Forum Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

www.zkm.elblag.com.pl | zkm@elblag.com.pl | marketingzkm@zkm.elblag.com.pl
Dzisiaj jest 22 lis 2017, 06:30

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość

No, nie jestem przekonana czy wozy tramwajowe jeżdżące niedawno jako "400" tak bardzo odbiegają od tych z ubiegłego wieku. Co do przewoźników prywatnych - też mam inne zdanie. Uważam, że jednak można postawić i egzekwować wymagania dotyczące taboru. Przecież Ci prywatni przewoźnicy to nie ludzie "z łapanki". Ktoś im wydał pozwolenie na przewóz pasażerów, ktoś zaakceptował jakość, w tym stan techniczny pojazdów. Z pewnością nie jest to żadna "wolna amerykanka", a gdyby tak jednak było - to personalnie ktoś za to odpowiada.

Awatar użytkownika

kawa pisze:
No, nie jestem przekonana czy wozy tramwajowe jeżdżące niedawno jako "400" tak bardzo odbiegają od tych z ubiegłego wieku.

Masz na myśli takie tramwaje?:
http://phototrans.pl/14,621880,0,Konstal_805Na_041.html
Bo te pochodzą z początków lat 80tych do początków lat 90tych. ;)
A jeśli chodzi o te:
http://phototrans.pl/14,433706,0,Westwa ... R_222.html to je już wycofali. :) Produkowane w latach 50tych - 60tych. :)

Tak, dokładnie o te z pierwszego linku. Z tego co piszesz mają po około 20 - 30 lat. Moim zdaniem, w transporcie publicznym, tramwaje z takim stażem to już mocno przestarzały i wyeksploatowany tabor.

Awatar użytkownika

Sprawdź sobie na phototrans.pl o tych tramwajach, one wcale nie są takie złe. :) Latem mają dobry przewiew więc NIGDY nie będzie Ci w nich gorąco. :mrgreen: Dodatkowo te tramwaje można połączyć w dwuwagonowe składy i wtedy więcej ludzi mogą pomieścić. ;)
Najstarszy (#041) pochodzi z roku 1982, a najnowszy (#061) z roku 1991. ;)

Ta "dyskusja" to jakaś jałowa przepychanka słowna. Nie wiem czemu moi adwersarze tak uparcie bronią czegoś, czego obronić tak naprawdę się nie da. Ustosunkowują się wybiórczo do wybranych elementów moich wypowiedzi, spychają na poboczne tematy. Jednocześnie wprowadzają w błąd twierdząc np. że ZKM nie ma wpływu na to czym jeżdżą przewoźnicy wykonujący usługę publicznego transportu. Jest to ewidentna nieprawda. W swojej wypowiedzi zwróciłam uwagę na istotne - moim zdaniem - niedogodności autobusu testowego. Miał być to sygnał, żeby decydenci pomyśleli zanim wpakują się w nietrafiony zakup. Pasażerowie chcą być traktowani podmiotowo, a nie przedmiotowo. Rzeczywiście w dzisiejszym stanie faktycznym ma się wrażenie, że pasażer do zbędny i uciążliwy dodatek dla ZKM-u. Najlepiej żeby płacił i niczego w zamian nie oczekiwał. Mam świadomość, że ta moja wypowiedź jest przerysowana, ale można się zdenerwować czytając takie fantasmagorie

kawa pisze:
w dzisiejszym stanie faktycznym ma się wrażenie, że pasażer do zbędny i uciążliwy dodatek dla ZKM-u. Najlepiej żeby płacił i niczego w zamian nie oczekiwał.

To wrażenie to jest z kategorii tych tzw. wrażeń graniczących z pewnością. ;) A mówiąc wprost, to nie jest żadne wrażenie, tylko fakt.

