11.11.2023 (sobota) – niedzielny rozkład jazdy i tymczasowe zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej na liniach nr: 1, 2, 3, 12, 13, 14, 15, 20, 21

ZKM w Elblągu informuje, że w związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości oraz organizacją IX Elbląskiego Biegu Niepodległości, 11 listopada 2023 od 12:00 do ok. 16:30 wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

LINIE TRAMWAJOWE
Linia nr 1
Od ok. 13:30 do ok. 16:30 zostanie zawieszone funkcjonowanie linii nr 1
Linia nr 2 i 3
Od ok. 13:30 do ok. 16:30 objazd w obu kierunkach przez ul. 12 Lutego i Grota – Roweckiego
LINIE AUTOBUSOWE
Linia nr 12
– w kierunku al. Odrodzenia – od al. Wyszyńskiego, autobus pojedzie al. Tysiąclecia, Hetmańską, Armii Krajowej do ul. Robotniczej, dalej po trasie.
– w kierunku ul. Warszawskiej – od ul. Robotniczej autobus pojedzie ul. Teatralną, 12 Lutego, Hetmańską, Tysiąclecia do al. Wyszyńskiego, dalej po trasie (na tym kierunku przystanek Hetmańska i Tysiąclecia będzie nieczynny).
Linia nr 13
– w kierunku do Dworca –przystanek Hetmańska będzie nieczynny
Linia nr 14
– w kierunku ul. Ogólnej – od al. Wyszyńskiego, autobus pojedzie al. Tysiąclecia, Hetmańską, dalej po trasie.
– w kierunku ul. Nowodworskiej – od 12 Lutego, Hetmańska, Tysiąclecia, dalej po trasie
(na tym kierunku przystanek Hetmańska i Tysiąclecia będzie nieczynny).
Linia nr 15
– w kierunku ul. Dębowej – od ul. Sopockiej, Tysiąclecia, Hetmańską, dalej po trasie.
– w kierunku ul. Skrzydlatej – od ul. 12 Lutego, Hetmańską, Tysiąclecia, Malborską, dalej po trasie (na tym kierunku przystanek Hetmańska będzie nieczynny).
Linia nr 20
– w kierunku do Dworca – zostanie pominięty przystanek przy ul. Hetmańskiej.
Linia nr 21
– w kierunku do ul. Ogólnej – od al. Grunwaldzkiej autobus skręca w ul. Hetmańską, Armii Krajowej do ul. Robotniczej, dalej po trasie.
– w kierunku do Dworca – od ul. Robotniczej autobus pojedzie ulicą Teatralną, 12 Lutego, Hetmańską do al. Grunwaldzkiej, dalej po trasie (na tym kierunku przystanek Hetmańska będzie nieczynny).
Z uwagi na tymczasowe zmiany tras, a także zmiany w organizacji ruchu drogowego, w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej mogą wystąpić opóźnienia w stosunku do zaplanowanego rozkładu jazdy.