Forum Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
http://www.zkm.elblag.com.pl/zkmforum/

Ulica Zagonowa, a parkowanie samochodów
http://www.zkm.elblag.com.pl/zkmforum/viewtopic.php?f=10&t=2389
Strona 1 z 1

Autor:  Nick_KM_Elblag [ 05 paź 2014, 21:18 ]
Tytuł:  Ulica Zagonowa, a parkowanie samochodów

...

Autor:  scorpio44 [ 07 paź 2014, 18:15 ]
Tytuł:  Re: Ulica Zagonowa, a parkowanie samochodów

Z perspektywy kierowcy pod kilkoma względami nie podoba mi się ta "nowa" trasa przez Sopocką i Zagonową, ale samochody parkujące na Zagonowej, o czym wspomina przedmówca, są tu zdecydowanie zmorą największą. Zakaz zakazem, ale połowa samochodów stoi tam zaparkowana w taki sposób, że stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu i nawet bez znaku zakazu, na mocy ogólnych przepisów nie mają prawa tam stać. Jest tam zakręt. Kiedy jadę autobusem Zagonową w stronę Malborskiej, w celu ominięcia tych stojących samochodów muszę już przed zakrętem zjechać na pas dla kierunku przeciwnego kompletnie w ciemno, zupełnie nie mając możliwości zobaczyć, czy z przeciwka nie nadjeżdżają jakieś pojazdy, i licząc na to, że kierowca jadącego z przeciwka samochodu w razie czego w porę mnie zobaczy i zjedzie na bok. Najlepsze co tam się może kiedyś przydarzyć, to spotkanie dwóch autobusów. :D Ewentualnie z jakimś innym większym pojazdem, który również nie będzie w stanie na tyle zjechać w bok, żeby się minąć.
Również prosiłbym o zainteresowanie się tematem, bo jest tam naprawdę niebezpiecznie. Nie wspominając już o tym, że zdarza się również spotkać tam pojazdy poparkowane po obydwu stronach ulicy i trzeba nieraz ćwiczyć slalomy giganty, przeciskając się na milimetry.

No i jeszcze jak to ja muszę jeden szczegół sprecyzować. :D
Nick_KM_Elblag pisze:
Znak taki widnieje jadąc od strony Malborskiej, ale od ul. Piaskowej takiego znaku już nie ma.

W wypadku zakazów postoju i zatrzymywania nie ma znaczenia, w którym kierunku jest ustawiony, istotne jest, po której stronie drogi stoi (i tej strony wtedy dotyczy).

Autor:  moderatorzkm [ 14 paź 2014, 12:29 ]
Tytuł:  Re: Ulica Zagonowa, a parkowanie samochodów

Problem został już zgłoszony do Departamentu Rozwoju, Inwestycji i Dróg.

Autor:  scorpio44 [ 17 paź 2014, 13:18 ]
Tytuł:  Re: Ulica Zagonowa, a parkowanie samochodów

Tak jak już wspominałem, kwestia oznakowania (która jest w gestii DRIiD) to tak naprawdę odrębna sprawa. Kluczową pozostaje to, że wiele z parkujących tam pojazdów łamie podstawowe zasady dotyczące zatrzymywania się i postoju wynikające z PoRD, w związku z czym problemem już dawno w pierwszej kolejności powinna zainteresować się policja i straż miejska. Tyle tylko, że z bliżej nieokreślonych powodów jakoś się do tego nie kwapią. Z tego, co wiem, drogówka była tam na miejscu już kilka razy, postali, popatrzyli i pojechali, nie podejmując żadnej interwencji. Bo "Polska to jest bardzo ciekawa kraj", jak mawiał Zulu-Gula.
scorpio44 pisze:
Najlepsze co tam się może kiedyś przydarzyć, to spotkanie dwóch autobusów. :D

No to się właśnie wczoraj z 19 tam spotkaliśmy. :D Jakoś minąłem go na centymetry, jadąc po chodniku.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/