Awatar użytkownika

kawa pisze:
Dziś miałam okazję jechać autobusem testowym linii nr 7. Moim zdaniem taki autobus absolutnie nie nadaje się do jazdy miejskiej - chyba, że jako awaryjny. Uwagi:
- schody we wnętrzu pojazdu to całkowite nieporozumienie - stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa i są niewygodne
- siedzenia są ciasne i ustawione bardzo blisko jedne za drugimi. Utrudnia wejście czy wyjście do miejsca przy oknie
- w autobusie było bardzo duszno (okna zamykane, jedyne wietrzenie w dachu), a dziś o godz. 17 nie było upalnie. W autobusie nie było też wielu pasażerów. Trudno sobie wyobrazić pełen autobus i upalny dzień
- wydaje mi się, że w tym autobusie jest mało poręczy - szczególnie w części środkowej
- brak tylnych drzwi też jest niekorzystny. Wsiadanie i wysiadanie utrudnione
- autobus jakoś wyjątkowo niestabilny i mocno "bujający" na boki przy niewielkich nawet skrętach, przy wsiadaniu i wysiadaniu pasażerów.
- autobus raczej nowy nie jest - sądząc po już zniszczonych siedzeniach
Moja ocena - wielki minus

Przede wszystkim dziękujemy za rzeczową opinię na temat testowego autobusu. Proszę pamiętać, że do końca tego roku obowiązują stare umowy z przewoźnikami (zawarte po rozstrzygnięciu przetargu w roku 2006 r.). Autobus testowy te wymagania spełnia - w innym przypadku nie zostałby dopuszczony do przewozu pasażerów komunikacji miejskiej.

Natomiast wymagania jakie zostały postawiane w nowym przetargu (na lata 2014 - 2020) są znacznie większe niż w obecnych umowach z przewoźnikami. Dotyczy to m.in. wieku pojazdów (będą to nowsze pojazdy), ilości drzwi (duże autobusy będą musiały mieć troje drzwi), wentylacji (każdy autobus będzie musiał posiadać otwierane okna i uchylne włazy na dachu) itd. Większość uwag zawartych w cytowanej opinii już zawczasu znalazła się więc w nowych wymaganiach dotyczących przyszłych autobusów.

Trudno jest odnieść się do opinii dość subiektywnych (np. bujający się na zakrętach). Jako organizator komunikacji miejskiej nie możemy zastrzec w przetargu, że np. nie dopuszczamy konkretnego modelu czy producenta autobusów. Wymagania muszą być określone w pewnych ramach.

Nick_KM_Elblag pisze:
Wiedz, że ZKM nie ma wpływu na to, co, jak i za ile kupują prywatni przewoźnicy. Oraz miasto nie może dofinansować przewoźników bo są firmami prywatnymi. Oczywiście według mnie ZKM powinno być zlikwidowane i powinno wrócić MPK lub MZK gdzie i dyrekcja i inni fachowcy od rozkładów itd było połączone z taborem. I wtedy nie byłoby problemów bo dyrekcja by dbała o to, by autobusy były jak najlepsze. A tak, przewoźnicy robią tak jak uważają, a ZKM ma inne zdania.

Zgodnie z obowiązującą ustawą w zakresie transportu zbiorowego, rola organizatora komunikacji miejskiej (w Elblągu jest to ZKM) i przewoźnika (spółki autobusowe w Elblągu) musi być rozdzielona. Wiele miast w Polsce będzie musiało dostosować się do obowiązujących przepisów w ciągu najbliższych lat. W jakiej formie będzie to zorganizowane – to już decyzja samorządu.
Przykłady, bliskie nam geograficznie – m.in. Olsztyn, Gdańsk, Gdynia.

kawa pisze:
Rzeczywiście w dzisiejszym stanie faktycznym ma się wrażenie, że pasażer do zbędny i uciążliwy dodatek dla ZKM-u. Najlepiej żeby płacił i niczego w zamian nie oczekiwał. Mam świadomość, że ta moja wypowiedź jest przerysowana, ale można się zdenerwować czytając takie fantasmagorie

Przykre i gorzkie słowa. Podczas obecnie trwających remontów dróg i utrudnień wielu elblążan jest rozgoryczonych, co jest jak najbardziej zrozumiałe. Jednak ta trudna sytuacja zbliża się powoli ku końcowi – m.in. od września tramwaje powinny w większej części wrócić na swoje stałe trasy. Poza tym miasto podjęło już pewne kroki w celu odnowienia taboru tramwajowego – na jesień w Elblągu pojawią się dwa w pełni zmodernizowane wagony zakupione w Augsburgu. Oczywiście potrzeby są większe – ale jak powszechnie wiadomo – miasto ma ograniczone środki i obecnie znajduje się w dość trudnej sytuacji.
Jeszcze raz warto przypomnieć o nowym przetargu na kolejne lata – jakość taboru ulegnie poprawie właśnie ze względu na postulaty naszych pasażerów.
scorpio44 pisze:
To wrażenie to jest z kategorii tych tzw. wrażeń graniczących z pewnością. ;) A mówiąc wprost, to nie jest żadne wrażenie, tylko fakt.

