Forum Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

www.zkm.elblag.com.pl | zkm@elblag.com.pl | marketingzkm@zkm.elblag.com.pl
Dzisiaj jest 25 kwie 2019, 07:00

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Haha. :D A mnie raz kierowca spytał czy zatrzymywać się na przedszkolu czy jechać na pętlę. To oczywiście na pętlę.

@krzys123: Szkoda, że ciebie kierowca przy przedszkolu nie wysadził. Miałbyś tam zabawki, opiekunki i porządnym ludziom d..y nie zawracał. Jednak krzys123 nie przejmuj się bo twoje informacje są "wartościowe" dla tego forum.

krzys123 pisze:
Haha. :D A mnie raz kierowca spytał czy zatrzymywać się na przedszkolu czy jechać na pętlę. To oczywiście na pętlę.

A kierowca na to:

Obrazek

A Świadkowi przyznaję rację.

Dyskusja jest taka sobie, to rozwinę trochę temat. Jak już pisałem kiedyś w nazewnictwie pętli jest bałagan. 18.07.2013r. pisałem tak:
sebek pisze:
Linie 8 i 19 mają już od jakiegoś czasu pętlę na Skrzydlatej. Cały czas w rozkładach internetowych i na wyświetlaczach autobusowych widnienie Łódzka - pętla dla wys., czy Łódzka. To samo z przystankami początkowymi w internecie. Czy jest to cały czas tymczasowa pętla i autobusy powrócą na Łódzką (zgodnie z rozkładami i informacjami na wyświetlaczach), czy jest już ona tam na stałe? A jeżeli tak, to dlaczego nie jest to ujęte w rozkładzie i na wyświetlaczach autobusowych. Dla podróżnych jest to mylące bo nie wiadomo zawsze na jaki przystanek trzeba się udać.
Jeszcze tego samego dnia otrzymałem odpowiedź:
moderatorzkm pisze:
Przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego powinno to zostać skorygowane.
Minęło pół roku i nic się nie zmieniło. Jak PKA przejęło linię 19 to podobno kierowcy zajeżdżali na pętlę na Łódzkiej, zresztą zgodnie z tym co było w rozkładach i na wyświetlaczach. Co mają powiedzieć osoby, które jadą np. do kogoś w odwiedziny na Zatorze? Ktoś jest tam powiedzmy raz na rok to może nie wiedzieć gdzie tak naprawdę wysiądzie... Nazewnictwo pętli/przystanków końcowych powinno zostać ujednolicone :!: Wprowadza to w błąd pasażerów. Podobna sytuacja jest z pętlą Nad Jarem. Linie 14 i 16 raz mają na wyświetlaczu "Nad Jarem", a raz "Ogólna". Ogólna to była dla mnie dawna pętla tramwajowa (i początkowo autobusowa dla linii 30), a autobusowa, znajdująca się dalej, w samym środku osiedla o tej samej nazwie "Nad Jarem". Na "Ogólną' to jeździ np. linia 7, która nie zajeżdża przecież na pętlę, tylko ma tzw. pętlę uliczną. To samo np. z "Dworzec pętla" czy "Dworzec" i Gronowo pętla", Gronowo Górne" czy "Gronowo". Ktoś kiedyś pisał na forum, że linie, które mają tzw. pętlę jezdną (sory, ale nie mogę teraz tego znaleźć) powinny mieć na wyświetlaczu kierunek, który jest ostatnim przystankiem, kiedy to linia nie jedzie w danym miejscu "w obie strony", czyli np. dla 18 Grottgera zamiast Rawska, czy dla 7 Konopnickiej zamiast Ogólna. Moim zdaniem powinien to być jakiś przystanek węzłowy, taki z którego odjeżdża więcej linii, gdzie można się przesiąść na coś innego. Zrobiłem takie małe zestawienie jak to powinno wyglądać moim zdaniem ;)
Bielany - linia 30 (analogicznie do nazw "dalszych" dzielnic jak Krasny Las, Próchnik czy Dąbrowa) lub Okrężna (analogicznie do nazw pętli od nazw ulic)
Bielnik - linia 21
Dąbrowa - linia 23
Dębica - linie 6 11 31
Dębowa - linia 15
Druska - linie 1 2 4
Dworzec - linie 7 9 13 14 17 20 22 100
Gronowo Górne - linia 16
Grota-Roweckiego - linie 16 18 (kursy zjazdowe)
Grottgera - linie 10 18
Grunwaldzka - linia 10 11 15 (kursy zjazdowe)
Hetmańska - linia 15
Krasny Las - linia 12
Łódzka - linie 6 13
Majewo - linia 20
Marymoncka - linia 2
Milejewo - linia 20
Nad Jarem - linie 1 2 4 5 14 16 18 23 31
Nowakowo - linia 11
Odrodzenia - linie 8 9 10 13 17 19 30 100
Ogólna - linia 7
Okrężna - linia 30 (analogicznie do nazw pętli od nazw ulic) lub Bielany (analogicznie od nazw "dalszych" dzielnic jak Krasny Las, Próchnik czy Dąbrowa)
Próchnik - linia 12
Przezmark - linia 22
Rubno - linia 11
Saperów - linia 5
Sierpin - linia 22
Skrzydlata - linie 8 19
pl. Słowiański - linie 21 oraz 12 (kursy zjazdowe); dla 21 tymczasowo Giermków
Stagniewo - linia 6
Traugutta - linia 16 (kursy zjazdowe)
Warszawska - linia 12
Mam nadzieję, że nic nie pominąłem :D

