Forum Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

www.zkm.elblag.com.pl | zkm@elblag.com.pl | marketingzkm@zkm.elblag.com.pl
Dzisiaj jest 12 gru 2018, 08:24

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość

Witam serdecznie wszystkich zgromadzonych przed monitorami, a zwłaszcza pana z ZKM-u który oblicza czasy przejazdu pomiędzy przystankami. Jestem świadomy ze temat był już poruszany lecz jako świeży na ów forum chciałbym przedstawić ten temat może w troszkę innym świetle. Nie będę się tu rozwodził nad wielka ilością przypadków ale podam kilka. Wiecie doskonale jak kursuje linia nr 14 i chodzi mi dokładnie o kierunek w stronę Jaru. I tak kierowca będąc na ul. Nowodworska jadąc do przystanku Trasa Unii EU ma 1 całą minutę czyli pełne 60 sekund a dystans do przystanku który jest teraz przeniesiony wynosi około 1,95km dość sporo prawda i nie wiem czy ktoś zdał sobie sprawę z jaką prędkością ma poruszać się autobus żeby zmieścić się w tej minucie. Dobra nie będę tu fizyka udawał i podam najprostszy przykład predkości 1,95km x 60min = 117km/h ta wartość jest średnią prędkością na tym odcinku a pamiętajcie że kierowca ma się zatrzymać na każdym przystanku. I tu nasuwają sie takie pytania zacznę od najbardziej banalnego. Jaką prędkość może osiągnąć autobus? A wiec większość pojazdów ma elektryczny ogranicznik prędkości do 90 i do 100 km/h a te które nie mają ogranicznika prędkości po prostu warunki techniczne nie pozwalają im osiągnąć takich prędkości. Następne pytanie to kto wie jakie jest ograniczenie prędkości na moście unii jest to 70km/h i tu powstaje następne ale!! Nie wiem czy wiecie ale autobus jest objęty indywidualnym ograniczeniem prędkości w terenie zabudowanym do 50km/h. Jestem ciekaw czy ów pan zdawał sobie sprawę że autobus nie ma możliwości jeździć z taką prędkością po tym odcinku. A jest jeszcze jeden przykład w którym jest odwrotna sytuacja Niepodległości sklep do Niepodległości Konopnickiej a na odcinek 0.4km są 2minuty obliczając średnią prędkość można ręce załamać jest to 12km/h czy ktoś może odpowiedzieć mi na pytanie jaka jest w tym logika? Dziękuję.

:mrgreen: :mrgreen:
Bardzo dobre przykłady, a można je wymieniać i wymieniać. Sam w przeszłości wielokrotnie temat poruszałem, ale przyznaję, że nie wpadłem nigdy na pomysł z tego typu obliczeniami jak z tą linią 14, a taki mały niewinny przykład jak Twój faktycznie idealnie demaskuje absurdalność rozkładów jazdy. Ta minuta między Nowodworską a Trasą Unii to kuriozum, nawet kiedy przystanek był w starym miejscu i nie tworzyły się przed nim korki jak teraz. Podobnie jak z tymi nieszczęsnymi 3 minutami między Dębicą a Stagniewem.
Aj... Jako rzekłem wymieniać i wymieniać, a nie chce mi się teraz po raz kolejny. ;)

wodzu pisze:
czy ktoś może odpowiedzieć mi na pytanie jaka jest w tym logika? Dziękuję.

No raczej będzie problem. :mrgreen:

Awatar użytkownika

scorpio44 pisze:
wodzu pisze:
czy ktoś może odpowiedzieć mi na pytanie jaka jest w tym logika? Dziękuję.

No raczej będzie problem. :mrgreen:

Prosta odpowiedź: ŻADNA :lol:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.