Forum Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
http://www.zkm.elblag.com.pl/zkmforum/

przystanek tramwajowy na wysokości hali CSB i PWSZ
http://www.zkm.elblag.com.pl/zkmforum/viewtopic.php?f=10&t=269
Strona 1 z 2

Autor:  sebek [ 23 lip 2013, 12:05 ]
Tytuł:  przystanek tramwajowy na wysokości hali CSB i PWSZ

Co myślicie o nowym przystanku tramwajowym na Grunwaldzkiej na wysokości PWSZ i hali CSB? Odległość pomiędzy przystankami na Grottgera i Sadowej wynosi 900 metrów i jest to najdłuższa przerwa w mieście. Kiedy budowano linię na Grunwaldzkiej (1951r.) w tym miejscu było szczere pole. Była przerwa pomiędzy zabudową od ul. Sadowej do Grottgera. Od strony południowej tory kolejowe, od strony północnej była łąka, na której na początku lat 60-tych XX wieku wybudowano filię Politechniki Gdańskiej (obecnie PWSZ), a w 1986r. rozpoczęto budowę osiedla Za Politechniką. Na początku XXI wieku wybudowano nową halę widowisko-sportową, w której rozgrywają się nawet mecze na szczeblu narodowym oraz organizowane są koncerty. Do tego miejsca od obu przystanków trzeba sporo iść. Oto moja propozycja zlokalizowania przystanku:
https://maps.google.pl/maps?hl=pl&ll=54 ... 4,,0,20.72
Przejście dla pieszych już jest. Zapraszam do dyskusji, również ZKM, na temat mojego (i wielu innych jak mniemam) pomysłu. Czy są jakieś plany na przyszłość, aby w tym miejscu był przystanek tramwajowy?

Autor:  Świadek [ 23 lip 2013, 20:24 ]
Tytuł:  Re: przystanek tramwajowy na wysokości hali CSB i PWSZ

@sebek: Kiedyś jak zapewne jeszcze Ciebie na świecie nie było, to na al. Grunwaldzkiej był jeszcze jeden przystanek dla linii tramwajowej numer 1. Przystanek "na żądanie" (dla obu kierunków) usytuowany był za zwrotnicą gdzie zaczyna się odcinek dwutorowy w kierunku ul. Druskiej (przed drugim wjazdem na teren bocznicy kolejowej). Uważam, że w dawnym miejscu (może kilkadzisiąt metrów bliżej w kierunku hali) przystanek miałby sens. To co Ty proponujesz to jest zamiast przystanku przy skrzyżowaniu z ulicą Grottgera ze względu na odległość.

Autor:  scorpio44 [ 23 lip 2013, 23:44 ]
Tytuł:  Re: przystanek tramwajowy na wysokości hali CSB i PWSZ

Sebek ===> Ty jak zwykle o tramwajach, a przystanek w tym miejscu powinien być zarówno dla tramwajów, jak i dla autobusów. ;)

sebek pisze:
Czy są jakieś plany na przyszłość, aby w tym miejscu był przystanek tramwajowy?

Jeżeli dobrze kojarzę, to nawet ZKM już się kiedyś wypowiadał, że plany są. Ale jak zwykle w jakiejś mocno nieokreślonej przyszłości. ;)

Autor:  moderatorzkm [ 25 lip 2013, 12:08 ]
Tytuł:  Re: przystanek tramwajowy na wysokości hali CSB i PWSZ

Lokalizacja nowo powstających przystanków jest obwarowana rygorystycznymi przepisami - §120 Rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999r., co oznacza, że budowa nowych peronów przystankowych we wskazanym miejscu, bez przebudowy torowiska i co najmniej fragmentu jezdni, nie jest możliwa. W tej chwili nie dysponujemy informacjami kiedy ewentualnie droga ta mogłaby być modernizowana.

Autor:  Nick_KM_Elblag [ 25 lip 2013, 16:46 ]
Tytuł:  Re: przystanek tramwajowy na wysokości hali CSB i PWSZ

A czemu nie mógłby to być przystanek takiego typu jak na Browarnej przy ZKM? Albo nawet, na przystanku na wysokości ul. Sadowej, droga al. Grunwaldzkiej jest takiej samej szerokości, mur po prawej stronie jest też taki sam i jest styczny do drogi a więc czemu nie można wyciąć kilka spróchniałych pniaków i postawić 2 komplety chodnika, barierek i słupka z rozkładem ?

