Forum Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

www.zkm.elblag.com.pl | zkm@elblag.com.pl | marketingzkm@zkm.elblag.com.pl
Dzisiaj jest 18 lis 2017, 20:31

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość

Cześć, linia M jeździła od pętli Ogólna-Odrodzenia do Marymonckiej. Pisze na tablicy Ogólna bo tak nazywali tamtą pętlę, przecież pętla Ogólna II powstała w 2006 roku. Chyba że dyskusja toczy się o to czy trasa miała przebieg z Ogólnej I czy z Obrońców? Mieszkałem blisko i pamiętam jak jeździła, ale nie kojarzę aby bieg kończyła na Obrońców Pokoju. A jeździła tylko w wakacje (2004), tak jak kiedyś nocny tramwaj też tylko w wakacje.

slawek1977 pisze:
Chyba że dyskusja toczy się o to czy trasa miała przebieg z Ogólnej I czy z Obrońców?

Gdybyś uważniej przeczytał wcześniejsze posty, tobyś raczej nie miał wątpliwości, że właśnie o to. :P :) Mówiąc o pętli Ogólnej, cały czas mówimy oczywiście o tej starej.

Przyszła mi do głowy jeszcze taka opcja, że może w okresie funkcjonowania linii M była przez pewien czas jakaś awaryjna sytuacja, kiedy tramwaje nie dojeżdżały do Ogólnej, tylko do Obrońców Pokoju. :? Tak jak było później, kiedy kładli tory na Ogólnej (co było jednak później niż w 2004 r.). Sam już nie wiem... Ale widoku M-ki stacjonującej na pętli na Obrońców, który mam przed oczami, na pewno sobie nie wymyśliłem.

Linia 2 również swego czasu zawracała na Obrońców Pokoju :D
http://phototrans.pl/14,145565,0.html

I mnie się kojarzy też jak widziałem M kę stacjonującą na pętli Obrońców a jednak też zdjecie że jechała na Ogólną. Może było jak mówisz, że podczas jakiejś awarii jeździła na Obrońców, albo początkowo tylko na Obrońców a potem na wniosek ludzi korzystających z niej przedłużyli trasę. Na stronie Gwardaka pisało, że 10 czerwca uruchomiono linią do pętli Ogólna I.

sebek pisze:
Linia 2 również swego czasu zawracała na Obrońców Pokoju :D

A to z jakiego powodu było? Bo tego to akurat w ogóle sobie nie przypominam. :shock:

scorpio44 pisze:
A to z jakiego powodu było? Bo tego to akurat w ogóle sobie nie przypominam. :shock:
Pewnie było to jakieś "weekendowe" zamknięcie jakiegoś odcinka torowiska. Tak samo jak z linią M na pętli przy Obrońców Pokoju. Ja sam pamiętam jak przez jakiś weekendowy dzień był wymieniany tor skręcający z Królewieckiej w Pocztową i wówczas linia 4 jeździła z Ogólnej przez Dąbka, Królewiecką, jechała na Browarną, tam na terenie zajezdni (razem z pasażerami :o ) zawracała i jechała dalej na Druską ;)

Ad 1) Linia M została uruchomiona na trasie ul. Obrońców Pokoju - ul. Marymoncka na wniosek mieszkańców jako bezpośrednie połączenie ze szpitalem wojewódzkim. Być może po jakimś czasie wożenia much została przedłużona do ul. Ogólnej co nie poprawiło frekwencji (z Zawady 13 i 17) i skończyło się likwidacją.
Ad 2) Linia 2 kursowała w jakiś weekend na pętlę przy ul. Obr. Pokoju ponieważ naprawiali tory za lub na ul. 3 maja. Kursowała wtedy też 3 po normalnej trasie (dolna Ogólna) a jedynka była zawieszona.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.