Forum Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
http://www.zkm.elblag.com.pl/zkmforum/

Lato w tramwajach
http://www.zkm.elblag.com.pl/zkmforum/viewtopic.php?f=10&t=2417
Strona 1 z 1

Autor:  Tramwajarz [ 30 wrz 2015, 19:23 ]
Tytuł:  Lato w tramwajach

Dzień dobry! Jestem miłośnikiem komunikacji tramwajowej z innej części Polski, w lipcu odwiedziłem Elbląg. Klimat miasta, jak i sieci oraz wagonów spodobał mi się bardzo, aczkolwiek jedna rzecz mnie zdziwiła, i to właśnie ta rzecz skłoniła mnie do napisania tutaj.

Mój pobyt w Elblągu przypadł na czas największych upałów, w części kraju z której pochodzę motorniczowie mają w tym czasie nakaz otwierania wszystkich drzwi zamiast używania indywidualnego otwierania przez pasażera. Tymczasem, ku mojemu zdziwieniu w Elblągu większość motorniczych załączała na przystankach tylko "ciepły guzik". Nie można by na okres wiosenno-letni-jesienny nakazać otwierania wszystkich drzwi, szczególnie że o ile dobrze wiem to żaden tramwaj nie jest klimatyzowany?

Autor:  slawek1977 [ 04 paź 2015, 14:07 ]
Tytuł:  Re: Lato w tramwajach

Cześć, miło że ktoś z innej części Polski do nas zajrzał, a skąd jesteś dokładniej?
Co do pytania to nie wiem czy można otwierać wszystkie drzwi ale zdaje się że kilka sztuk tramwajów jest klimatyzowanych. Dotyczy to Pesa121N, w końcu wyprodukowane jako jedyne w XXI wieku.

Autor:  moderatorzkm [ 06 paź 2015, 13:00 ]
Tytuł:  Re: Lato w tramwajach

Musimy przyznać, że to dość oryginalna uwaga i nie spotkaliśmy się wcześniej z praktycznym zastosowaniem takiego rozwiązania. Dołączamy się do pytania zadanego przez slawek1977 - z jakiego miasta przyjechałeś do Elbląga?

Autor:  Tramwajarz [ 07 paź 2015, 06:55 ]
Tytuł:  Re: Lato w tramwajach

Pochodzę z Warszawy, i mimo że bardzo kocham swoje miasto to zakochałem się także w Elblągu, bardzo piękne i urokliwe miasto ;)

Co do "ogórków" to szczerze mówiąc nie wiem, w każdym razie jak byłem w sierpniu to okna były pootwierane więc na tej podstawie wysnułem być może błędny wniosek że nie są klimatyzowane.
Tak jak mówię, w Warszawie motorniczy w okresie letnim ma obowiązek otwierania wszystkich drzwi, a niektórzy to nawet okna i szyberdachy otwierają przed wyjazdem z zajezdni :)

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/