sebek pisze:
Ktoś kiedyś pisał na forum, że linie, które mają tzw. pętlę jezdną (sory, ale nie mogę teraz tego znaleźć) powinny mieć na wyświetlaczu kierunek, który jest ostatnim przystankiem, kiedy to linia nie jedzie w danym miejscu "w obie strony"

Bo to było na innym forum. :D

Jeżeli o mnie chodzi, to przede wszystkim nie kumam zbytnio, dlaczego jesteś za nazwą pętli "Nad Jarem", która moim zdaniem jest zupełnie "od czapy", bo jako jedyna przeczy przyjętemu zwyczajowi. Nazwy elbląskich pętli (pomijam w tym momencie te na peryferyjnych dzielnicach) nadawane są od nazw ulic, a nie osiedli! Jeżeli ta pętla ma się nazywać "Nad Jarem", to na tej samej zasadzie pętla na Odrodzenia powinna się nazywać "Zawada", a na Łódzkiej "Zatorze". Jeżeli chcemy porządkować nazwy kierunków, to takich sprzeczności również nie powinno być.
Poza tym ze wszystkim się generalnie zgadzam, może poza tym, że na 18 "Rawska" mi jakoś bardziej pasuje niż "Grottgera".
sebek pisze:
Mam nadzieję, że nic nie pominąłem :D

- pominąłeś linię 3 :)
- skoro uwzględniałeś kursy zjazdowe autobusów, to analogicznie można by też pomyśleć o tramwajach
- linia 10 ma kursy zjazdowe z Hetmańskiej, a nie Grunwaldzkiej
- linia 18 oprócz Grota ma kursy zjazdowe z Bema

Tak przy okazji jeszcze jedna uwaga, która chyba wcześniej nie była zgłaszana - odkąd PKA obsługuje linię 14, to w wielu wozach jadących w stronę Ogólnej na wyświetlaczu widnieje "Nowodworska". :twisted:

@sebek zapomniałeś 20 Ogrodniki ;)

Ogrodniki to temat na dłuższy wywód, który już kiedyś popełniłem, w każdym razie formalnie to jest wciąż "wjazd kieszonkowy" na kierunku Milejewo, a nie odrębny kierunek.

