Forum Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

www.zkm.elblag.com.pl | zkm@elblag.com.pl | marketingzkm@zkm.elblag.com.pl
Dzisiaj jest 15 gru 2017, 03:19

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość

Dziś miałam okazję jechać autobusem testowym linii nr 7. Moim zdaniem taki autobus absolutnie nie nadaje się do jazdy miejskiej - chyba, że jako awaryjny. Uwagi:
- schody we wnętrzu pojazdu to całkowite nieporozumienie - stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa i są niewygodne
- siedzenia są ciasne i ustawione bardzo blisko jedne za drugimi. Utrudnia wejście czy wyjście do miejsca przy oknie
- w autobusie było bardzo duszno (okna zamykane, jedyne wietrzenie w dachu), a dziś o godz. 17 nie było upalnie. W autobusie nie było też wielu pasażerów. Trudno sobie wyobrazić pełen autobus i upalny dzień
- wydaje mi się, że w tym autobusie jest mało poręczy - szczególnie w części środkowej
- brak tylnych drzwi też jest niekorzystny. Wsiadanie i wysiadanie utrudnione
- autobus jakoś wyjątkowo niestabilny i mocno "bujający" na boki przy niewielkich nawet skrętach, przy wsiadaniu i wysiadaniu pasażerów.
- autobus raczej nowy nie jest - sądząc po już zniszczonych siedzeniach
Moja ocena - wielki minus

Wspomniany przez Ciebie pojazd testowy to VDL Ambassador 200 LE. Jest testowany bo spełnia warunki ZKMu. Jest niskowejściowy więc może jeździć. Co prawda jest to wyrób z 2005 roku więc jakość pozostawia wiele do życzenia.

Awatar użytkownika

A to VDL nie pojechał jeszcze?

To jest drugi pojazd VDL testowany w ALP.

Skoro najważniejszym kryterium zakupu autobusów jest to, że autobus jest niskowejściowy, to rzeczywiście "może jeździć". A jak się ma ten autobus do wspomnianych przeze mnie niedogodności? czy rzeczywiście musimy wiecznie skupować jakieś nietrafione i nieudane modela których inni się wyzbywają? czy nie dość już mamy różnych rupieci "z odzysku" z zaparowanymi i zarosiałymi szybami, gdzie ludzie duszą się jak ryby w puszce (bo to np autobus przystosowany do klimatyzacji której u nas nie ma i długo pewnie nie będzie?).

Jak wyłożysz kasę prezesowi p. Niedzieli to może i by kupił coś nowego.

A może by tak odwrócić role i wrócić do rzeczywistych relacji? Może zamiast wydawać kasę na bzdurne karty miejskie lepiej było zainwestować w nowy tabor? Kiedyś już o tym pisałam, ale jakoś te wpisy "wyparowały". Po co w Elblągu EKM i nagłośnienie pojazdów jak w wielkiej metropolii, a jednocześnie jazda rozklekotanym, pamiętającym inną epokę tramwajem lub autobusem? Czy to nie przerost czyichś chorych ambicji?

Wiedz, że ZKM nie ma wpływu na to, co, jak i za ile kupują prywatni przewoźnicy. Oraz miasto nie może dofinansować przewoźników bo są firmami prywatnymi. Oczywiście według mnie ZKM powinno być zlikwidowane i powinno wrócić MPK lub MZK gdzie i dyrekcja i inni fachowcy od rozkładów itd było połączone z taborem. I wtedy nie byłoby problemów bo dyrekcja by dbała o to, by autobusy były jak najlepsze. A tak, przewoźnicy robią tak jak uważają, a ZKM ma inne zdania.

Nick_KM_Elblag pisze:
według mnie ZKM powinno być zlikwidowane

Trudno chyba znaleźć osobę, która ma na ten temat inne zdanie. :mrgreen: Oczywiście poza samymi "zainteresowanymi".

Awatar użytkownika

kawa pisze:
jazda rozklekotanym, pamiętającym inną epokę tramwajem

Nie wiem czy wiesz ale te pamiętające inną epokę tramwaje już wycofali. :mrgreen:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.