Forum Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

www.zkm.elblag.com.pl | zkm@elblag.com.pl | marketingzkm@zkm.elblag.com.pl
Dzisiaj jest 19 paź 2018, 07:23

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość

slawek1977 pisze:
nie wiem czy dalej 12 jeździ rano przez Odrodzenia

Jeździ. I od samego początku jest to tylko jeden jedyny kurs.

slawek1977 pisze:
Nie rozumiem tylko dlaczego zainteresowaniem są lata 1975-2014? A nie 1956-2014.

Zainteresowaniem są wszystkie lata, a od tych sprzed 1975 r. jesteś na przykład Ty. ;) Ja zająłem się tymi, na których temat mam jakieś konkretne dane, a tymi bardziej historycznymi na razie mi się zwyczajnie nie chciało, tym bardziej, że można pod tym względem liczyć na innych.

Co do linii 24 - masz jakieś dane, w którym dokładnie roku powstała? Bo mnie się na razie początek jej istnienia udało ustalić na ~1985 r., a Ty mówisz teraz o latach 1983-1984. Co do jej trasy, to w późniejszych latach ponownie jeździła z Ogólnej.
Jak już kiedyś wspominałem, mam kontakt z kierowcą, który wykonał dziewiczy kurs tej linii (aczkolwiek który to był dokładnie rok, nie pamięta ;) ).

Nie mam danych konkretnych, wiem że już jeździła a 1984 roku ale mógłbyć to 1985, dość trudne zadanie. Chetnie pojechałbym do Malborka do archiwum ale gdzie szukać i jakie papiery miećna to aby mnie wpuścili?

Przypomniał mi się jeszcze jeden drobiazg, o którym tu nie było. Za czasów linii 15 z Bielnika na Dębową w letnim rozkładzie jazdy był taki kurs z Bielnika (5.16 czy coś koło tego, pierwszy poranny kurs), kiedy na Warszawskiej ta 15 zamieniała się w 14 i dalej jechała już do Ogólnej jako normalna 14. :)

Od 01.05.2014r. linia 12 będzie wykonywać wszystkie kursy do Próchnika. Tym samym "Krasny Las" i pętla się tam znajdująca przechodzi do historii.

viewtopic.php?p=7222&sid=5baf6f79525ddf9319ee859dd497e7eb#p7222
Może warto w pierwszym poście uaktualnić dane dotyczące czasów współczesnych? Mam na myśli:
- linia 11 od 04.02.2013r. dodanie kursów kieszonkowych przez ZUO;
- linia 12 od 01.05.2014r. wszystkie kursy do Próchnika; od ok. 2007r. w związku z remontem obwodnicy skrócenie nieco trasy do nowo powstałego Ronda Leer;
- linia 16 od 01.09.2014r. powrót na trasę przez 12 Lutego; wcześniej na krótko wyznaczone kursy przez Traugutta;
- linia 18 od 01.09.2014r. na stałe w obie strony przez Traugutta;
- linia 23 od 01.01.2014r. reaktywacja

Pierwszego posta można raz na jakiś czas edytować wprowadzając na bieżąco zmiany. W ten sposób będzie się tworzyło takie mini kalendarium :D

Przede wszystkim to dalej czekamy na rozwinięcie Twojej wypowiedzi dotyczącej trasy linii 31 :)
sebek pisze:
Pamiętam jak kiedyś z Dębicy w ogóle nie jechała ona przez Agrykola, tylko z Kościuszki od razu w lewo w jednokierunkową Wspólną i dalej Nowowiejską Nad Jar. Później zmieniono trasę na wniosek pasażerów, aby można było dojechać do cmentarza Agrykola. Była to jednak zmiana tylko w jedną stronę i tak już zostało.

Nigdy wcześniej o czymś takim nie było mowy i nic mi o tym nie wiadomo.

