Forum Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

www.zkm.elblag.com.pl | zkm@elblag.com.pl | marketingzkm@zkm.elblag.com.pl
Dzisiaj jest 22 lis 2017, 22:54

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość

Dzisiaj chciałem przedłużyć kartę ZKM na bilet miesięczny ulgowy (mam legitymację studencką) w kiosku na Placu Słowiańskim. Pani poinformowała mnie, że musi to zaakceptować szefostwo, którego oczywiście nie było. Kto mi teraz zwróci pieniądze za to, że muszę kasować bilety jednorazowe mimo że to dla mnie nieopłacalne?

Awatar użytkownika

Przyznajemy, że jest to dziwna sprawa - prosimy o dokładne opisanie całej sytuacji poprzez prywatną wiadomość.
Jako uzupełnienie tego tematu dodajmy, że legitymacje studenckie ważne są do 31 października - termin ważności uprawnień zapisanych na EKM to również 31 październik. Zatem do tego dnia można korzystać z uprawnienia do przejazdów ulgowych i sprzedaż biletu miesięcznego na październik była możliwa.
Co ważne - przedłużenie ważności ulgi zapisanej na EKM jest możliwe w punkcie na placu Słowiańskim i na placu Dworcowy, jednak tylko na podstawie ważnej legitymacji studenckiej (nie na podstawie innych dokumentów).

ul. Browarna 90
82-300 Elbląg
http://www.zkm.elblag.com.pl
tel. 55 230 79 00
fax 55 230 79 01
zkm@softel.elblag.pl
marketingzkm@zkm.elblag.com.pl

moderatorzkm pisze:
Przyznajemy, że jest to dziwna sprawa - prosimy o dokładne opisanie całej sytuacji poprzez prywatną wiadomość.

Sprawa rzeczywiście dziwna, ale dlaczego poprzez prywatną wiadomość? :shock: Tego jeszcze nie było...

Otrzymałem informację, że zmieniając dokument uprawniający do ulgi (z legitymacji szkolnej na studencką) muszę udać się do Centrum Obsługi Klienta.. Szkoda tylko, że taką informację dostałem dopiero tutaj na forum. Nadal tylko nie rozumiem dlaczego Pani w kiosku wprowadziła mnie w błąd. Skoro kiosk jest otwarty to powinna tam siedzieć osoba kompetentna a nie pierwsza lepsza z ulicy. Z tym PW też się zdziwiłem ale już w to nie wnikam nawet..

Awatar użytkownika

Thorus - nie opisałeś w pierwszym poście dokładnie całej sytuacji, pomijając istotny fakt nabycia nowego uprawnienia do ulgowych przejazdów (ulga studencka). Z pierwszej wypowiedzi wynikało, że chciałeś przedłużyć wcześniej nabytą już ulgę:
Thorus pisze:
Dzisiaj chciałem przedłużyć kartę ZKM na bilet miesięczny ulgowy (mam legitymację studencką) w kiosku na Placu Słowiańskim.

Dlatego właśnie poprosiliśmy o uzupełnienie.

Thorus pisze:
Szkoda tylko, że taką informację dostałem dopiero tutaj na forum

Polecamy: http://zkm.elblag.com.pl/ulekm.html
W przypadku nabycia uprawnień do bezpłatnych lub ulgowych przejazdów, a także przedłużenia ważności ulgi, wystarczy odwiedzić Centrum Obsługi Klienta przy ul. Czerwonego Krzyża 2 i okazać stosowny dokument - odpowiednie informacje zostaną zapisane na imiennej EKM. (czwarty akapit).

ul. Browarna 90
82-300 Elbląg
tel. 55 230 79 00
fax 55 230 79 01
zkm@softel.elblag.pl

Może ja czegoś nie rozumiem, ale skoro okazuje się, że trzeba w tym celu pójść do Centrum Obsługi Klienta, to dlaczego moderatorzkm najpierw pisał:
moderatorzkm pisze:
Co ważne - przedłużenie ważności ulgi zapisanej na EKM jest możliwe w punkcie na placu Słowiańskim i na placu Dworcowy, jednak tylko na podstawie ważnej legitymacji studenckiej (nie na podstawie innych dokumentów).

Z tamtej wcześniejszej wypowiedzi wynikało, że przedłużyć ważność ulgi można w punkcie na pl. Słowiańskim, bez konieczności chodzenia do COK...

Awatar użytkownika

W tym konkretnym przypadku nie było to przedłużenie ulgi, a konieczność zapisu w pamięci EKM całkowicie nowego uprawnienia. Tego typu aktualizacji można dokonać tylko w COK.
Gdyby Thorus miał już wcześniej zapisane uprawnienie do ulgowych przejazdów nadane na podstawie legitymacji studenckiej, możliwe byłoby przedłużenie tego uprawnienia we wspomnianym punkcie (oczywiście po okazaniu ważnej legitymacji).
Przed udzieleniem pierwszej odpowiedzi, Thorus nie sprecyzował, że dopiero nabył ustawowe uprawnienie do ulgowych przejazdów.

ul. Browarna 90
82-300 Elbląg
tel. 55 230 79 00
fax 55 230 79 01
zkm@softel.elblag.pl

No dobrze. Tylko że z tego:
moderatorzkm pisze:
W przypadku nabycia uprawnień do bezpłatnych lub ulgowych przejazdów, a także przedłużenia ważności ulgi, wystarczy odwiedzić Centrum Obsługi Klienta przy ul. Czerwonego Krzyża 2 i okazać stosowny dokument - odpowiednie informacje zostaną zapisane na imiennej EKM. (czwarty akapit).

wynika, że zwykłego przedłużenia ważności ulgi (bez zapisywania nowego uprawnienia) też można dokonać tylko w COK! A tymczasem okazuje się, że można to zrobić również w punktach sprzedaży. Przydałoby się to doprecyzować.

Awatar użytkownika

scorpio44 pisze:
(...) że zwykłego przedłużenia ważności ulgi (bez zapisywania nowego uprawnienia) też można dokonać tylko w COK!

W którym miejscu mowa o tym, że przedłużenia można dokonać tylko w COK? Przedłużanie (a nie zapisywanie nowych) ulg na imiennych EKM jest możliwe tylko w dwóch punktach sprzedaży - na placu Słowiańskim i Dworcowym.
Właśnie ze względu na tego typu sytuacje i ewentualne nieporozumienia, zachęcamy jednak do odwiedzania COK.

ul. Browarna 90
82-300 Elbląg
tel. 55 230 79 00
fax 55 230 79 01
zkm@softel.elblag.pl

No na miły Bóg, nie róbcie z ludzi idiotów...
Cytuj:
W przypadku nabycia uprawnień do bezpłatnych lub ulgowych przejazdów, a także przedłużenia ważności ulgi, wystarczy odwiedzić Centrum Obsługi Klienta przy ul. Czerwonego Krzyża 2 i okazać stosowny dokument - odpowiednie informacje zostaną zapisane na imiennej EKM.

Gdzie w powyższym zapisie zawartym na stronie ZKM jest mowa o tym, że przedłużenia ważności ulgi można dokonać również w punktach sprzedaży na Słowiańskim i Dworcowym? Skoro nie ma tam ani słowa na ten temat, a mowa jest tylko o COK, to chyba jest to równoznaczne z tym, że według tego zapisu można to zrobić TYLKO w COK?!
Po raz kolejny próbuję udowodnić, że nie jestem wielbłądem...

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.