Forum Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

www.zkm.elblag.com.pl | zkm@elblag.com.pl | marketingzkm@zkm.elblag.com.pl
Dzisiaj jest 18 lis 2017, 10:55

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość

O jeżdżeniu autobusów "stadami" była już mowa na starym forum. Nie przyniosło to żadnego rezultatu.

Jeżdżenie stadami ma swoje plusy, ostatnio jechałem z córką i wybraliśmy celowo autobus mniej zatłoczony :)

Awatar użytkownika

Rozkład linii nocnej
Odsyłam do odpowiedzi z 16 lipca.
Dodam, że organizator komunikacji miejskiej w Elblągu dysponuje obecnie bardzo ograniczonymi środkami, dlatego proponowane przez użytkowników forum próbne zwiększenie ilości kursów linii nocnej, choć jest ciekawym pomysłem, nie jest w tej chwili możliwe. Linia ta, jak wiecie, jest obsługiwana przez jeden autobus - niestety nie jest fizycznie możliwe aby sprostać oczekiwaniom pasażerów z różnych części miasta...

Zjeżdżanie się autobusów różnych linii na jednym przystanku w krótkich odstępach czasu - "jeżdżenie stadami"
Doskonale wiecie, że niektóre linie, na dłuższych lub krótszych odcinkach, nakładają się na siebie - choć przy pracach nad ewentualnymi korektami rozkładów postaramy się tego unikać, nie zawsze będzie możliwe aby całkowicie wyeliminować takie sytuacje.

ul. Browarna 90
82-300 Elbląg
http://www.zkm.elblag.com.pl
tel. 55 230 79 00
fax 55 230 79 01
zkm@softel.elblag.pl
marketingzkm@zkm.elblag.com.pl

Chodziło o przesunięcie o kilka minut pierwszego kursu, tak aby podróżni zdążyli z pociągu zdążyli na kurs setki, a nie o zwiększenie liczby kursów.

Awatar użytkownika

To odpowiedź również na wcześniejsze posty w temacie linii nr 100.
Według obecnego rozkładu autobus wyjeżdżając z dworca o 23:40 (de facto - 45) dojeżdża na pętlę Odrodzenia o 23:59. Następnie odjazd z Odrodzenia - o 0:00. Na dworzec autobus dociera o 0:28, kolejny kurs z dworca 0:30 - na Odrodzenia jest o godz. 0:49 i w kierunku dworca - 0:50. Więc nie jest to tylko kwestia jednego kursu. Poza tym należałoby umieścić skorygowane rozkłady na wszystkich przystankach na trasie linii.

ul. Browarna 90
82-300 Elbląg
tel. 55 230 79 00
fax 55 230 79 01
zkm@softel.elblag.pl

Ale później jest dwugodzinna przerwa. Widzę, że w Elblągu w odróżnieniu do innych normalnych miast, jak zwykle nie da się. Brak słów. Lepiej od razu jeździć taksówkami, a wszystko na to wychodzi, że właśnie po to jest tak ułożony rozkład... Pomijam, że czas przejazdu jest nieadekwatny do godzin nocnych. Jakim problemem jest wydrukowanie kilkunastu małych karteczek (mniejszych niż A4) z rozkładami i wywieszenie ich na przystankach?
Odjazd z dworca 23:50, przyjazd na Odrodzenia 0:09. Następnie odjazd z Odrodzenia 0:10, przyjazd na Dworzec 0:38, kolejny odjazd z Dworca 0:40 - na Odrodzenia autobus jest 0:59. Odjazd w kierunku Dworca 1:01. No ale przecież nie da się... :evil:

Awatar użytkownika

sebek - jeszcze raz powtarzam: gdy tylko będzie to możliwe - rozkład jazdy linii 100 zostanie skorygowany.

ul. Browarna 90
82-300 Elbląg
tel. 55 230 79 00
fax 55 230 79 01
zkm@softel.elblag.pl

sebek pisze:
O jeżdżeniu autobusów "stadami" była już mowa na starym forum. Nie przyniosło to żadnego rezultatu.

Nawet nie tylko "mowa", ale poświęciłem ładnych parę godzin życia na opracowanie konkretnych przykładów dla poszczególnych przystanków, gdzie na różne kolory zaznaczałem odjazdy poszczególnych linii i widać było jak na dłoni, że problem jeżdżenia stadami występuje w naszych rozkładach na naprawdę dużą skalę. Niestety to wszystko poszło się wietrzyć razem z innymi danymi ze starego forum... No a co do rezultatu to był to jeden z setek tematów, w których ZKM nie wysilił się nawet na choćby słóweńko komentarza.

slawek1977 pisze:
Jeżdżenie stadami ma swoje plusy, ostatnio jechałem z córką i wybraliśmy celowo autobus mniej zatłoczony :)

No i prawidłowo. :) To znaczy, że należycie do grupy ludzi myślących. Nigdy nie mogłem zrozumieć, a bardzo często tak to wygląda, że choćby na przystanek jednocześnie podjechały dwa autobusy jadące dokładnie w tym samym kierunku, to i tak prawie wszyscy tłoczą się w tym pierwszym, a drugi jedzie prawie pusty.

moderatorzkm pisze:
niektóre linie, na dłuższych lub krótszych odcinkach, nakładają się na siebie - choć przy pracach nad ewentualnymi korektami rozkładów postaramy się tego unikać, nie zawsze będzie możliwe aby całkowicie wyeliminować takie sytuacje.

Nigdy w życiu nie ośmieliłbym się twierdzić, że jest realne całkowite wyeliminowanie takich sytuacji, bo to jest oczywiste, że nie jest. Ale u nas ten problem występuje praktycznie na KAŻDYM JEDNYM ODCINKU, po którym kursuje kilka linii! I to do tego stopnia, że jeżeli jakąś ulicą kursuje np. 5 różnych autobusów, to wszystkie 5 potrafi odjeżdżać prawie jednocześnie, a potem długo nic. Zresztą przedstawiłem to przecież szczegółowo na starym forum, o czym przed chwilą wspominałem. No chyba udowodniłem wtedy dobitnie i niezaprzeczalnie, że mam rację?

Sebek ==> a co do 100, to zrobim zrzutę, tylko jeszcze nie wiemy na co - albo na papier do drukarki, albo na paliwo do skody. :mrgreen: Bo wynika tu z tego, że jednym z najpoważniejszych problemów uniemożliwiających korektę rozkładu w tym momencie jest to, że:
moderatorzkm pisze:
należałoby umieścić skorygowane rozkłady na wszystkich przystankach na trasie linii.

Dorzucam się na ten papier skoro to takie trudne wydrukować. Swoją drogą jakby było to brane pod uwagę to już dawno rozkład byłby skorygowany. Setka jeździe od niemal 40 lat i wątpię że teraz się cokolwiek zmieni. Chociaż forum jest stworzone po to aby właściwe wskazówki były wdrażane w życie a nie po to aby ludzie sobie popisali bo nie mają co robić w domu. Scorpio44 nawet opracował plan aby autobusy razem nie kursowały stadami ale ZKM pewnie nie brał tego pod uwagę. Rozkład opracowuje za to ktoś przypadkowy kto się na tym nie zna. Warto byłoby brać tych ludzi pod uwagę bo wielu ludzi ma tu naprawdę dużą wiedzę nt. komunikacji.

Awatar użytkownika

[quote="slawek1977"]ale ZKM pewnie nie brał tego pod uwagę.
Nie pewnie, tylko na pewno...

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.