Co do aktualizacji - niebawem się pomyśli. Najpierw zajmę się archiwum. ;)

scorpio44 pisze:
Przede wszystkim to dalej czekamy na rozwinięcie Twojej wypowiedzi dotyczącej trasy linii 31 :)
Nie ma tutaj co rozwijać, przypomniało mi się po prostu, że kiedyś tak było. Jak już kiedyś gdzieś pisałem w każdym autobusie był schemat linii taki jak ten http://www.portel.pl/reportaz.php3?id_f ... 0=4309&o=0 Z niego właśnie pamiętam (jak już pisałem nie raz i nie dwa), że trasa linii 31 od Górnośląskiej biegła przez Traugutta, Moniuszki, Szymanowskiego i Beniowskiego do Piłsudskiego, tak jak jedzie linia 13. Trasę przez Wspólną pamiętam ze starej mapy papierowej kupionej w kiosku ruchu. W takich mapach było dużo błędów, ale ja kiedyś widziałem na własne oczy jak 31 skręca z Kościuszki na Wspólną, co by potwierdzało moje przypuszczenia.

A może w tym wypadku ZKM byłby w stanie pomóc nam ustalić historię trasy linii 31 i wszystkie ewentualne jej zmiany? Linia powstała w 1995 r., czyli już za czasów istnienia ZKM, w związku z czym musicie mieć "papiury" dokładnie dokumentujące to wszystko.

Awatar użytkownika

Spróbujemy coś znaleźć :)
To co udało nam się odtworzyć z zachowanych rozkładów jazdy:
Trasa linii 31 do 1 lipca 1995 r.
Ogólna - Konopnickiej - Beniowskiego - Szymanowskiego - Moniuszki - Traugutta - Sienkiewicza - Mickiewicza - Grunwaldzka - Grottgera - Łęczycka - Dębica

Dębica - Łęczycka - Grottgera - Grunwaldzka - Mickiewicza - Kościuszki - Agrykola - Górnośląska - Traugutta - Moniuszki - Beniowskiego - Konopnickiej - Niepodległości - Legionów - Ogólna

Trasa linii nr 31 od 1 lipca 1995
Ogólna - Konopnickiej - Piłsudskiego - Dąbka - Nowowiejska - Sienkiewicza - Mickiewicza - Grunwaldzka - Grottgera - Łęczycka - Dębica

Dębica - Łęczycka - Grottgera - Grunwaldzka - Mickiewicza - Kościuszki - Agrykola - Górnośląska - Nowowiejska - Dąbka - Piłsudskiego - Konopnickiej - Niepodległości - Legionów - Ogólna

Najprawdopodobniej to o czym pisze sebek mogło być tymczasowym objazdem lub błędem kierowcy.

ul. Browarna 90
82-300 Elbląg
http://www.zkm.elblag.com.pl
tel. 55 230 79 00
fax 55 230 79 01
zkm@softel.elblag.pl
marketingzkm@zkm.elblag.com.pl

Dopiero teraz przez przypadek zobaczyłem, że pojawiło się uzupełnienie co do tras linii 31. Szkoda, że moderatorzkm nie zaznaczył w jakikolwiek sposób edycji posta, bo pewnie wisi to już kawał czasu, a nikt nawet o tym nie wiedział.

No to potwierdziło się jednak, że trasa przebiegała na początku przez Traugutta-Szymanowskiego-Beniowskiego. Ale taki szczegół miał prawo umknąć, bo trwało to tylko... całe dwa pierwsze miesiące. ;) Linia powstała 1 maja 1995 r.

To teraz ja mam kolejne pytanie. Czy kojarzy ktoś, w którym miejscu w początkach istnienia obecnej linii 17 znajdował się przystanek przy szpitalu w kierunku Zawady? Wszystko wskazuje na to, że 17 nie zatrzymywała się na przystanku przy Królewieckiej tam, gdzie inne linie, tylko miała swój przystanek na Kościuszki, jeszcze przed skrętem w Królewiecką.
Mam udokumentowane, że przystanek ten nazywał się kiedyś "Kościuszki (szpital)" i miał numer 299. A to by tym samym dodatkowo tłumaczyło, dlaczego obecnie przystanek koło szpitala dla linii 17 ma inny numer niż dla innych linii - dla 7, 12 itd. ma numer 170, a dla linii 17 do dzisiaj ma właśnie 299.

Podkreślam, że mówimy o przystanku w kierunku Zawady - tego w stronę dworca wtedy jeszcze w ogóle nie było.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.