Forum Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

www.zkm.elblag.com.pl | zkm@elblag.com.pl | marketingzkm@zkm.elblag.com.pl
Dzisiaj jest 23 cze 2018, 21:02

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor Wiadomość

Przystanek 17 był na wysokości wyjazdu ze stacji paliw na ulicę Kościuszki w kierunku skrzyżowania z ulicą Królewiecką. Moim zdaniem po jego przeniesieniu w obecne miejsce powstał ten w kierunku Dworca PKP. Kojarzą mi się takie sytuacje, że jak dwie siedemnastki tam się zatrzymywały (w obu kierunkach) to nie było przejazdu i trzeba było poczekać, ale mógł to być równie dobrze jakiś przystanek tymczasowy.

Ja również pamiętam jak przystanek 17 w kierunku Zawady był naprzeciwko drugiego. Nie wiem kiedy powstał przystanek w drugą stronę, ale na pewno funkcjonowały one kiedyś równocześnie.
Świadek pisze:
Kojarzą mi się takie sytuacje, że jak dwie siedemnastki tam się zatrzymywały (w obu kierunkach) to nie było przejazdu i trzeba było poczekać
I właśnie dlatego przystanek w kierunku Zawady zlikwidowano, w tym samym czasie zmieniono wylot Kościuszki w Królewiecką na obecny. Wcześniej biegła ona prosto i jak autobus skręcał w Królewiecką to nie miał nawet możliwości wjazdu w zatoczkę ;)
Pamiętam jeszcze jak przy samej ulicy rosły tam wielkie drzewa, bodajże lipy, które kompletnie ograniczały w tym rejonie widoczność. Z autobusu wysiadało się dosłownie pomiędzy drzewami :D

sebek pisze:
Wcześniej biegła ona prosto i jak autobus skręcał w Królewiecką to nie miał nawet możliwości wjazdu w zatoczkę ;)

Mógłbyś to jakoś prowizorycznie rozrysować? :) Zupełnie nie mogę sobie przypomnieć, jak ten wylot Kościuszki w Królewiecką kiedyś wyglądał, a przede wszystkim z czego wynikało, że autobus wyjeżdżający z Kościuszki niby nie miał wtedy w ogóle możliwości wjazdu w zatoczkę. Jedyne, co jak przez mgłę pamiętam z dawnego wyglądu tamtego miejsca, to że zatoczka przy szpitalu była od ulicy oddzielona pasem zieleni (tak jak zresztą na Dąbka przy Gwiezdnej w kierunku dworca).
Ale jeżeli faktycznie było tak, że 17 nie miała wtedy możliwości zatrzymać się tam gdzie inne linie, no to przynajmniej mamy odpowiedź, dlaczego miała przystanek w innym miejscu, bo to mnie najbardziej zastanawiało.

scorpio44 pisze:
Mógłbyś to jakoś prowizorycznie rozrysować? :)

Tak to mniej więcej wyglądało :D Mistrzem w rysowaniu to ja jestem ale ma nadzieję, że będzie wiadomo o co chodzi. Strzałką zaznaczyłem jak wyjeżdżała z Kościuszki 17, zaś strzałką przekreśloną manewr, jaki by musiał wykonać autobus aby wjechać w zatoczkę.

Załączniki:
2014-10-11 19.16.02.png
2014-10-11 19.16.02.png [ 60.93 KiB | Przeglądany 3197 razy ]

Dzięki. :) Ogólnie to wszystko rozumiem, ale jednak dalej nie do końca czytelne jest dla mnie to, dlaczego autobus nie miał możliwości skręcenia w prawo w zatoczkę (czyli wykonać ten manewr z przekreśloną strzałką). Chciałbym zobaczyć, jak to dokładnie tam wyglądało. No ale widocznie faktycznie musiało być to niemożliwe, bo w przeciwnym razie 17 miałaby tam normalnie przystanek, tak jak inne linie.
sebek pisze:
Mistrzem w rysowaniu to ja jestem

W skromności chyba. :mrgreen:

NIE jestem miało być! Zjadłem wyraz :oops:

Czy pamięta ktoś może kursy zjazdowe na linii 6 do pl. Słowiańskiego? Zarówno z Łódzkiej i z Dębicy? A może ktoś pamięta kursy zjazdowe na innych liniach? Np. na 14 :)

Jestem prawie pewien, że kursów zjazdowych na 6 nie było nigdy, a jeżeli nawet kiedykolwiek były, to na 100% nie po roku 1999. :)

Co do zjazdowych na "starej" 14, to najpierw był jedyny kurs zjazdowy z Ogólnej do Hetmańskiej o 17.55 (przynajmniej jedyny w dni robocze, bo weekendów tak dokładnie nie pamiętam), a po wprowadzeniu nowego rozkładu - zrobili wtedy ten myk, co ostatnio z 7, że letni rozkład stał się całorocznym - był zjazdowy z Ogólnej o 22.43 (też chyba jedyny).
To wszystko recytuję "z głowy, czyli z niczego", bo pamiętam to jak dziś. :D

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Strefa czasowa UTC+1godz.