Forum Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

www.zkm.elblag.com.pl | zkm@elblag.com.pl | marketingzkm@zkm.elblag.com.pl
Dzisiaj jest 22 lis 2017, 17:34

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość

...

Ostatnio zmieniony 07 gru 2014, 21:23 przez Nick_KM_Elblag, łącznie zmieniany 1 raz

10 minut spóźnienia na linii nr 6 w godź 15:41 powinna być a się pojawiła dopiero 15:51 Czasem autobusy linii 6 się spóźniają często ale nie dużo

Ja mam pytanie związane z rozkładem T4 jest jakiś zmiana w rozkładzie ze jeżdżą 2 wozy z PKS i 1 woz z ALPu. Dziś 07.02.2012 Jelcz z PKS jeździł jakoś nie rozkładowo na rozkładzie na Pl. Slowińskim w stronę Grunwaldzkiej powinien być T4 o 14:32 a był 10 minut wcześniej. Jeszcze ciekawe czemu ALP jeździ planowo na T4.

...

Ostatnio zmieniony 07 gru 2014, 21:23 przez Nick_KM_Elblag, łącznie zmieniany 1 raz

A czasem jeździ nim volvo lub solbus

...

Nick_KM_Elblag pisze:
Witam. Temat służy od zgłaszania nieudoskonaleń obecnych rozkładów oraz pomocy dla ZKM w poprawianiu rozkładów.

Taa... Już widzę, jak ZKM wyciągnie jakiekolwiek wnioski z tego pisania. Obiecywali, że dzięki systemowi EKM dostosują w końcu czasy przejazdu do rzeczywistych warunków drogowych, i jak zwykle na gadaniu się skończyło. Sporo na temat tego wszystkiego było na starym forum i niespecjalnie chce się wałkować to wszystko od nowa, tym bardziej że i tak przestałem już wierzyć w jakikolwiek efekt.

Nick_KM_Elblag pisze:
Przykładem nr. 1 jest stała linia T4. Powodem spóźnień ( spóźnienia są nawet do 10 minut )

Więęęęęcej. Na T4 to już nawet coś koło 17 minut miałem :D, a i to nie rekord.
Nick_KM_Elblag pisze:
Powodem spóźnień (...) jest jako pierwszy brak synchronizacji sygnalizacji świetlnych z aktualnym rozkładem z czym wiąże się długie stanie na skrzyżowaniach bo jest czerwone światło.

Opóźnienia z powodu świateł, korków itd. to akurat problem występujący na kursach w godzinach szczytu na większości linii. W wypadku T4 jest gorzej - tutaj niektórych odcinków trasy fizycznie nie sposób przejechać w czasie wyliczonym w rozkładzie jazdy, nawet nie stojąc w korkach/na światłach! A co dopiero, jak jeszcze do tego trzeba odstać 5 cykli świateł na Giermków...

Nick_KM_Elblag pisze:
Mylące lewarki zmiany biegów które jeszcze niedługo to będzie trzeba zmieniać biegi machając lewarkiem po całej kabinie. Przyczyną tej mylności jest brak spostrzeżenia że bieg jest i puszczenie sprzęgła z myślą że bieg jest na N. Tyczy się to autobusów z manualną skrzynią.

:shock: A co to ma do tematu? Bo tak trochę ni z gruszki, ni z pietruszki z tym wyskoczyłeś. :D

Nick_KM_Elblag pisze:
Niedosyć że pasażerowie nie mają ochoty rozmienić pieniędzy tak, by mieć odliczoną kwotę to dają nawet w banknotach. A kierowca kosztem rozkładu musi być traktowany jako kasjer i według pasażerów "Płacę to wymagam" musi im wydać resztę. Powinno im się informację że bilety się kupuje za odliczoną kwotę nakleić na łeb by zrozumieli że to kierowcy utrudnia sprzedaż jak i kontynuowanie punktualnej jazdy.

Trudno powiedzieć, co gorsze i bardziej czasochłonne - wydanie reszty z 10 czy liczenie odliczonej garści 10-groszówek. ;) :D Na to ostatnie mam alergię, a im bardziej ktoś zapewnia, że jest odliczone, tym większe prawdopobieństwo, że np. 10 groszy brakuje. ;) (doświadczone wielokrotnie). A co do banknotów, to na sam widok jakiś automat generuje z mojego wnętrza komunikat, że nie mam wydać. :D

Nick_KM_Elblag pisze:
Tak więc proszę ZKM aby uregulowali ( zwiększyli odstęp minut między przystankami ) bo czekać 10 minut na autobus to jest porażka.

Równie ważne jest to, żeby rano i wieczorem z kolei poskracali wreszcie czasy przejazdu między przystankami, bo jazda z prędkością 15 km/h i stanie 2 minuty na przystanku również odciska piętno na psychice kierowcy, pasażerów zresztą też. No ale tak jak wspominałem, temat był wałkowany pierdyliard razy i nic z tego nie wynika.

Maciex1995 pisze:
Ja mam pytanie związane z rozkładem T4 jest jakiś zmiana w rozkładzie ze jeżdżą 2 wozy z PKS i 1 woz z ALPu.

Bo ZKM sobie wymyślił wprowadzenie trzeciej brygady na dwa kursy (14.10 i 15.10), a na dwóch pozostałych półgodzinne przerwy. Uzasadnienie było takie, że może dzięki temu wyeliminuje się opóźnienia na tej linii "przynajmniej w początkowych odcinkach trasy" (bo teraz autobusy przynajmniej z pętli startują o czasie). W rzeczywistości zamiast wprowadzania takich dziwacznych półśrodków jak ta dodatkowa brygada, cały rozkład jazdy tej linii powinien zostać opracowany na nowo.

Maciex1995 pisze:
Jeszcze ciekawe czemu ALP jeździ planowo na T4.

Tzn.? Sugerujesz, że ALP nie ma opóźnień?

Ja bym zmeinił plan T3 i T4 gdyż nie są one ustawione do panujących korków i świateł w mieście, a gdy są opady deszczu lub śniegu to wiem, że mogę wyjść 10 minut po planowanym przyjeździe autobusu a i tak na niego zdążę.

Ja to bym wrócił na starą linię 16(przez 12 Lutego a nie przez Nowowiejską). Dzwoniłem wczoraj do ZKM-u i pani powiedziałą mi, że jakiś dziadek zebrał 60 podpisów bo mu bliżej z Biedronki, jak wraca do Gronowa. Utrudnia to dojazd niektórym osobom dojazd do Gronowa(m.in. mi) Może jakbym zebrał też "tak wielką sumę podpsów" to by mi zrobili linię pod sam dom.

Ja bym dal korekte T3 po starym rozkladzie ona byla o 7:40 na przystanku Grunwaldzka Sadowa doliczyc spoznienie to zawsze byla o 7:43 to zawszw zdazalem do szkoly a wiec teraz po zmianie to T3 jest na rozkladzie o 7:42 a przyjezdza o 7:46 to uczniowie do zsti dojezdzaja o 7:55 a do szkoly wlocha rowno dzwonkiem do szkoly.

Wiec moja propozycja zeby ten kurs cofnac o 3 minuty bo czniowie kozystaja z tego kursu a mi na 7 na dworzec nie chce sie leciec bo mam ja dalej niz do przystanku przy sadowej

Pozdrawiam i zycze milego dnia

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.