RODZAJE KART MIEJSKICH

Każdy z dostępnych rodzajów EKM posiada swoje zalety – sprawdź który będzie najlepszy dla Ciebie:

IMIENNA EKM – jest spersonalizowana, czyli przypisana do określonej osoby (karta zawiera zdjęcie, imię i nazwisko). Dzięki temu możliwe jest zapisanie w jej pamięci uprawnień do ulgowych lub bezpłatnych przejazdów, a użytkownik karty nie musi nosić przy sobie dokumentów poświadczających prawo do ulgi lub bezpłatnych przejazdów. W przypadku utraty EKM lub jej zniszczenia, możliwe jest odzyskanie utraconych środków i zapisanych biletów – wystarczy wyrobić duplikat karty.

Aby uzyskać imienną EKM należy wypełnić i złożyć wniosek (link do wniosku) w Centrum Obsługi Klienta przy ul. Czerwonego Krzyża 2 oraz wnieść kaucję w wysokości 10 zł.

Dla seniorów – osób powyżej 70 roku życia – przeznaczony jest odrębny rodzaj wniosku, dostępny w COK.

Osoby uprawnione do bezpłatnych przejazdów, w przypadku wyrabiania karty po raz pierwszy, nie wnoszą kaucji.

EKM NA OKAZICIELA – pozwala na swobodne dysponowanie zarówno kartą jak i zapisanymi na niej punktami oraz biletami na okaziciela. Ten rodzaj karty może być przekazywany innym osobom.

Należy pamiętać, że na kartach na okaziciela nie można zapisać uprawnień do przejazdów ulgowych – dlatego każdy użytkownik karty, który posiada uprawnienie do ulgowych przejazdów, powinien posiadać przy sobie stosowny dokument potwierdzający te uprawnienia.

Aby uzyskać EKM na okaziciela, nie jest potrzebny wniosek – wystarczy wnieść kaucję w wysokości 10 zł. EKM na okaziciela dostępne są w wybranych Punktach Obsługi Klienta na terenie miasta – (numery od 1 do 15) lista POK