Forum Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

www.zkm.elblag.com.pl | zkm@elblag.com.pl | marketingzkm@zkm.elblag.com.pl
Dzisiaj jest 12 gru 2017, 01:39

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość

@moderatorzkm:Zastanawiam się czy zaprogramowanie treści wyświetlacza jest aż tak wielkim problemem?http://www.phototrans.pl/14,720364,56001,1.html
Mamy nowe autobusy i stare trasy cmentarne które funkcjonują co roku. Zapewne można wpisać w program nazwy pętli jeżeli literki "C" nie wchodzą, a nie zaklejać pół przedniej szyby i ograniczać widoczność kierowcy. Oczywiście nie dotyczy to autobusów wykorzystywanych okazjonalnie w dniu 1 listopada.

Oczywistość jest oczywistością :lol: Przyjeżdża potencjalny pasażer (pociągiem żeby utrudnić) wychodzi na al. Grunwaldzką bo chce dojechać na cmentarz (mamy dwa główne) komunikacją miejską. Podjeżdża autobus który ma zaklejoną szybę plakatem "C" i napisem "PIXEL" i co wsiadamy czy musimy kogoś zapytać. W tym szczególnym dniu każdy autobus KM na wyświetlaczu powinien mieć napisane dokąd jedzie bo karteczki to nie obecna epoka. W Pasłęku autobus (PKS Elbląg) ma karteczkę "Dworzec - Cmentarz" i tam jest to jasne dokąd dojechałem i gdzie się chcę się udać.

No to jednak można było chociaż część wyświetlaczy zaprogramować np. linia 9 która jechała na "Dębicę Górną" i 27 Dębica. Na szczęście niektóre autobusy PKA "C" miały wyłączone wyświetlacze i pasażer nie musiał się domyślać czy napis na wyświetlaczu "Elbląg" znaczy, że zostanie w swoim mieście, a "Pixel" to może deportacja. W Pasłęku linie cmentarne są lepiej oznaczone. Nawet nie mażę, że kiedyś dorównamy Ostródzie i 1 listopada będziemy jeździć gratis. Ja niestety jak co roku okradłem ZKM ponieważ nie mogłem skasować mojej EKM w autobusie. Z "Dolnej Dębicy" musiałem wsiąść w jakiś autobus z literką (inne nie zajeżdżały) aby dojechać na ulicę Wspólną. Specjalnie doładowałem swoją kartę miejską kwotą 10.00 PLN i teraz kto ma do przodu?

Poruszę nieco inną kwestię - dlaczego nie było dokładnych rozkładów na 1 listopada? Przez co nie wiadomo było, ile będzie się czekało na autobus... Tym samym zgłaszam propozycję opublikowania dokładnych rozkładów jazdy na 1 listopada od następnego roku.

Autobusy na dodatkowych liniach nie miały rozkładów. O wyjeździe z pętli decydował Nadzór Ruchu z ZKMu.

Awatar użytkownika

Yhy. Ten nadzór ruchu w ogóle ignorował wszystko i wszystkich, raz tylko było hasło "Zenek, wyjeżdżaj!" ale tak to sobie nie radzili. Na Dębicę policjanci wpuszczali samochody... masakra.

Awatar użytkownika

W kwestii wyświetlaczy - faktycznie część autobusów nie posiadało zaprogramowanych wyświetlaczy. Zdaniem przewoźników, jakakolwiek ingerencja (wprowadzanie nowych tras lub ich zmiana) powinna być odbyć się za pośrednictwem serwisu producenta. Zwrócimy uwagę na konieczność poprawy tego stanu rzeczy i mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie już prawidłowo.
lukis90el i krzys123 - 1 listopada co roku kursuje ok 80 autobusów. Częstotliwość ich kursowania jest uzależniona przede wszystkim od płynności ruchu drogowego w okolicy nekropoli i oczywiście - od ruchu pasażerskiego w kierunku cmentarzy i w kierunku miasta. Dlatego właśnie nasi pracownicy dyżurują na pętlach i starają się reagować odpowiednio do sytuacji. Staraliśmy się aby częstotliwość była możliwe jak największa.

ul. Browarna 90
82-300 Elbląg
http://www.zkm.elblag.com.pl
tel. 55 230 79 00
fax 55 230 79 01
zkm@softel.elblag.pl
marketingzkm@zkm.elblag.com.pl

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.