Forum Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

www.zkm.elblag.com.pl | zkm@elblag.com.pl | marketingzkm@zkm.elblag.com.pl
Dzisiaj jest 24 sie 2019, 16:23

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość

slawek1977 pisze:
Może godziny późno wieczorne nie są do końca dostosowane do godzin przyjazdu ostatniego pociągu ale za to dostosowane są godziny poranne przyjazdu setki do pierwszych pociągów odjeżdżających.

No rzeczywiście, setka przyjeżdża 3-4 minuty po odjeździe pierwszych pociągów. Ostatnia setka przyjeżdża na Dworzec o 4:18, natomiast pierwsze pociągi w kierunku Malborka i Olsztyna odjeżdżają o 4:14 i 4:15.

Wg rozkładu Grunwaldzka hotel setka zatrzymuje się o 4:08. Mieszkajac na Zawadzie i jadąc na pociąg, nie jechałbym setką na Grottgera (w te okolice) tylko wysiadł na przystanku koło hotelu.

@slawek1977: Jakbyś mieszkał np. na "Osiedlu za Politechniką" to na ranny pociąg należy iść z buta bo to bliżej jak z Zawady?

A Grottgera jest dalej od dworca niż zawada? Z grottgera to na pkp jest 10 minut a z zawady ze 40 na piechotę.

Ale co to ma za znaczenie, co jest bliżej, a co dalej? Chodzi o sam fakt, że setka przyjeżdża na dworzec po odjazdach pociągów (zakładam, że Sebek ma rację, bo rozkładu PKP nie studiowałem). I o ile faktycznie można uznać, że ktoś z Zawady może wysiąść przy McDupku (chociaż też tak średnio, bo jest tam kawałek do dworca, a czasu trochę za mało, i to oczywiście przy założeniu że 100 nie jest opóźniona), o tyle ktoś z Grottgera dojazdu już w ogóle nie ma.

Ja bym nieco zmienił trasę setki. Powinna jeździć przez pl. Słowiański,, Pocztową, Robotniczą i Teatralną. Z pl. Słowiańskiego dużo osób wraca późnym wieczorem i w nocy, na Zaciszu i Odzieżowej są nocne kluby, z których na pewno ktoś by skorzystał z takich kursów, i oczywiście Multikino - niektóre seanse kończą się późno, a zdarzają się rożnego rodzaju "noce w Multikinie".

EDIT: Również pracownicy ALSTOMU pewnie by jeździli setką z i do pracy na nocne zmiany ;)

@slawek1977:Zapewniam Cię, że z Zawady na dworzec "ELBLĄG ZDRÓJ" jest bliżej jak z ulicy Grottgera :D. Mam nadzieję, iż scorpio44 wyjaśnił Ci sens mojego pytania a jeżeli nie to pytam jaśniej. Jeżeli mam pod blokiem przystanek autobusów komunikacji miejskiej, z którego kursuje autobus na dworzec (wiadomo Elbląg Główny) to dlaczego nie mogę dojechać (lub wrócić) tym pojazdem o takim czasie, żebym mógł spokojnie dojść, kupić bilet na pociąg itd. Ponieważ linia 100 kursuje po określonej przez ZKM trasie, to niech przynosi korzyści dla mieszkańców. @sebek: Dla Twojej informacji: nocna zmiana zaczyna się o godzinie 22:00 a kończy o godzinie 06:00 i wtedy już kursują dzienne linie.

Jak ja jeździłem w dalekie podróże PKP to bilet kupowałem dzień albo dwa wcześniej, bo zawsze była kolejka o 4 rano i ludzie później się spieszyli, to nie na moje nerwy. Mi chodzi tylko aby dojechać do właściwego przystanku setką o 4:08 i mam całe 7 minut do odjazdu pociągu, padam więc i czołgam się te 200 metrów. Zdanżam (mówi się zdążam) no właśnie mówię zdanzam na dwie minuty przed odjazdem. I cała filozofia. Jeździłem niejednokrotnie i nigdy się nie spóźniłem.

No więc dyskusja się zapętla i powracamy do pytania Świadka:
Świadek pisze:
@slawek1977: Jakbyś mieszkał np. na "Osiedlu za Politechniką" to na ranny pociąg należy iść z buta bo to bliżej jak z Zawady?

Oczywiście prowokowałem, rozkłąd nie jest do końca dostosowany jeśłi chodzi o nocne autobusy ale dlaczego głosu nie zabiera w tej sprawie moderator ZKM?
Ciekawe są też rozkłady autobusów 13 i 17. Mieszkam w miejscu gdzie oba autobusy mają swojąwspólną część trasy. W niedzielę gdzie częstotliwość jest niewielka, oba autobusy przyjeżdzają często minuta po minucie a potem co najmniej 20 minut jak nie więcej czeka się na następny.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.