Forum Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

www.zkm.elblag.com.pl | zkm@elblag.com.pl | marketingzkm@zkm.elblag.com.pl
Dzisiaj jest 22 lis 2017, 02:59

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość

Może by tak moderatorzkm wziął się za czystość na forum?

Mam pewną propozycję, utworzenie działu Archiwum, w którym znajdowałyby się niepotrzebne w aktualnych działach już tematy, a żeby ich nie usuwać całkowicie, to po prostu przenieść je do osobnego działu nazwanego Archiwum, do którego każdy kto jest zainteresowany archiwalnymi wątkami mógł tam bez problemu zajrzeć.

Takimi tematami mogłyby być:

viewtopic.php?f=10&t=2328
viewtopic.php?f=10&t=323
viewtopic.php?f=10&t=2311
viewtopic.php?f=10&t=2321
viewtopic.php?f=10&t=2310
viewtopic.php?f=10&t=2300
viewtopic.php?f=10&t=280
viewtopic.php?f=10&t=328
viewtopic.php?f=10&t=311
viewtopic.php?f=10&t=30
viewtopic.php?f=10&t=247
viewtopic.php?f=10&t=284
viewtopic.php?f=10&t=255
viewtopic.php?f=10&t=278
viewtopic.php?f=10&t=256
viewtopic.php?f=10&t=257
viewtopic.php?f=10&t=252
viewtopic.php?f=10&t=226
viewtopic.php?f=10&t=237
viewtopic.php?f=10&t=199
viewtopic.php?f=10&t=57
viewtopic.php?f=10&t=182
viewtopic.php?f=10&t=183
viewtopic.php?f=10&t=184
viewtopic.php?f=10&t=44

-----

viewtopic.php?f=8&t=2326
viewtopic.php?f=8&t=2326
viewtopic.php?f=8&t=299
viewtopic.php?f=8&t=197
viewtopic.php?f=9&t=2344
viewtopic.php?f=9&t=2348
viewtopic.php?f=9&t=317
viewtopic.php?f=9&t=2291
viewtopic.php?f=9&t=2289
viewtopic.php?f=9&t=594
viewtopic.php?f=9&t=314
viewtopic.php?f=9&t=305
viewtopic.php?f=9&t=297
viewtopic.php?f=9&t=296
viewtopic.php?f=9&t=295
viewtopic.php?f=9&t=289
viewtopic.php?f=9&t=201
viewtopic.php?f=9&t=244
viewtopic.php?f=9&t=26
viewtopic.php?f=9&t=229
viewtopic.php?f=9&t=193
viewtopic.php?f=9&t=37

Te tematy według mnie powinny zostać przeniesione do takiego działu. Jeśli to jest dla ZKM bardzo czasochłonne i niepotrzebne, to przynajmniej te tematy zamknąć, ale bezapelacyjnie do usunięcia są następujące tematy:

viewtopic.php?f=8&t=2326
viewtopic.php?f=8&t=2294
viewtopic.php?f=9&t=2291
viewtopic.php?f=9&t=2289
viewtopic.php?f=9&t=594
viewtopic.php?f=9&t=314
viewtopic.php?f=9&t=297
viewtopic.php?f=9&t=289
viewtopic.php?f=9&t=244

Powyższe 9 tematów nie ma żadnego sensu i celu istnienia na tym forum, więc je można akurat kompletnie usunąć. I przydałoby się scalić wątki, w których są rozmowy na ten sam temat, np. Krzys123 założył sobie temat o tramwajach GT6 (zwykły przykład) to po jakimś czasie kto inny utworzył w tym samym lub innym dziale wątek o zbliżonej tematyce. W obydwóch tematach jakaś tam dyskusja się rozwinęła ale jednak wypadałoby je złączyć. Chcę jeszcze poczytać sugestie i propozycje od pozostałych użytkowników.

Awatar użytkownika

Godna pochwały inicjatywa - zajmiemy się tym, kiedy będzie to możliwe.

ul. Browarna 90
82-300 Elbląg
http://www.zkm.elblag.com.pl
tel. 55 230 79 00
fax 55 230 79 01
zkm@softel.elblag.pl
marketingzkm@zkm.elblag.com.pl

Sądząc po tym, że kilka dni temu Moderatorzkm logował się w przedziale czasowym 1:00-2:00 (co z pewnością kilka osób z tego forum zaszokowało, gdyż czas pracy Moderatorzkm to oficjalnie od 8:00 do 15:00 to gdzie o pierwszej po północy) można się domyślić, że zostanie to wykonane w wolnej chwili w nocy.

moderatorzkm pisze:
zajmiemy się tym, kiedy będzie to możliwe.

