Forum Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

www.zkm.elblag.com.pl | zkm@elblag.com.pl | marketingzkm@zkm.elblag.com.pl
Dzisiaj jest 22 lis 2017, 17:40

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość

Chciałbym zasugerować, że ponad pół roku to już chyba wystarczający czas na to, żeby przestać udawać, że pętla dla linii 8 i 19 przy ul. Skrzydlatej jest pętlą tymczasową? Skoro obecnie obowiązujące rozwiązanie ma pozostać na stałe (a najwidoczniej tak, chociaż ZKM z sobie tylko wiadomych powodów nie zechciał poinformować o tym wprost), to przydałoby się w końcu nadać tej pętli odrębną nazwę (Skrzydlata) i nanieść stosowne poprawki w rozkładach jazdy, a przede wszystkim w napisach (nazwach kierunków) na autobusowych wyświetlaczach. Obecna sytuacja, kiedy to przykładowo linie 6 i 8 wedle wszelkich przesłanek jadą niby do tego samego miejsca, chociaż w rzeczywistości do zupełnie innego, to jest jakieś kuriozum i wprowadzanie w błąd niezorientowanych w temacie pasażerów.
Druga sprawa to jakość nawierzchni na tej "tymczasowej" pętli... Ja już nie mówię, żeby tam wylać asfalt, bo to już byłby szczyt marzeń. Ale przydałoby się w jakikolwiek nawet prowizoryczny sposób zniwelować tam wszelkie dziury i nierówności przynajmniej do tego stopnia, żebyśmy nie musieli tam notorycznie ryć podwoziem o ziemię, co niestety zdarza się notorycznie i jest nieuniknione. Że nie wspomnę jeszcze o błocie, które powstaje tam po każdych opadach, a co najgorsze - trzeba prosto w środek tego błota wysadzać tam pasażerów. Ogólnie pod tymi względami to ta "pętla" bardziej przypomina niestety poligon.

I chyba tak do końca będzie do 2013r.

Awatar użytkownika

Gdzieee... tam!. Znając ZKM to jeszcze dłużej będzie. :roll:

scorpio44 pisze:
przydałoby się w jakikolwiek nawet prowizoryczny sposób zniwelować tam wszelkie dziury i nierówności przynajmniej do tego stopnia, żebyśmy nie musieli tam notorycznie ryć podwoziem o ziemię, co niestety zdarza się notorycznie i jest nieuniknione.

No i słowo ciałem się stało. :shock: Oczywiście naprawa bardzo prowizoryczna polegająca na zasypaniu największych dziur (można wręcz powiedzieć, że dokładnie wedle wytycznych z cytatu powyżej :mrgreen: ), no ale dobre i to! Przy okazji okazało się, że hałda żużlu, która wyrosła nieopodal dobrych kilka tygodni temu, była tam przygotowana w tym właśnie celu. Pytanie więc, dlaczego musiało minąć aż tyle czasu, zanim rozpoczęto tę pracę...

Mam kolejną sprawę związaną z tą niby tymczasową (...) pętlą. Czy ZKM mógłby się postarać o ustawienie tam po stronie, po której parkują autobusy, jakiegokolwiek oznakowania informującego, że jest to pętla autobusowa i że jest tu zakaz zatrzymywania jakichkolwiek innych pojazdów?
Jak jeszcze niedawno problemu raczej nie było, tak w ostatnim czasie coraz częściej się zdarza, że parkują tam samochody (od osobowych po dostawcze), utrudniając, a w zasadzie nawet uniemożliwiając manewrowanie tam autobusów. A problem w tym, że nie ma tam jakiegokolwiek oznakowania, które by tego parkowania zabraniało. Mnie na szczęście jak na razie za każdym razem się trafiało, że w środku był kierowca i od razu odjechał, ale kto wie, czy kiedyś nie przyjdzie tam komuś wykonywać autobusem manewr np. zawracania na siedem. :D

scorpio44 pisze:
Czy ZKM mógłby się postarać o ustawienie tam po stronie, po której parkują autobusy, jakiegokolwiek oznakowania informującego, że jest to pętla autobusowa i że jest tu zakaz zatrzymywania jakichkolwiek innych pojazdów?

Podbijam temat, bo żadnych znaków do dzisiaj nie ma, a wczoraj znowu nie miałem możliwości wjazdu na pętlę. Tym razem z powodu parkującej tam ciężarówki. :evil: Swoją drogą to ja chyba jakiegoś wyjątkowego pecha z tym mam, bo już po raz któryś z rzędu spotyka mnie tam taka sytuacja, a w sumie nie zdarza się to tam w końcu aż tak strasznie często. No ale się zdarza i problem powraca. A najgorzej, że każdy z tych kierowców ma prawo się uprzeć, że nic mu tu nie zabrania stać i nie odjedzie.

Ciekawe czy ta "pętla" jest w ogóle w jakichś oficjalnych papierach jako pętla i miejsca do parkowania dla autobusów :D

Trzeba było czekać parę miesięcy, ale o dziwo zakaz zatrzymywania w końcu tam stanął, za co bardzo dziękujemy. Inna sprawa, że według mojej wiedzy rozporządzenie nie przewiduje tabliczki pod znakiem zakazu w takiej formie, jak tam się pojawiła ("nie dotyczy" + symbol autobusu), bo całość powinna być zapisana słownie, bez stosowania żadnych symboli. Niby szczegół, ale de facto można uznać, że formalnie ta tabliczka nie znaczy nic, a więc... zakaz ten dotyczy również autobusów. :mrgreen: Ale to tak na marginesie. Najważniejsze, że bez wątpienia nic innego nie ma już prawa tam stać.

Skoro tu się udało, to w najbliższym czasie powrócę do tematu niewłaściwego oznakowania pętli na Łódzkiej.

Awatar użytkownika

Czyli tymczasowa pętla zostanie już na stałe. W sumie to nawet dobrze, bo Łódzka zostanie trochę rozładowana.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.