Forum Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
http://www.zkm.elblag.com.pl/zkmforum/

LINIA 31
http://www.zkm.elblag.com.pl/zkmforum/viewtopic.php?f=9&t=2359
Strona 1 z 2

Autor:  mariano999 [ 21 sie 2014, 11:17 ]
Tytuł:  LINIA 31

Fajnie żeby autobus 31 jeździł np. od 7.00 do 20.00 . Dużo ludzi będzie korzystać z tej linii, ponieważ będzie ona umożliwiała dojazd do szpitala.

Post poprawiony przez Administrację Forum

Autor:  Krzynio [ 21 sie 2014, 22:19 ]
Tytuł:  Re: LINIA 31

popieram linia 31 powinna jeździć dłużej, tzn. od 7 przynajmniej do 18

Autor:  Świadek [ 22 sie 2014, 14:37 ]
Tytuł:  Re: LINIA 31

Linia 31 powinna jeździć od godziny czwartej, bo jak przed piątą kolejki u lekarza nie zajmiesz to się nie dostaniesz :lol: .

Autor:  krzys123 [ 22 sie 2014, 17:33 ]
Tytuł:  Re: LINIA 31

Ale linia 31 przecież powinna jeździć od 2giej, bo jak komuś się coś stanie, to nie będzie miał jak do szpitala dojechać w nocy. :D

Autor:  scorpio44 [ 27 sie 2014, 22:45 ]
Tytuł:  Re: LINIA 31

Ogólnie to jestem raczej pewien, że zmiana trasy linii 31 przy niezmienionych godzinach jej kursowania nie usatysfakcjonuje i nie zaspokoi potrzeb ludzi walczących o to nowe bezpośrednie połączenie ze szpitalem (zarówno tych ze Stoku, jak zza Politechniki) i generalnie okaże się porażką. Wydaje się oczywiste, że większości ludzi zależy głównie na możliwości dojazdu do szpitala we wczesnych godzinach porannych, a nie dopiero od 9.00-10.00... Gdyby ktoś w nowym rozkładzie przeoczył, jest kurs wjazdowy z przystanku "Grottgera (osiedle)" o 9.02. :D
A tak oprócz tego co do trasy linii 31, to ja w dalszym ciągu uporczywie poszukuję odpowiedzi na pytanie, dlaczego tylko w jedną stronę przebiega ona przez ul. Agrykola... :?

Swoją drogą autor wątku bawi się chyba w Oborniaka, bo nowa trasa obowiązuje od dzisiaj, a to:
mariano999 pisze:
DUZO LUDZI KORZYSTA Z TEJ LINII,ZWLASZCZA JAK JEST DOJAZD DO SZPITALA TERAZ

napisał prawie tydzień temu. :D

Autor:  moderatorzkm [ 28 sie 2014, 08:33 ]
Tytuł:  Re: LINIA 31

Częściowa zmiana trasy linii nr 31, jako odpowiedź na postulat mieszkańców dotyczący bezpośredniego połączenia osiedli na Stoku i "za Politechniką" z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym - jest kompromisem pomiędzy oczekiwaniami mieszkańców i pasażerów, a ograniczonymi środkami finansowymi przeznaczonymi na funkcjonowanie komunikacji miejskiej w Elblągu.
Należy podkreślić, że mieszkańcy tych części miasta mają możliwość dotrzeć do WSZ, również w godzinach porannych - wymaga to przesiadki lub dotarcia do bardziej oddalonego przystanku. Zmiana trasy linii nr 31 jest więc udogodnieniem gwarantującym dodatkową i bezpośrednią możliwością dojazdu oraz powrotu z tej placówki opieki zdrowotnej. Wprowadzenie tego udogodnienia jest wartością dodaną i nie wiązało się z wprowadzeniem jakichkolwiek ograniczeń na istniejących połączeniach.
Głównym zadaniem linii nr 31 pozostaje zapewnienie dojazdu (szczególnie mieszkańcom północnej części miasta) do elbląskich cmentarzy w godzinach, w których odbywają się pogrzeby - zapewnienie dojazdu do WSZ jest zadaniem dodatkowym linii.
Niestety, ze względu na wspomniane już ograniczone środki, nie jesteśmy w stanie zapewnić bezpośredniego dojazdu z każdej części miasta do wszystkich innych jego punktów. Tego typu dylematy, oczekiwania i postulaty (nierzadko - sprzeczne), pojawiają się w każdym mieście w którym funkcjonuje publiczny transport zbiorowy - kluczem jest znalezienie rozwiązań kompromisowych, a przy tym realnych do wprowadzenia. W przypadku niektórych połączeń, konieczne jest korzystanie z przesiadek - dlatego w cenniku biletów znajdują się atrakcyjne bilety przesiadkowe, 1 - godzinne oraz okresowe.

Autor:  scorpio44 [ 28 sie 2014, 11:49 ]
Tytuł:  Re: LINIA 31

moderatorzkm pisze:
Głównym zadaniem linii nr 31 pozostaje zapewnienie dojazdu (szczególnie mieszkańcom północnej części miasta) do elbląskich cmentarzy w godzinach, w których odbywają się pogrzeby

Dlaczego w takim razie autobus ten w kierunku Dębicy nie jedzie przez ul. Agrykola, tylko skręca od razu w Sienkiewicza?! Nie umrę spokojnie, jeżeli nie uzyskam odpowiedzi na to pytanie. :D

Autor:  moderatorzkm [ 28 sie 2014, 13:07 ]
Tytuł:  Re: LINIA 31

Wynika to m.in. z organizacji ruchu w tym rejonie miasta (Wspólna jest ulicą jednokierunkową). Co do trasy tej linii na tym odcinku, pasażerowie nie zgłaszają uwag. Warto zauważyć, że aby dojechać bliżej wejść na cmentarz Agrykola istnieje alternatywa w postaci linii nr 6, 8 a także 17 (od strony ul. Kościuszki).

Autor:  krzys123 [ 28 sie 2014, 14:59 ]
Tytuł:  Re: LINIA 31

moderatorzkm pisze:
Warto zauważyć, że aby dojechać bliżej wejść na cmentarz Agrykola istnieje alternatywa w postaci linii nr 6, 8 a także 17 (od strony ul. Kościuszki).

Zgadza się ale jak ta linia ma obslugiwać "elbląskie cmentarze" czyż nie? :) No a skoro pan Górecki nie rozumie, że w Elblągu jest też drugi cmentarz na ul. Agrykola?

Autor:  Świadek [ 28 sie 2014, 16:49 ]
Tytuł:  Re: LINIA 31

moderatorzkm pisze:
W przypadku niektórych połączeń, konieczne jest korzystanie z przesiadek - dlatego w cenniku biletów znajdują się atrakcyjne bilety przesiadkowe, 1 - godzinne oraz okresowe.

W związku z powyższym na ulicy Nowowiejskiej przesiadamy się do 6 lub 8 i jedziemy na cmentarz "Agrykola" lub ulicę Wspólną. Komu się nie podoba to z buta.

Strona 1 z 2 Strefa czasowa UTC+1godz.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/