I po co znowu te idiotyczne, bezsensowne slogany... :twisted: Co konkretnie w kontekście tego tematu miało to oznaczać? Od czego jest uzależniona ta możliwość/niemożliwość?
Jeżeli o mnie chodzi, to ja jestem za, w związku z czym jeżeli w ZKM-ie pomysł również spotkał się z aprobatą, to proszę o samo utworzenie stosownego działu, a całą resztę mogę zrobić sam. Jaki problem?
Dodam jeszcze, że w tym nowym dziale należałoby zablokować możliwość dodawania i edycji postów przez użytkowników. Byłby to dział służący jedynie do przeglądania starych, nieaktualnych już wątków, w których dyskusja jest już dawno zamknięta.

Ale skoro temat dotyczy ogólnie porządków na forum, to chciałbym poruszyć tutaj przy okazji jeszcze jedną sprawę z tym związaną, moim zdaniem istotniejszą od propozycji Kanarka, a w każdym razie pod kątem szeroko pojętych porządków na forum nią zająłbym się w pierwszej kolejności.
Chodzi mi konkretnie o zmodyfikowanie regulaminu forum, żeby był mniej szablonowy i zawierał więcej konkretów, a mniej ogólników pozostawiających dużą swobodę interpretacji (tak jak obecnie). Kiedy zostałem moderatorem, zwróciłem się do Ojca Moderatora w tej sprawie w obszerniejszym wywodzie (było to dokładnie 5.10.2013) i do dzisiaj przez prawie rok nie uzyskałem jakiejkolwiek odpowiedzi, ani na TAK, ani na NIE, a mówiąc prościej - zostałem zwyczajnie olany.
Czy mógłbym teraz w tym miejscu prosić o JAKIKOLWIEK komentarz do mojej tamtej propozycji? Wytłumaczyłem wtedy bardzo szczegółowo, jak bym to widział. Rozumiem, że w przeciwieństwie do propozycji Kanarka nie zostało to uznane za "godną pochwały inicjatywę", ale chciałbym jakiejkolwiek reakcji.

Nawiasem mówiąc, zwróciłem wtedy przy okazji uwagę na błąd w obecnej formie regulaminu, który do dzisiaj nie został poprawiony:
Regulamin forum pisze:
3. Prosimy o posługiwanie się poprawną polszczyzną i o przestrzeganie zasad pisowni włączając w to stosowanie polskich znaków.
4. Na forum zabronione jest: szerzenie treści propagujących postępowanie niezgodne z polskim i międzynarodowym prawem (w jakiekolwiek formie), nienawiść rasową, wulgarnych, obscenicznych, oszczerczych, jak również obrażanie uczuć religijnych różnych grup wyznaniowych.
5. Zawartość każdego postu, jest wyrażeniem poglądów i opinii autora, a nie osób odpowiedzialnych za funkcjonowanie forum, które nie ponoszą za nie odpowiedzialności. Nie zwalnia to jednak użytkowników przed przestrzeganiem pkt.03 niniejszego regulaminu.

Podkreślone zdanie powinno zostać odesłane do CZWARTEGO punktu regulaminu, a nie trzeciego...

Wnioskując z ostatniej mojej rozmowy w ub. czwartek z @moderatorzkm mogę stwierdzić, że on sam potwierdził moją opinię na temat tego regulaminu zgadzając się z tym, że jest on "uniwersalny" czyli użyty za pomocą kopiuj/wklej bez żadnego wyszczególnienia i poprawienia jego punktów.

Nick_KM_Elblag pisze:
użyty za pomocą kopiuj/wklej bez żadnego wyszczególnienia i poprawienia jego punktów.

Biorąc pod uwagę błąd, który wytknąłem, musiała być zmieniana przynajmniej kolejność punktów. :D

Proponuję ustalić jakiś okres, po którym wątki będą przenoszone do archiwum, np. pół roku lub rok od ostatniego posta.

Najlepiej co miesiąc robić przegląd i przenosić tam tematy, w których temat jest wyczerpany i nie przewiduje się tam już jakichkolwiek dyskusji. A jeżeli znajdzie się jakiś temat, w którym można się jeszcze udzielić znajdujący się w Archiwum - powinno się to zgłosić Moderatorowi o ewentualne przywrócenie tematu do pierwotnego wątku. I proszę przywrócić podział działów według następującego schematu:

O Forum ZKM w Elblągu

- Regulamin Forum
- Sprawy organizacyjne

Forum

- Uwagi na temat funkcjonowania komunikacji miejskiej w Elblągu
- Co, gdzie i jak w komunikacji miejskiej – pytania dotyczące komunikacji miejskiej w Elblągu
- Rozmowy o komunikacji miejskiej w Elblągu - Wasze pomysły i propozycje
- Strefa Płatnego Parkowania w Elblągu – temat poświęcony funkcjonowaniu elbląskiej SPP
- Wolne rozmowy – niekoniecznie o komunikacji miejskiej
- Archiwum Forum

Bo obecnie dział z kategorii Forum tj. "Rozmowy o komunikacji miejskiej w Elblągu - Wasze pomysły i propozycje" znajduje się na pierwszej pozycji tego działu, przez co już można się pogubić, bo każdy jest przyzwyczajony do tego, że pierwszy dział to "Uwagi na temat funkcjonowania komunikacji miejskiej w Elblągu".

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.