Forum Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

www.zkm.elblag.com.pl | zkm@elblag.com.pl | marketingzkm@zkm.elblag.com.pl
Dzisiaj jest 23 lis 2017, 15:35

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość

Dzień bez samochodu już dawno za nami, ale warto wspomnieć o problemie, który powraca co roku i do dzisiaj nie został rozstrzygnięty.
Cytuj:
bezpłatna jazda na dowód rejestracyjny dotyczy nie tylko kierowców, ale również ich rodzin.

Co konkretnie ZKM rozumie w tym wypadku pod pojęciem "rodziny"? W jaki sposób jest to weryfikowane? Domyślam się, że w rzeczywistości sprowadza się to do jakichkolwiek osób towarzyszących, biorąc pod uwagę, że nie ma zbytniej możliwości sprawdzenia tego.
Druga sprawa - czy żeby skorzystać z bezpłatnej jazdy "na dowód" właściciel tego pojazdu musi uczestniczyć w podróży czy niekoniecznie?

Awatar użytkownika

Z bezpłatnych przejazdów może skorzystać:
Każdy pasażer, będący właścicielem lub współwłaścicielem samochodu osobowego wraz z członkami rodziny - każdego roku w dniu wskazanym w Elblągu jako element obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu.
A potrzebny do tego jest:
Ważny dowód rejestracyjny samochodu, którego pasażer jest właścicielem lub współwłaścicielem.

Jest to wyjątkowy dzień w komunikacji miejskiej. Oczywiście nadużycia w tym zakresie mogą wystąpić, jednak do tej pory nie było z tym problemu, a podobne zapisy funkcjonują w wielu polskich miastach. Największe znaczenie ma tu idea pozostawienia samochodu na rzecz komunikacji miejskiej.
Nawiasem mówiąc, Twój post jest szukaniem (na siłę) dziury w całym.

ul. Browarna 90
82-300 Elbląg
http://www.zkm.elblag.com.pl
tel. 55 230 79 00
fax 55 230 79 01
zkm@softel.elblag.pl
marketingzkm@zkm.elblag.com.pl

Dziękuję za odpowiedź na drugie pytanie. Zapomniałem, że jest to wyszczególnione w wykazie uprawnień do ulg i bezpłatnych przejazdów.

Natomiast odpowiedzi na pierwsze pytanie jak nie było, tak nie ma. A biorąc pod uwagę, że co roku pojawiają się wątpliwości i pytania, jak interpretować tego "członka rodziny", nie wydaje mi się, żeby było to szukanie dziury w całym. Ale rozumiem, że w waszym odczuciu zapracowałem sobie na to, żeby wszystkie moje posty już z góry tak traktować... Jakoś będę z tym żył dalej.

A co jeżeli kolega miał mnie podwieźć gdzieś samochodem? Nie jestem przecież członkiem jego rodziny. Czy w takim wypadku mogę jechać z kimś na dowód rejestracyjny jako osoba towarzysząca? Dzień bez samochodu powinien zachęcać kierowców aby zostawiali samochody a jechali komunikacją miejską. Sytuacja kiedy kierowca ma jechać z kimś kto nie jest członkiem jego rodziny raczej nie zachęca do pozostawienia samochodu w garażu.

Awatar użytkownika

To może można pójść na całość i zrobić w tym dniu darmowe przejazdy dla wszystkich? Na pewno będzie duże zapotrzebowanie na kursy.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.