Forum Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

www.zkm.elblag.com.pl | zkm@elblag.com.pl | marketingzkm@zkm.elblag.com.pl
Dzisiaj jest 18 lis 2017, 01:59

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Przetarg
Awatar użytkownika

sebek pisze:
Z załączników do nowej umowy wynika też, że od 2016r. linia 8 będzie kursowała w niedziele. :)

To fajnie. :)

Nick_KM_Elblag pisze:
Drugim problemem jest kara za opóźnienia powyżej 10 minut.

Skąd Ty wytrzasnąłeś to 10? :D Karze podlega i będzie podlegać opóźnienie większe niż 3 minuty. Nic się w tym względzie nie zmienia.

sebek pisze:
W pakiecie nr 3 znalazła się linia 23! :shock:

Linia 23 będzie śmigać z Ogólnej do Dąbrowy.

Ogólnie jeżeli chodzi o linie, to poza tą 23 nic na razie najwidoczniej nie planują zmieniać. Nawet nieszczęsna GŁUPIA, ABSURDALNA, BEZSENSOWNA linia 15 nadal zostaje w obecnej formie. :? Na podstawie załączonych tam zestawień wozokilometrów dla poszczególnych pakietów widać też jak na dłoni (ja przynajmniej widzę :D), że nie planują również na razie żadnych zmian ani poprawek w rozkładach jazdy, chyba jedynie poza linią 17 (gdzie kluczową sprawą będzie obcięcie - a jakże - jednej brygady). Dwie puste szóstki dalej będą jeździć do nocy, za to do 7 (gdzie nadal brak piątej brygady) i 9 (nadal luka między 10.00 a 14.00) dalej ludzie nie będą się mieścić. Godziny wyjazdów i zjazdów w zasadzie wszystkich brygad pozostaną identyczne jak obecnie, co przy okazji świadczy również i o tym, że czasy przejazdów (nawet późnowieczorne) też nie zostaną jeszcze zmienione. :evil: Czyli krótko mówiąc nie zmieni się kompletnie nic i wszystkie rozkładowe absurdy pozostaną jak są. Super.

A tak jeszcze co do ogólnych wrażeń po jedynie pobieżnym na razie przejrzeniu tej całej dokumentacji, to rzeczą, która mnie chyba najmocniej zaskoczyła, jest to, że w dalszym ciągu nie ma tu kompletnie nic na temat jakichkolwiek wymogów co do przewozu osób niepełnosprawnych, poza jednym jedynym zdawkowym zdaniem, że do obowiązków Wykonawcy należy m.in. "udzielanie przez kierowców, w razie potrzeby, pomocy osobom niepełnosprawnym przy wsiadaniu i wysiadaniu z autobusu". Czyli taki ogólnik, z którego zupełnie nic nie wynika. Zgodnie z niegdysiejszymi zapowiedziami ZKM-u na ten temat w wymogach na nowy przetarg miały zostać precyzyjnie określone szczegóły dotyczące obowiązku używania przyklęku, rozkładania ramp dla wózków, jakie dokładnie obowiązki wobec niepełnosprawnych mają mieć kierowcy itd. A tutaj nadal kompletnie nic. :shock:

Ja już nawet abstrahuję w tym momencie od tego, jak ja osobiście bym to wszystko widział (zanim mnie koledzy kierowcy zjedzą za to, że wymyślam tu nie wiadomo jakie wizje i jestem przeciwko nim :mrgreen: - bo generalnie z perspektywy kierowcy to oczywiście dobrze, że nie planuje się nałożyć żadnych dodatkowych obowiązków w tym względzie ;)). Stwierdziłem tylko fakt, że mocno mnie zaskoczył brak uregulowań dotyczących tego tematu, bo byłem przekonany, że będą.

Tutaj nasuwa się kolejny powód opóźnień. Zanim kierowca zdąży wyjść z kabiny i otworzyć podjazd ( o ile pojazd jest w takowy wyposażony ) to już mija kilka minut. A nie którzy noszą swoje "sprzęty" ( kule, wózki inwalidzkie ) dla picu ( a są takie przypadki kiedy starsze osoby biegną sprintem do przystanku. Rampy powinny być w każdym autobusie otwierane automatycznie z przycisku z zewnątrz przy drzwiach i kolejny problem by się wyeliminowało.

mogli dać linię 15 np do gronowa żuławskiego i @scorpio44 ty a będą jakiej zmiany na linii nr 20? :D był bym dla ciebie wdzięczny ;)

chada64 pisze:
do gronowa żuławskiego

A gdzie to jest? :mrgreen:

yyy jest to koło wsi na pasłęku :mrgreen:

chada64 pisze:
mogli dać linię 15 np do gronowa żuławskiego i @scorpio44 ty a będą jakiej zmiany na linii nr 20? :D był bym dla ciebie wdzięczny ;)

Chyba Komorowo a nie Gronowo.

o boże kurde zapomniałem że jest to komorowo żuławskie jaki ze mnie jajcasz :lol: :mrgreen:

Pakiet Nr 1
. Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej (PKS)
Obejmuje usługi przewozowe na liniach autobusowych nr
: 6, 8, 14, 15, 18, 19, 20.
Pakiet Nr 2.
Obejmuje Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej (PKA)
usługi przewozowe na liniach autobusowych
nr: 10, 11, 13, 17, 30, 31.
Pakiet Nr 3.
Obejmuje Autobusowe Linie Prywatne (ALP)
usługi przewozowe na liniach autobusowych
nr: 7, 9, 12, 16, 21, 22, 23, 100.

Tak moim zdaniem będzie ten przetarg właścicieli na lata 2014-2020 ;)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.