Forum Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

www.zkm.elblag.com.pl | zkm@elblag.com.pl | marketingzkm@zkm.elblag.com.pl
Dzisiaj jest 20 lis 2017, 06:56

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość

Moim zdaniem tak sobie pomyslałem że linie 23 mogli by np w sobote i niedziele także zeby jezdzila moja propozycja wydłuzenia tej lini do pruchnika

Szanowny Użytkowniku - zachęcamy do korzystania ze słownika i poświęcenia większej uwagi zasadom poprawnej pisowni! Poniżej poprawiona wypowiedź - prawda, że wygląda lepiej?

"Moim zdaniem, tak sobie pomyślałem, że linia 23 mogłaby jeździć w sobotę i niedzielę. Moja propozycja to wydłużenie tej linii do Próchnika"

Administracja forum
ZKM w Elblągu

Najlepsze rozwiązanie które przychodzi mi w tej chwili do głowy to przetrasowanie jednej z linii, która jeździ z Zawady do Centrum, np. 8, 9 lub 11. 9 i 11 jadą prawie cały czas razem, podobnie jak 8. Wówczas w jakimś stopniu zmniejszono by tzw. jeżdżenie stadami tych linii, no i wozokilometry by wyszły podobnie, jak nie mniejsze. Proponuję trasę z Zawady ulicami: Odrodzenia - Wiejska - Podgórna - Robotnicza i łącznikiem Pionierskiej do płk. Dąbka. Zachowany by został dojazd do targowiska miejskiego. Jeden z przystanków można zlokalizować na ul. Podgórnej, w okolicy tego domu handlowego gdzie jest Społem i pizzeria Tatu. Po drugiej stronie jest duży blok mieszkalny, którego mieszkańcy muszą sporo nadrabiać, aby dotrzeć do jakiegokolwiek środka komunikacji miejskiej. No i obok jest też kościół z przyległym cmentarzem. Drugi z przystanków w okolicy ul. Krakusa i Matejki. Jest tam duże gimnazjum, do którego młodzież na pewno by dojeżdżała, a nieopodal osiedle, które nazywa się bodajże "Pod Wieżami". I od razu mielibyśmy fajną nazwę przystanku: Robotnicza - osiedle Pod Wieżami :D

Awatar użytkownika

A może by tak na Wiejskiej też jakiś przystanek?

Awatar użytkownika

Przecież ja już dawno klepałem o tym, żeby coś jeździło wiejską, podgórną i górnym odcinkiem robotniczej.

Coś to cały czas tam jeździ. Chodzi o to aby zaczął tam kursować autobus komunikacji miejskiej :D

No to poproszę zatem ZKM o odpowiedż na moje pytanie : kiedy autobusy zaczną jeżdzic ul. Zuławską oraz do Kazimierzowa / do stacji Statoil przy 7-demce /? Sporo osób tam pracuje. Może czas zauwazyć , że powstały tam nowe firmy i jest zainteresowanie komunikacją.

Awatar użytkownika

armia pisze:
No to poproszę zatem ZKM o odpowiedż na moje pytanie : kiedy autobusy zaczną jeżdzic ul. Zuławską oraz do Kazimierzowa / do stacji Statoil przy 7-demce /? Sporo osób tam pracuje. Może czas zauwazyć , że powstały tam nowe firmy i jest zainteresowanie komunikacją.

Jeżeli chodzi o połączenie z ul. Żuławską największym problemem, poza dodatkowymi kosztami, jest brak miejsca w którym autobus mógłby zawrócić. Pracujemy jednak nad tym tematem i mamy nadzieję, że uda nam się znaleźć rozsądne rozwiązanie.

W przypadku Kazimierzowa, do tej pory nie trafiły do nas żadne sygnały. Należy jednak zwrócić uwagę, że oprócz podobnych trudności jak w przypadku ul. Żuławskiej (dodatkowe koszty, a także brak odpowiedniej infrastruktury), ogromne znaczenie ma również fakt, iż Kazimierzowo znajduje się poza terenem gminy miasto Elbląg, a co za tym idzie wymagałoby to dodatkowych uzgodnień i partycypacji w kosztach przez gminę Elbląg. Dlatego obecnie ten pomysł jest mało realny.

ul. Browarna 90
82-300 Elbląg
http://www.zkm.elblag.com.pl
tel. 55 230 79 00
fax 55 230 79 01
zkm@softel.elblag.pl
marketingzkm@zkm.elblag.com.pl

Awatar użytkownika

Pragnę również przypomnieć, że żeby dojechać do Kazimierzowa trzeba poruszać się DK7 na której obowiązuje viatoll dla autobusów ( nie wiem czy wszystkie elbląskie autobusy go posiadają).

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Strefa czasowa UTC+1godz.