Testy nowego parkomatu w elbląskiej Strefie Płatnego Parkowania

Rozpoczął się okres testowy nowego typu parkomatu który zastąpi wysłużone już urządzenia do tej pory obsługujące SPP. Egzemplarz testowy został ustawiony na parkingu przy Urzędzie Miejskim.

Największą nowością oferowaną przez nowoczesne parkomaty jest konieczność wprowadzenia numeru rejestracyjnego pojazdu oraz możliwość wnoszenia opłat nie tylko za pomocą bilonu ale również kart płatniczych oraz systemu BLIK.  Jednocześnie nie będzie już możliwości wnoszenia opłat za pomocą EKM. Wszystkie urządzenia będą połączone z oprogramowaniem nadzorującym i zarządzającym ich pracą. Docelowo nie będzie konieczności pobierania wydruku biletu parkingowego. Parkomaty będą czerpać energię z paneli fotowoltaiczny wbudowanych w obudowę. Będą też miały możliwość pracy pod zasilaniem z sieci.

Zgodnie z rozstrzygniętym postępowaniem przetargowym, wykonawca którym jest poznańska firma Project Parking Sp. z o.o. dostarczy, zamontuje i uruchomi 50 urządzeń na terenie Elbląga do połowy września 2023r. Wartość całego zamówienia wynosi ok. 1,1 mln zł netto.

W związku z rozpoczęciem okresu testowego, ZKM w Elblągu zwraca się do wszystkich użytkowników Strefy o wszelkie uwagi i sugestie dotyczące funkcjonowania nowego urządzenia.