Autor:  scorpio44 [ 25 lip 2013, 18:34 ]
Tytuł:  Re: przystanek tramwajowy na wysokości hali CSB i PWSZ

Trochę nie bardzo rozumiem, dlaczego te przepisy mają rzekomo dotyczyć tylko nowo powstających przystanków. Skoro rozporządzenie podaje dokładnie, jakie warunki muszą spełniać przystanki, to dotyczy to chyba wszystkich przystanków. A jeżeli jakieś tych warunków nie spełniają, to najkrócej mówiąc ich obecność w formie takiej a nie innej jest niezgodna z tym rozporządzeniem. Ale może coś źle rozumuję.

Nick_KM_Elblag ==> odpowiedź na swoje pytanie masz w rzeczonym rozporządzeniu. Uściślę tylko, że chodzi o Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie, bo moderatorzkm podał połowiczną nazwę, z której niewiele wynika. :)

Autor:  sebek [ 31 lip 2013, 16:17 ]
Tytuł:  Re: przystanek tramwajowy na wysokości hali CSB i PWSZ

W planach zagospodarowania przestrzennego jest poszerzenie al. Grunwaldzkiej do dwupasmowej z torowiskiem pośrodku do ul. Sadowej, a czteropasmowa bez pasa zieleni do ul. Grottgera.
http://www.planowanie.umelblag.pl/files/plany/19.jpg

Autor:  Krzynio [ 01 sie 2013, 21:20 ]
Tytuł:  Re: przystanek tramwajowy na wysokości hali CSB i PWSZ

też mi się wydaje że ZKM jest strasznie opornie nastawiony do wszelkich udogodnień i zmian w komunikacji. w Krakowie funkcjonuje mnóstwo przystanków tramwajowych w centrum (gdzie ruch jest 10-krotnie większy) bez żadnych peronów (na środku ulicy). Przystanki - wiaty znajdują się na chodniku przy ulicy, a wsiadanie odbywa się z poziomu ulicy i nie stanowi to żadnych problemów. Na ul. Grunwaldzkiej natomiast jest miejsce na budowę peronów, więc ZKM niech się nie tłumaczy bo w całej Polsce jakoś wszystkie większe miasta inwestują w komunikację tramwajową i ją rozbudowują.
Kiedyś na ul. Grunwaldzkiej był przystanek tramwajowy na żądanie na wysokości funkcjonującej wtedy filii Politechniki Gdańskiej (obecnie PWSZ). Oto prawdopodobna lokalizacja tego przystanku:
Obrazek

Jestem mieszkaniem os. za Politechniką (tuż za halą CBS) i wiem że przystanek tramwajowy na wysokości CSB i PWSZ jest niezbędny, bo do najbliższych z osiedla jest ok. 800m. Oto mapka okolic, z idealnym miejscem na lokalizację przystanku.
Obrazek

Wiem, że mieszkańcy osiedla zgłosili w tym roku wniosek do budżetu obywatelskiego na utworzenie tego przystanku, więc jest szansa na jego powstanie.

Autor:  sebek [ 01 sie 2013, 21:36 ]
Tytuł:  Re: przystanek tramwajowy na wysokości hali CSB i PWSZ

Świadek pisze:
Kiedyś jak zapewne jeszcze Ciebie na świecie nie było, to na al. Grunwaldzkiej był jeszcze jeden przystanek dla linii tramwajowej numer 1. Przystanek "na żądanie" (dla obu kierunków) usytuowany był za zwrotnicą gdzie zaczyna się odcinek dwutorowy w kierunku ul. Druskiej (przed drugim wjazdem na teren bocznicy kolejowej)

Krzyinu, chodzi (zapewne) o to miejsce https://maps.google.pl/maps?hl=pl&ll=54 ... 6,,0,17.11

Autor:  krzys123 [ 01 sie 2013, 21:54 ]
Tytuł:  Re: przystanek tramwajowy na wysokości hali CSB i PWSZ

Tam gdzie sebku podałeś, na pewno był przystanek, chodnik nawet jest. :D

Strona 1 z 2 Strefa czasowa UTC+1godz.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/