Forum Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

www.zkm.elblag.com.pl | zkm@elblag.com.pl | marketingzkm@zkm.elblag.com.pl
Dzisiaj jest 23 lis 2017, 23:23

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość

Dziś przez przypadek , na drodze nr 7 widziałem rano taki obrazek : jedzie z Gdańska autobus PKS w Suwałkach , z za nim pędzi mały pojazd PKS Elbląg tej samej relacji. Dziwne pomyslałem , bo ten kurs Gdańsk-Suwałki obie firmy wykonywały przemiennie. Ale po południu na Grunwaldzkiej znów widzialem autobus rozkładowy PKS w Suwałkach do Suwałk wlaśnie. Nie śledzę notorycznie rozkładów jazdy , ale sytuacja wydawała mi się nietypowa. Zajrzalem wiec na stronę obu firm i co widać? Otoż firmy sie chyba pokłóciły. I to w sumie nic nowego , bo biznes to biznes. Ale widać z tego , że PKS w Suwałkach już nie wjeżdża na dworzec w Elblągu. I tu moje pytanie. Nie wiem do kogo je kierować , ale zasadnym jest je zadać. Otóż dlaczego mając porządny dworzec autobusowy pasażerowie muszą szukać przystanków na mieście? Przecież ten dworzec ma słuzyć mieszkańcom a nie prywatnej firmie. A dziś połączenia dalekobieżne odjeżdżają spod Elzmu , spod McDonalda , spod hotelu na Grunwldzkiej , z Tysiąclecia. Czemu na dworzec nie wjeżdża np. Polski Bus. Ten sam Polski Bus na dworzec w Gdańsku wjechac może. Może ktoś wyjasni te niuanse. Bo z punktu widzenia pasażera sprawa się komplikuje. Czy elbląski PKS taką polityką chce pozbyć się konkurencji?

Awatar użytkownika

Odpowiedź na to pytanie jest poza kompetencjami ZKM w Elblągu.

ul. Browarna 90
82-300 Elbląg
http://www.zkm.elblag.com.pl
tel. 55 230 79 00
fax 55 230 79 01
zkm@softel.elblag.pl
marketingzkm@zkm.elblag.com.pl

Dziękuję za odpowiedż. Myslę jednak , że jakąś rolę ZKM odegrać tu może. Dziś ci wszyscy przewoznicy , którzy mają swoje przystanki " na mieście " korzystają z istniejących przystanków komunikacji miejskiej. Czyli pewnie ZKM musiał wyrazić na to zgodę. To czy ten sam ZKM nie mógłby zorganizowac tym przewożnikom jednego przystanku np. na petli przy dworcu? To dla pasażerów wygoda i tym samym powstało by na prawdę centrum dworcowe. Pewnie PKS nie był by z tego zadowolony , ale potencjalni pasażerowie na pewno tak.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.