Forum Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
http://www.zkm.elblag.com.pl/zkmforum/

toalety a raczej ich brak!!
http://www.zkm.elblag.com.pl/zkmforum/viewtopic.php?f=8&t=209
Strona 1 z 3

Autor:  wodzu [ 16 kwie 2013, 20:17 ]
Tytuł:  toalety a raczej ich brak!!

Co ZKM na to że na większości pętli autobusowych nie ma toalet i kierowcy swoje potrzeby załatwiają "na koło". Ludzie mamy XXI wiek a kierowcy sr..ą w krzakach.

Autor:  scorpio44 [ 16 kwie 2013, 23:29 ]
Tytuł:  Re: toalety a raczej ich brak!!

No właśnie, XXI wiek mamy! A w związku z tym trzeba przecież EKaeMy i inne temu podobne cuda wianki wprowadzać! :twisted: A że jesteśmy na poziomie epoki kamienia z takimi podstawami jak toalety (a raczej ich brak ;)), to tego już ZKM nie zauważa.

Faktem jest, że problem istnieje, i to bardzo poważny. Temat był poruszany na starym (tym najstarszym :) ) forum i tak w skrócie to ZKM na to, że ich to nie interesuje. Zacytowałbym tutaj tamte wypowiedzi, ale niestety widzę, że dostęp do tego archiwum został odcięty.

W każdym razie ja również, jako przedstawiciel Grupy Podlewających Koło, bardzo uprzejmie prosiłbym, jeśli można, o wypowiedź ZKM-u na ten temat.

Autor:  moderatorzkm [ 17 kwie 2013, 13:59 ]
Tytuł:  Re: toalety a raczej ich brak!!

Ustawienie toalet nie leży w gestii organizatora komunikacji miejskiej tylko pracodawcy kierowcy - w tym przypadku spółki przewozowej. Wielokrotnie już występowaliśmy do przewoźników o zorganizowanie swoim pracownikom odpowiednich warunków na pętlach autobusowych.

Autor:  wodzu [ 18 kwie 2013, 11:09 ]
Tytuł:  Re: toalety a raczej ich brak!!

Dobra to komu kierowca ma postawić "klocka" przed drzwiami żeby przyniosło to żądany skutek. Czy powinny zainteresować się tym instytucje np policja, miasto czy inspekcja pracy jeśli wasze (ZKM) pisma nie przynoszą żadnego rozwiązania. Dajmy taki mały przykład kierowca np link T4 kiedy market jest jeszcze zamknięty bo godzina oscyluje w granicach 5 i bum kierowca dostał boleści żołądka musi załatwić potrzebę i wtedy wpadają mu do głowy pomysły schowam się za autobusem i walne na ziemie albo klekne w autobusie i walne do reklamówki i jak pomyślał tak zrobił ale co to nie miał papieru, wezmę tą szmatkę którą wycierałem rano olej z miarki. Czy kto jest w stanie odpowiedzieć na pytani co tym fantem??

Autor:  Kierowca (KM) [ 18 kwie 2013, 16:19 ]
Tytuł:  Re: toalety a raczej ich brak!!

Chciałbym żeby ktoś z ZKM nawiązał ten temat z pracownikami firm gdyż byłem u pracodawcy a on stwierdził że to jest w obowiązkach Państwa.

Autor:  scorpio44 [ 18 kwie 2013, 21:27 ]
Tytuł:  Re: toalety a raczej ich brak!!

Dziękuję ZKM-owi za jakąkolwiek wypowiedź.
moderatorzkm pisze:
Ustawienie toalet nie leży w gestii organizatora komunikacji miejskiej tylko pracodawcy kierowcy - w tym przypadku spółki przewozowej.

No i to niestety, przynajmniej dla mnie, wcale nie jest takie oczywiste. :? No a biorąc pod uwagę, że ZKM od dawna nie może w tym względzie dojść z przewoźnikami do porozumienia, to nie tylko dla mnie. Z jednej strony owszem, na mocy odpowiednich przepisów pracodawca ma obowiązek zapewnienia swoim pracownikom odpowiednich warunków sanitarnych i tak dalej, i tak dalej, i na to właśnie cały czas powołuje się ZKM, próbując zupełnie odciąć się od problemu. Z drugiej jednak strony ZKM właśnie jako organizator komunikacji miejskiej zawiaduje również m.in. pętlami autobusowymi, w związku z czym zawsze wydawało mi się logiczne, że również całe ich wyposażenie (a jednym z podstawowych elementów tegoż powinny być właśnie toalety dla kierowców) jest w jego gestii.
Ogólnie sprawa nie jest taka jednoznaczna, co jak zwykle w takich sytuacjach powoduje typową spychologię - ZKM zwala problem na przewoźników, a przewoźnicy na ZKM. :? I trwa to tak od lat.

Gdybym nie znał problemu, to pomyślałbym sobie, że powyższy post tajemniczego Wodza to brednie jakiegoś sfrustrowanego człowieka, bo aż się nie chce wierzyć, żeby w XXI wieku borykać się z takimi problemami. A w rzeczywistości to niestety szczera prawda i nasza codzienność. Mówiąc szczerze, to mnie na szczęście jeszcze nigdy aż tak porządnie nie przyparło, ale tylko czekać, aż ten pierwszy raz kiedyś w końcu nastąpi. Czas wreszcie coś z tym problemem zrobić!

Autor:  moderatorzkm [ 19 kwie 2013, 12:44 ]
Tytuł:  Re: toalety a raczej ich brak!!

Utrzymanie pętli autobusowych nie obejmuje zapewnienia warunków socjalnych dla kierowców. Rozumiemy problem, jednak ponownie podkreślamy że obowiązek zapewnienia odpowiednich warunków pracy spoczywa na pracodawcy kierowcy - jest to uregulowane odpowiednimi przepisami.

Autor:  wodzu [ 19 kwie 2013, 16:27 ]
Tytuł:  Re: toalety a raczej ich brak!!

A czy wy (ZKM) jako zarząd nie możecie wpłynąć na przewoźników?? Koniec końców kierowcy pracują dla was!!

Autor:  sebek [ 20 kwie 2013, 16:39 ]
Tytuł:  Re: toalety a raczej ich brak!!

To co w takim razie ZKM "może"?

Autor:  sebek [ 20 kwie 2013, 16:45 ]
Tytuł:  Re: toalety a raczej ich brak!!

Szczytem marzeń wszystkich kierowców jest toaleta na każdej pętli. Jeżeli ZKM nie ma tutaj nic do gadania to tylko czekać jak wszędzie będą się pojawiały toitoiki należące do innych przewoźników. Na każdej pętli będą po trzy! Nie masz klucza to nie załatwisz się u konkurencji! Tak na poważnie, kto odpowiada za toaletę na pętli Odrodzenia? Wszyscy przewoźnicy (jak twierdzi ZKM)?

Strona 1 z 3 Strefa czasowa UTC+1godz.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/