scorpio44 – styl twojej aktywności niestety ogranicza się jedynie do całkowitej negacji i krytyki wszystkiego i wszystkich. Jeżeli masz zdanie na jakikolwiek temat – napisz, że jest to twoje zdanie, a nie „fakt”.

ul. Browarna 90
82-300 Elbląg
http://www.zkm.elblag.com.pl
tel. 55 230 79 00
fax 55 230 79 01
zkm@softel.elblag.pl
marketingzkm@zkm.elblag.com.pl

moderatorzkm pisze:
do końca tego roku obowiązują stare umowy z przewoźnikami (zawarte po rozstrzygnięciu przetargu w roku 2006 r.). Autobus testowy te wymagania spełnia - w innym przypadku nie zostałby dopuszczony do przewozu pasażerów komunikacji miejskiej.

Taaaa. :D Rozumiem, że krótki testowy maz jeżdżący na linii 7 też te wymagania spełniał? To był pojazd typu C? :D Poza tym, o ile dobrze pamiętam, zgodnie z warunkami poprzedniego przetargu pojazdy typu C zawsze musiały mieć troje drzwi.

moderatorzkm pisze:
scorpio44 – styl twojej aktywności niestety ogranicza się jedynie do całkowitej negacji i krytyki wszystkiego i wszystkich. Jeżeli masz zdanie na jakikolwiek temat – napisz, że jest to twoje zdanie, a nie „fakt”.

Krytyka różnych poczynań ZKM-u to nie jest krytyka "wszystkiego i wszystkich". Nie jesteście pępkiem świata. To raz. Dwa - proszę nie zapominać, że w swojej działalności forowej setki razy próbowałem ZKM nakłonić do jakiejkolwiek rzeczowej dyskusji, polemiki itd. na przeróżne tematy i w zasadzie nigdy nie spotkało się to z jakimkolwiek odzewem. Ale najwygodniej powiedzieć, że Scorpio sra jadem dla sportu. Dla mnie to są też "przykre i gorzkie słowa" (naprawdę).

moderatorzkm pisze:
Jeżeli masz zdanie na jakikolwiek temat – napisz, że jest to twoje zdanie, a nie „fakt”.

Ale dlaczego mam kłamać, że coś jest tylko moim subiektywnym zdaniem, skoro jest zdaniem ogółu? :) Pod tymi bolesnymi słowami koleżanki przedmówczyni podpisałoby się setki elblążan, o czym sami doskonale wiecie. Dlatego nie uważam, żeby słowo "fakt" było tutaj nie na miejscu. I co ważne - nie wynika to wcale tylko z rozgoryczenia związanego z obecną rozpierduchą całego Elbląga i utrudnień w komunikacji z tym związanych. Teraz to się tylko dodatkowo spotęgowało.

Awatar użytkownika

Nie będziemy uprawiali tu bitwy na szpilki i docinki, do której, jak widać powyżej, zazwyczaj dąży użytkownik scorpio44. Prośba do scorpio44 - radzimy kilka głębokich wdechów przed napisaniem odpowiedzi pod wpływem silnych emocji. Być może pomogą i korzystnie wpłyną na styl wypowiedzi. ;)
Zważ też, że nikt nie zarzuca komukolwiek kłamstwa.

ul. Browarna 90
82-300 Elbląg
http://www.zkm.elblag.com.pl
tel. 55 230 79 00
fax 55 230 79 01
zkm@softel.elblag.pl
marketingzkm@zkm.elblag.com.pl

moderatorzkm pisze:
radzimy kilka głębokich wdechów przed napisaniem odpowiedzi pod wpływem silnych emocji.

Najśmieszniejsze jest to, że mój powyższy post był pozbawiony jakichkolwiek negatywnych emocji, po prostu napisałem co myślę (jak zwykle zresztą). Ciśnienie to mi podskoczyło dopiero po przeczytaniu odpowiedzi...

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.