Forum Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

www.zkm.elblag.com.pl | zkm@elblag.com.pl | marketingzkm@zkm.elblag.com.pl
Dzisiaj jest 15 paź 2019, 07:02

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość

Data: 13.05.2013
Linia: 9 (kierunek: Al. Odrodzenia - pętla)
Godzina wyjazdu z dworca: 12:08
Godzina przeprowadzenia kontroli: około 12:20

Pani z wózkiem nie miała biletu tłumaczyła się, że kierowca nie miał jak wydać ze 100 zł i nie miała jak kupić biletu. Kontrolerzy jak gdyby nigdy nic postanowili odstąpić od nałożenia kary i po skontrolowaniu reszty pasażerów opuścili pojazd.

Bo kierowca to nie bankomat. W każdym autobusie widnieje napis "Sprzedaż biletów za odliczoną kwotą". To jest takie trudne?

Nick_KM_Elblag pisze:
Bo kierowca to nie bankomat. W każdym autobusie widnieje napis "Sprzedaż biletów za odliczoną kwotą". To jest takie trudne?

Doskonale to rozumiem.

Chodzi mi oto dlaczego na ową Panią nie została nałożona opłata dodatkowa za brak biletu.

Nick_KM_Elblag ==> Ty przeczytałeś w ogóle posta, na którego odpowiedziałeś? :P Bo na pewno nie ze zrozumieniem.

Wiem ale bardziej zwróciłem uwagę na kwotę którą pewna pani chciała zapłacić za bilet który kosztuje 1.50/3.00 zł. Co prawda są tutaj opisane dwa problemy. Pasażerka powinna dostać bezapelacyjnie mandat. To może ja też sobie pójdę ze 100 złotowym banknotem i pojadę "na gapowicza" i nie dostanę mandatu skoro nie karają? ...

Awatar użytkownika

Thorus pisze:
Pani z wózkiem nie miała biletu tłumaczyła się, że kierowca nie miał jak wydać ze 100 zł i nie miała jak kupić biletu. Kontrolerzy jak gdyby nigdy nic postanowili odstąpić od nałożenia kary i po skontrolowaniu reszty pasażerów opuścili pojazd.

Zgodnie z przepisami obowiązującymi w komunikacji miejskiej Elblągu:
"Pasażerowie mogą odbywać podróż wyłącznie na podstawie ważnych dokumentów przewozu (...)
Pasażer może dokonać zakupu biletu u kierowcy. W tym celu pasażer musi, niezwłocznie po wejściu do pojazdu, zgłosić zamiar zakupu kierowcy. Zakup biletu jest możliwy wyłącznie w czasie postoju pojazdu na przystanku i za odliczoną kwotę."

W opisanej sytuacji kontrolerzy nie powinni odstąpić od nałożenia opłaty dodatkowej. Wystąpimy do firmy kontrolującej bilety o wyjaśnienie tej sytuacji i odpowiednie poinstruowanie pracowników przeprowadzających kontrole.

ul. Browarna 90
82-300 Elbląg
http://www.zkm.elblag.com.pl
tel. 55 230 79 00
fax 55 230 79 01
zkm@softel.elblag.pl
marketingzkm@zkm.elblag.com.pl

Pozwolę sobie doczepić się tutaj.

Dzisiaj na linii 9 o godz. 12:56 na przystanku przy ul. płk. Dąbka na wysokości Sądu Rejonowego w kierunku Odrodzenia wsiadło dwóch kontrolerów biletów. Ok, sprawdzili wszystkim pasażerom bilety. Moją uwagę przykuła pewna starsza pani ( wiek ok. 40 ) którą pan kontroler poprosił o pokazanie biletu. Owa pani biletu nie posiadała, a więc można to potraktować jako "jazdę na gapę". Zrobiła kontrolerowi "kocie oczy", on się naiwnie pośmiał do niej. I w końcu kontroler odpuścił jej mandatu z nieznanego mi powodu.

Nick_KM_Elblag pisze:
pewna starsza pani ( wiek ok. 40 )

Tym to mnie rozbroiłeś na maksa. :mrgreen:

Nie dziwię się kontrolerom że puścili ową 40-letnią Panią, sam przymykam oko w pracy na takie miłe Panie ale nie starsze ale "ryczące czterdziestki" coś w sobie mają takiego że faktycznie lepiej się uśmiechnąć i niech idą. W końcu od jednego niezapłaconego przejazdu ZKM nie zbiednieje :)

Czy ZKM mógłby wyjaśnić czy kontroler ma prawo wziąć do ręki podczas kontroli moją EKM i samodzielnie przyłożyć ja do czytnika i wciskając "S" sprawdzic posiadanie biletu okresowego?!
Chyba raczej nie ma takiego prawa, w regularminie NIE MA SŁOWA, że do kontrolowania EKM słuzy KASOWNIK.

Proszę o wyjaśnienie

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.