Forum Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

www.zkm.elblag.com.pl | zkm@elblag.com.pl | marketingzkm@zkm.elblag.com.pl
Dzisiaj jest 22 lis 2017, 17:39

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość

Witam.

Dlaczego skoro mamy XXI wiek, nowsze autobusy to nie można zadbać o czystość w nich? W autobusach ewidentnie brakuje małych pojemników na śmieci, przez co leniwi pasażerowie, którzy nie chcą trzymać "śmiecia" do czasu aż wyjdą i wyrzucą go do śmietnika wolą wyrzucić go w autobusie na podłogę, czy wcisnąć w fotele. Głównymi śmieciami są zużyte bilety, różnej maści papierki itp.

Czy ZKM nie mógłby wpłynąć na czystość w pojazdach komunikacji miejskiej i uzgodnić tego z przewoźnikami aby w ich pojazdach znalazły się przynajmniej po 3 (przy każdych drzwiach) małe pojemniki na śmieci? Jeżdżące do końca ub. roku jelcze czy volva 7700 takowe pojemniki posiadały, więc dlaczego nie mogą ich mieć te, które jeżdżą teraz? Zawsze byłby to krok w ekologię i czystość w autobusach.

Jest jakaś idea w tym co piszesz. Ona jest nawet szersza , niz śmietniki w autobusach. Generalnie śmietników na chodnikach jest coraz mniej. Pewnie wszystko rozbija sie o ceny. Wszak śmieci to dziś towar. A ich utylizacja to koszt.
A czystość w autobusach? Czy rozwiążą ten problem małe pojemniczki przy drzwiach? Według mnie raczej nie. Zaraz ktoś wrzuci ogryzek , ktoś butelkę i zaraz pojawią sie komentarze o tym , ze z tych pojemników śmierdzi , że zapchane itp. Według mnie problem tkwi w ludziach. A ZKM winien doprowadzić do sytuacji , by na każdym przystanku wisiał regularnie oprózniany kosz.

Tylko te kosze musiały by być niepalne, bo podczas oczekiwania na autobus z nudów spalą. Powiesisz metalowe to złomiarze ukradną. W tym przypadku liczy się rozumny człowiek, który przestrzega pewnych zasad i norm życiowych i nie "syfi" wokół. Śmietniczki w komunikacji miejskiej już przeżyliśmy w poprzednim ustroju i wtedy każdy środek transportu przy drzwiach posiadał takie ustrojstwo. W przewozach turystycznych jest to konieczność. Jeżeli rozstawiłem na wozie trzy normalne plastykowe śmietniki, z workami w środku, to ludzie dbali o porządek wokół siebie.

Świadek pisze:
Śmietniczki w komunikacji miejskiej już przeżyliśmy w poprzednim ustroju i wtedy każdy środek transportu przy drzwiach posiadał takie ustrojstwo.

Ale czy istnieje jakiś konkretny sensowny powód, żeby dzisiaj w autobusach ich nie było? Szczerze mówiąc, ja również trochę tego nie rozumiem. Oczywiście nie twierdzę, że dzięki temu śmieci nie walałyby się po całym autobusie, ale mimo wszystko sądzę, że walałoby się ich odrobinę mniej, bo jednak co niektórzy wybraliby śmietniczkę zamiast podłogi, gdyby mieli ją w zasięgu ręki.

Kanarek pisze:
Jeżdżące do końca ub. roku jelcze czy volva 7700 takowe pojemniki posiadały

Więcej autobusów miało. Na pewno #40001, volva B10BLE chyba też, jeżeli dobrze kojarzę, pewnie coś jeszcze...
Świadek pisze:
Jeżeli rozstawiłem na wozie trzy normalne plastykowe śmietniki, z workami w środku, to ludzie dbali o porządek wokół siebie.

A kto pamięta, że taki regularny plastikowy kosz (wprawdzie bez worka :)) również znajdował się w jednym naszym miejskim autobusie jeżdżącym jeszcze w zeszłym roku? Kojarzycie w którym? :)

Awatar użytkownika

Czyżby to było to wiadro w #60508?

Obrazek

Ano i owszem. Przyznam, że zaskoczyłeś mnie. :)

scorpio44 pisze:
Ale czy istnieje jakiś konkretny sensowny powód, żeby dzisiaj w autobusach ich nie było? Szczerze mówiąc, ja również trochę tego nie rozumiem. Oczywiście nie twierdzę, że dzięki temu śmieci nie walałyby się po całym autobusie, ale mimo wszystko sądzę, że walałoby się ich odrobinę mniej, bo jednak co niektórzy wybraliby śmietniczkę zamiast podłogi, gdyby mieli ją w zasięgu ręki.

Oczywiście jestem za tym, żeby mały pojemniczek na odpadki przy każdych drzwiach wisiał. Pisząc przeżyliśmy miałem na myśli to, iż pewnie producent śmietniczek już nie istnieje na rynku z powodu braku popytu na swój wyrób.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.