Forum Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

www.zkm.elblag.com.pl | zkm@elblag.com.pl | marketingzkm@zkm.elblag.com.pl
Dzisiaj jest 24 lis 2017, 19:44

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

No to zaczynamy myśleć nad owymi liniami lub ich zmienioną trasą lub ich wariantami :lol:
Zacznę:
Na modrzewinę proponuję nieco zmienioną trasę linii nr. 9:
Obrazek
Do bażantarni owa trasy linii nr. 17:
Obrazek

Na nową linię raczej nie ma co liczyć, chociaż w nowym przetargu jest linia 23, ale będzie to raczej tzw. "linia dowozowa" na Dąbrowę. Na zmianę trasy linii 17 raczej nie ma szans, bo to najszybszy sposób, aby dostać się z dworca Nad Jar, czy do szpitala. Jeżeli na Dąbrowę byłaby druga linia, to może wtedy 20 się zmodyfikuje, ale to tylko moje domysły. Pisałem kiedyś o braku miejsca na przystanek przy górze Chrobrego, a chyba po to ma tam jeździć autobus? Na Modrzewinę to pewnie będzie zmieniona trasa jakiejś linii, najbardziej pasuje 11, bądź tzw. "pętla okrężna" jak np. ma 7. Obstawiam na 8, 9 lub 19. od Ogrodów przez Jana Pawła II - Kwiatkowskiego - Mazurska - Odrodzenia (lub odwrotnie).

Linia 18 skorygowana

Obrazek

Propozycja linii 25

Obrazek

Moja wizja Tramwai Elbląskich w 2025 roku :D

Obrazek

Linie czerwone - linie tramwajowe
Kółko z niebieskim wypełnieniem - zajezdnie
Kółko z zielonym wypełnieniem - pętle

Awatar użytkownika

Bardzo podoba mi się schemat linii 25 i tras tramwajów w 2025 roku :)
Co prawda na pewno nie ujrzymy torowisk na danych ulicach, lecz schemat linii 25 bardzo mi się podoba (przedłużyć pętlę do zawady).
Co do zmienionej trasy linii nr. 18 to niech zostanie jak jest.

Co do linii na Modrzewinę, to zależy czy autobus będzie jechał do ul. Kwiatkowskiego, czy dalej w głąb. W tym drugim przypadku będzie wówczas potrzeba pętli autobusowej i stworzenie nowej linii, bądź zmiana trasy jakiejś istniejącej kosztem dojazdu na Zawadę. Jeżeli miałby jeździć do ul. Kwiatkowskiego, co moim zdaniem jest bez sensu, bo wszystkie nowo powstałe zakłady i Park Technologiczny są właśnie dalej, to można by zrobić pętlę okrężną, jak np. ma linia 7 Nad Jarem. Ulicami: Jana Pawła II, Kwiatkowskiego, Mazurska, Odrodzenia. Któraś z linii 8, 9, 13, 17, 19 mogłaby zmienić trasę, ze wspomnianą pętlą okrężną jezdną. Jeszcze wchodzi w rachubę linia 11, przez Jana Pawła II, Kwiatkowskiego i dalej Mazurską do Rubna, ale wówczas mieszkańcy Zawady nie mieliby dojazdu na cmentarz Dębica.

Awatar użytkownika

Moje propozycja jest taka, by lekko (a może nie aż tak lekko ^^) zmodyfikować trasę linii nr. 9. Każdy z nas przecież wie, że linia nr. 9 to urywek linii nr. 11, z czego jest taka sama na środkowym odcinku linii nr. 11. Moja propozycja ma na celu dojazd mieszkańców Zawady i (uwaga) Nad Jaru do centrum jak i uczniów Gimnazjum nr. 2 do domciu :lol:
Obrazek
Pozdrawiam i słucham waszej opinii.

Ja tam powiem tyle (co zresztą już nie raz mówiłem), że na pewno coś przez górny odcinek Robotniczej, Podgórną i Wiejską powinno jeździć.

Moja wizja linii tramwajowych w Elblągu w przyszłości. 0 to linia turystyczna, która jeździłaby sezonowo dolnym odcinkiem Królewieckiej oraz 1 Maja, w ten sposób można zachować torowisko na tych historycznie tramwajowych ulicach, a większy ruch tramwajowy przerzucić na główne arterie. Nowością byłyby trasy jednokierunkowe przy dworcu (powstanie tras okrężnych) i na Mickiewicza oraz Żeromskiego. Przebieg tras mam nadzieję, że dobrze dobrany, aby nie "skrzywdzić" mieszkańców poszczególnych dzielnic, tzn. w ten sposób, aby możliwie wszędzie można było dojechać :D

Załączniki:
2013-09-29 15.58.02.png
2013-09-29 15.58.02.png [ 71.6 KiB | Przeglądany 2078 razy ]

sebek pisze:
Linia 23 zostanie uruchomiona z początkiem nowego roku 2014. Będzie to tzw. linia dowozowa, która będzie jeździła po trasie Ogólna-Fromborska-Królewiecka-Dąbrowa. Obsługiwać ją będzie PKS.

To są Twoje domysły, czy jakieś dalekoidące plany?
W informacjach przetargowych pojawia się "magiczna linia 23", to będzie właśnie na tej trasie?
ZKM - byłbym wdzięczny za odpowiedź ;)

Nie czytało się SIWZ-u? :) Wszystko na temat wszystkich linii tam było.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.