scorpio44 pisze:
Jeżeli o mnie chodzi, to przede wszystkim nie kumam zbytnio, dlaczego jesteś za nazwą pętli "Nad Jarem", która moim zdaniem jest zupełnie "od czapy", bo jako jedyna przeczy przyjętemu zwyczajowi. Nazwy elbląskich pętli (pomijam w tym momencie te na peryferyjnych dzielnicach) nadawane są od nazw ulic, a nie osiedli!
sebek pisze:
Ogólna to była dla mnie dawna pętla tramwajowa (i początkowo autobusowa dla linii 30), a autobusowa, znajdująca się dalej, w samym środku osiedla o tej samej nazwie "Nad Jarem".
"Ogólna" ma linia 7, a ta nie zajeżdża na pętlę "Nad Jarem". Są dwa rózne różne miejsca a jakoś chyba trzeba je odróżnić. Jadąc 7 przez "Ogólną" nie muszę wysiadać. "Dworzec" również nie pochodzi od nazwy ulicy tylko miejsca. "Nad Jarem" bardziej kojarzy się z pętlą w obecnym (niż dawnym) miejscu, a "Ogólna" z przystankiem koło pętli.
scorpio44 pisze:
Obecnie jej nie ma :) a ptaszki na mieści ćwierkają, że aby zachować linię 2 i kursowanie przy obecnych brakach taboru, to jedna linia na Browanej wystarczy
scorpio44 pisze:
- skoro uwzględniałeś kursy zjazdowe autobusów, to analogicznie można by też pomyśleć o tramwajach
Co do tramwajów to moim zdaniem wystarczy napis "zjazd do zajezdni". Pominąłem tymczasowe kursy wjazdowe i zjazdowe tramwajów. Sieć tramwajowa nie jest tak rozbudowana jak autobusowa i każdy wie gdzie dojedzie tramwajem, który jedzie do zajezdni. Tramwaj nie zmieni trasy i nie pojedzie ulicą gdzie nie ma torów. Jeżeli już to bardziej by pasowały nazwy przystanków, a te jak wiemy są do bani. Nazwy ulic np. "4 Królewiecka" czy "1 Browarna" tylko by wprowadzały większe zamieszanie, bo są to długie ulice i nie wiadomo do którego przystanku można by dojechać. Napis na wyświetlaczu "Robotnicza - ALSTOM" czy "Browarna - Urząd Gminy" jakoś mi nie pasuje. Pewnie i tak by się tam nie mieściły :lol: W Gdańsku są to nazwy miejsc, np. "Opera".
scorpio44 pisze:
sebek pisze:
Moim zdaniem powinien to być jakiś przystanek węzłowy, taki z którego odjeżdża więcej linii, gdzie można się przesiąść na coś innego.

sebek pisze:
"Ogólna" ma linia 7, a ta nie zajeżdża na pętlę "Nad Jarem". Są dwa rózne różne miejsca a jakoś chyba trzeba je odróżnić.

No może i tak... Ale tak do końca nie jestem przekonany, czy akurat w tym wypadku jest rzeczywiście konieczność takiego rozróżnienia. Oczywiście jak były dwie pętle (tramwajowa i autobusowa), to takie rozróżnienie było wręcz konieczne. I jeszcze raz powtórzę - jeżeli "Nad Jarem", to również "Zawada" zamiast Odrodzenia. Wtedy by to miało ręce i nogi.
sebek pisze:
scorpio44 pisze:
Obecnie jej nie ma :)

No to w takim razie 1 na Druskiej też obecnie nie ma. :P Ogólnie to byłem przekonany, że pominąłeś tę 3 niechcący.
sebek pisze:
Sieć tramwajowa nie jest tak rozbudowana jak autobusowa i każdy wie gdzie dojedzie tramwajem, który jedzie do zajezdni.

No z tym "każdym" to mocno poleciałeś. :D Co do kursów zjazdowych tramwajów to podstawowym problemem jest to, że są one oznaczone tylko jako "zjazd do zajezdni" w ogóle bez numeru linii, przez co np. na takiej ul. Ogólnej nigdy nie wiadomo, czy to jest 1, która pojedzie przez Obrońców do Browarnej, czy też 4, która pojedzie Dąbka i Królewiecką (mówię o stałych trasach).
sebek pisze:
scorpio44 pisze:
sebek pisze:
Moim zdaniem powinien to być jakiś przystanek węzłowy, taki z którego odjeżdża więcej linii, gdzie można się przesiąść na coś innego.

A tutaj to zupełnie nie pojąłem, co ma jedno do drugiego. :shock:

scorpio44 pisze:
A tutaj to zupełnie nie pojąłem, co ma jedno do drugiego. :shock:
Kiedyś 10 zjeżdżała z Grunwaldzkiej. Widocznie teraz się to zmieniło, ale niestety nie mogłem tego sprawdzić, gdyż w rozkładzie internetowym brak oznaczeń kursów zjazdowych dla linii 10. Proponowałem takie kierunki gdyż
sebek pisze:
Co do 18 nazwa "Bema" jest zbyt ogólnikowa, jest to długa ulica i nie wiadomo który przystanek by był końcowy, a umieszczenie nazw przystanków na wyświetlaczach to "pewnie i tak by się tam nie mieściły". Co do kursów zjazdowych 18 powiem jak przy linii 10: Widocznie teraz się to zmieniło, ale niestety nie mogłem tego sprawdzić, gdyż w rozkładzie internetowym brak szczegółowych oznaczeń kursów zjazdowych dla linii 18

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.