Forum Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

www.zkm.elblag.com.pl | zkm@elblag.com.pl | marketingzkm@zkm.elblag.com.pl
Dzisiaj jest 20 lis 2017, 18:02

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość

Bardzo krytycznie oceniam podwyżkę cen biletów komunikacji miejskiej w Elblągu od 1 marca 2013r. Przede wszystkim ceny nie są dostosowane do jakości usług, słabej częstotliwości kursowania oraz zarobków mieszkańców (Elbląg jest miastem prawie z największym bezrobociem w Polsce). Oprócz tego bardzo złym pomysłem jest likwidacja biletów miesięcznych, w ich miejsce bilety limitowane (ograniczona ilość przejazdów). Prosty przykład, dotychczas kupowałem bilet miesięczny na dwie linie za 69zł, bo nie mam połączenia bezpośredniego z domu do pracy. A jest to odległość w sumie na 4 przystanki. Od marca jeśli bym chciał dalej korzystać z komunikacji miejskiej musiałbym zakupić bilet 200 przejazdowy, który kosztuje aż 95 zł. W tym przypadku jest to podwyżka o 26 zł, czyli 38 % !
Wprowadzony taki system biletów, jest jawną dyskryminacją dla tych co nie mają bezpośredniego połączenia. Bo Ci co np. jeżdżą do pracy całą trasą jednej linii mogą zakupić bilet za 85zł, a Ci co np. z przesiadką przejadą 4 przystanki (czyli mniejszą odległość) muszą zapłacić więcej! To jest nie logiczne. I nie ma dla czegoś takiego żadnego wytłumaczenia. Czy mogę się domagać od ZKM żeby utworzono mi bezpośrednią linię do pracy, bo czuję się dyskryminowany przez ZKM w stosunku do tych co mają bezpośrednie połączenie i będą płacić mniej? Czy ZKM pójdzie po rozum do głowy i naprawi ten chory system? Bo ja nie zamierzam płacić więcej, po prostu od marca żegnam się z komunikacją miejską.
Proszę o komentarz ZKM w powyższej sprawie.

Mi również nie podobają się tak duże podwyżki, szczególnie biletów miesięcznych i ograniczenie przejazdów na nich. Albo jedno albo drugie. Albo podnosicie ceny, albo limitujecie ilość przejazdów. Bo jak w tej chwili sytuacja ma się do jakości świadczenia usług? Tramwaje praktycznie nie jeżdżą (dojazd do Alstomu mnie nie urządza, bo później i tak trzeba czekać przy dobrych wiatrach 20 minut na autobus przesiadkowy), autobusy albo się spóźniają, albo nie przyjeżdżają w ogóle (patrz: mój wpis "Przygoda z linią 13"). Uważam, że limit 50 przejazdów jest ustawiony złośliwie, bo wystarczy on tylko, jeśli ktoś robi po jednym kursie do pracy i z powrotem (~23 dni robocze w miesiącu x 2 = 46 przejazdów). Czyli praktycznie mamy 4 przejazdy rezerwowe. W takim razie bilet nie powinien nazywać się MIESIĘCZNY tylko 50-PRZEJAZDOWY i 200-PRZEJAZDOWY. Bo z definicji "miesięczny" to bilet ważny miesiąc niezależnie ile dni jest w miesiącu i ile przejazdów. Poza tym to jest śmieszne żeby bilet miesięczny (prawdziwy miesięczny) kosztował 10 zł więcej niż w Warszawie! Porównajcie odległości jakie pokonują autobusy tam, a ile w Elblągu! To są żarty z pasażerów. Poza tym patrząc na to, kto jeździ autobusami poza godzinami szczytu (9-14) to są to głównie babcie, które mają darmowe przejazdy! Czy nie można by było wprowadzić jakichś symbolicznych opłat za bilety miesięczne dla osób starszych, które obecnie jeżdżą za darmo? Np. bilet miesięczny za 10zł? Nie jest to jakaś kwota nie do udźwignięcia, a patrząc na ilość emerytów i rencistów w naszym mieście zysk byłby spory.

Ja od marca również podziękuję ZKM za usługi. Przesiadam się do samochodu, bo za 110 zł zatankuję 34 litry paliwa (za wschodnią granicą) a na 34 litrach przejeżdżę w mieście ~340 kilometrów. Licząc że do pracy i z powrotem mam 12 km a w miesiącu są 23 dni robocze to zrobię w tym czasie ~280km. Zostaje mi w zapasie do przejechania 60km. ŻEGNAJ ZKM! Będziecie wozić tylko emerytów i rencistów!

Awatar użytkownika

student pisze:
ŻEGNAJ ZKM! Będziecie wozić tylko emerytów i rencistów!

i dzieci do szkół!

Cennik ma zostać prawdopodobnie zmieniony dopiero w lipcu a najpóźniej w październiku kiedy to tramwaje wrócą na stare linie. Ale obecnie to jest w fazie podjęcia decyzji.

Awatar użytkownika

A co będzie wtedy z podwyżką EKM?

EKM stanieje.

Awatar użytkownika

Fajnie :P :D

Czytałem że jak się przesiądzie w ciągu 30 min. To z EKM pobiera tylko 40 gr.

Awatar użytkownika

Nick_KM_Elblag - Niższa, promocyjna opłata za drugi przejazd (w tym konkretnym przypadku chodzi o bilet ulgowy) obowiązuje w czasie 20 minut od zarejestrowania wyjścia z pierwszego pojazdu, a nie jak napisałeś - 30 minut.

ul. Browarna 90
82-300 Elbląg
http://www.zkm.elblag.com.pl
tel. 55 230 79 00
fax 55 230 79 01
zkm@softel.elblag.pl
marketingzkm@zkm.elblag.com.pl

Ale nie zmienia to faktu że UM chce zrobić z Elbląga biedną Warszawę zżerając pieniądze za bilety których ceny niedługo będą większe niż w Warszawie a będziemy się wszyscy wozić białoruską padliną MAZem a w Warszawie z biletów mają Solarisy itd. A my co? A my nic a płacimy tyle samo.

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.