Forum Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

www.zkm.elblag.com.pl | zkm@elblag.com.pl | marketingzkm@zkm.elblag.com.pl
Dzisiaj jest 19 sie 2018, 03:17

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość

To forum zajmuje sie głównie komunikacją miejską. To zrozumiałe. Ale sporo osób przewożą też mniejsze firmy , szczególnie do miejscowości podelbląskich. I o jakości usług tych firm raczej sie nie mówi. A bodżcem do założenia tego wątku jest dla mnie sytuacja , która widziałem dzisiaj. Autobus prywatnej firmy , pełen pasażerów stał dobre pół godziny podczas trzeżwego poranka na Mazurskiej. Czyli cos było nie tak. Bo raczej na policyjnej blokadzie sie nie zepsuł. Moze ten wątek zainteresuje pasażerów tej komunikacji i przy okazji doprowadzi do poprawy ewentualnych uchybień.

W interesie ZKMu jest tylko komunikacja miejska, a nie podmiejskie prywatne jej odpowiedniki.

armia pisze:
Moze ten wątek zainteresuje pasażerów tej komunikacji i przy okazji doprowadzi do poprawy ewentualnych uchybień.

Ciekaw jestem, co dokładnie masz na myśli. Tzn. w jaki konkretnie sposób ten wątek Twoim zdaniem mógłby się przyczynić do zmiany czegokolwiek na lepsze.

armia pisze:
Autobus prywatnej firmy , pełen pasażerów stał dobre pół godziny podczas trzeżwego poranka na Mazurskiej. Czyli cos było nie tak.

W autobusie przeprowadzał kontrolę funkcjonariusz ITD i to było przyczyną opóźnienia.

Funkcjonariusz ITD? Podczas trzeźwego poranka? Rozumiem, że sprawdzali kierowców ale że pasażerów, to już pasażer nie może być pod wpływem? Zdarza się że popije się w niedziele i wtedy sam wolę jechać rano w razie czego autobusem zamiast samochodem bo niby czuje się ok ale nie wiadomo czy jakieś tam 0,21 nie pozbawiło by mnie prawka. Myślę że pasażerowie mają prawo jechać pod wpływem.

Skoro jest takie forum , gdzie mozna wymienic poglądy niekoniecznie o komunikacji miejskiej , to warto na elbląską komunikcje spojrzeć szerzej. Tym bardziej , gdy widzi sie stojący rano tyle czasu autobus pełen ludzi. Nie korzystam na co dzień z tej komunikcji , ale sporo osób nią dojeżdża. Ja mam tylko obserwacje z drogi. I moje dwie podstawowe to przeładowanie niektórych kursów i prędkość z jaką jadą , szczególnie busy. I tyle moich intencji w zakładaniu tego wątku.

slawek1977 pisze:
Funkcjonariusz ITD? Podczas trzeźwego poranka? Rozumiem, że sprawdzali kierowców ale że pasażerów, to już pasażer nie może być pod wpływem?

Stan trzeźwości kierowców był przeprowadzany przez policjanta i inspektora ITD (w obu kierunkach). Drugi (bez zajęcia) funkcjonariusz ITD przeprowadził kontrolę:autobusu, kierowcy i dokumentów uprawniających do wykonania przewozu osób, na kursie z Tolkmicka.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.