Forum Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
http://www.zkm.elblag.com.pl/zkmforum/

Konkursy umiejętnościowe kierowców i motorniczych
http://www.zkm.elblag.com.pl/zkmforum/viewtopic.php?f=9&t=2371
Strona 1 z 1

Autor:  Kanarek [ 13 wrz 2014, 20:54 ]
Tytuł:  Konkursy umiejętnościowe kierowców i motorniczych

Od początku tego roku można wyraźnie zauważyć, że ZKM faworyzuje Arrivę i Warbusa będąc z nimi współorganizatorami w różnych rzeczach. Tylko czemu współorganizatorem nie zostanie też PKS lub PKA? Mniejsza o to, bo to nie na ten temat chcę się wypowiedzieć. Otóż, skoro ZKM tak solidnie współpracuje z Warbusem i Arrivą oraz Tramwajami Elbląskimi to warto to wykorzystać. Może po prezentacjach autobusów przyjaznych dla osób niepełnosprawnych i konkursie fotograficznym pora na konkurs na najlepszego motorniczego i kierowcę? Oczywiście nie ten taki typu "pożal się Boże" SMSowy, który o kant czterech liter był (każdy doskonale wie, że kierowca ALPu ten co kierowcą roku był, został nim w sposób niesprawiedliwy [niektórzy wiedzą dokładnie jak]. Podobnie wygrywali inni.), więc ten dotychczasowy konkurs nie ma absolutnie żadnego sensu.

Więc przejdę do rzeczy. We Wrocławiu ostatnio odbył się konkurs na najlepszego motorniczego w Polsce (dwóch motorniczych z Elbląga tam było, ale nie załapali się nawet do pierwszej siódemki w klasyfikacji, wstyd jak to nasi motorniczowie są wyszkoleni). W tym mieście również odbył się zamknięty dla pracowników MPK Wrocław konkurs na najlepszego kierowcę autobusu. W Krakowie odbył się zamknięty konkurs (niedostępny dla osób spoza MPK Kraków) konkurs pt. "Bezpieczna Jazda Komunikacją w Krakowie" w którym udział wzięli krakowscy kierowcy, motorniczy, mechanicy i inspektorzy.

Konkursy zawierają testy teoretyczne oraz praktyczne. Sprawdzane są takie rzeczy jak:

- wiedza z przepisów ruchu drogowego,
- umiejętność precyzyjnej, dynamicznej a jednocześnie płynnej jazdy autobusem i tramwajem (utrudnieniem jest talerz przymocowany do pojazdu na którym znajdowała się piłeczka)
- umiejętność wjeżdżania autobusem bezpiecznie, równolegle oraz płynnie na zatokę autobusową tak samo tramwajem,
- parkowanie autobusem w wąskich miejscach, jazda po wąskich uliczkach,
- obsługa tramwaju i autobusu,
- umiejętność udzielania pierwszej pomocy,
- umiejętność obsługi pasażerów,
- rozwiązywanie konfliktowych sytuacji w pojazdach z udziałem pasażerów,
- czynności podczas awaryjnego opuszczania pojazdu.

Oczywiście te konkursy zostały zorganizowane pod patronatem Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej. Dlaczego ZKM nie może załatwić takich konkursów u nas lub zorganizować indywidualny konkurs (w innych miastach przewoźnicy i organizatorzy tworzyli indywidualnie na własną rękę takie konkursy)? To jakiś problem? Motorniczym i kierowcom przydałby się taki test umiejętności. To zdecydowanie lepsze, niż wymyślony przez ZKM konkurs SMSowy, w którym najgorsi (bez obrazy) zostali najlepszymi.

Autor:  Świadek [ 14 wrz 2014, 06:28 ]
Tytuł:  Re: Konkursy umiejętnościowe kierowców i motorniczych

Jak można bezpiecznie i płynie wjechać tramwajem w zatoczkę?

Autor:  scorpio44 [ 14 wrz 2014, 11:11 ]
Tytuł:  Re: Konkursy umiejętnościowe kierowców i motorniczych

Trzeba wykonać manewr wykolejenia kontrolowanego. :mrgreen:

Ogólnie pomysł jak najbardziej OK, chociaż sam osobiście nie miałbym chęci ani ambicji wystartowania w takim konkursie. :)

Autor:  Kanarek [ 14 wrz 2014, 16:45 ]
Tytuł:  Re: Konkursy umiejętnościowe kierowców i motorniczych

Świadek pisze:
Jak można bezpiecznie i płynie wjechać tramwajem w zatoczkę?


Wiedziałem, że ktoś zwróci uwagę na ten podpunkt. Nie chciałem pisać tego osobno ani w nawiasie co i co nie dotyczy tramwaju. Bezpiecznie i płynnie? Bez gwałtownego hamowania ;)

Taki konkurs miałby być głównie testem i sprawdzeniem tego, jak jeżdżą po mieście nasi kierowcy i motorniczy.

Autor:  moderatorzkm [ 15 wrz 2014, 09:39 ]
Tytuł:  Re: Konkursy umiejętnościowe kierowców i motorniczych

Kanarek pisze:
d początku tego roku można wyraźnie zauważyć, że ZKM faworyzuje Arrivę i Warbusa będąc z nimi współorganizatorami w różnych rzeczach. Tylko czemu współorganizatorem nie zostanie też PKS lub PKA?


Wniosek pochopny i niezgodny z rzeczywistością. Do udziału w obu imprezach zaproszeni zostali wszyscy przewoźnicy w trakcji autobusowej. Udział lub jego brak to decyzja każdej ze Spółek. Konsorcjum PKS w Elblągu i PKA nie wyraziło chęci uczestniczenia w obu imprezach, nad czym ubolewamy.

Pomysł ciekawy i do rozważenia na przyszłość.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/