Forum Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

www.zkm.elblag.com.pl | zkm@elblag.com.pl | marketingzkm@zkm.elblag.com.pl
Dzisiaj jest 25 lis 2017, 06:48

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość

http://www.zkm.elblag.com.pl/aktualnosci/1086.html

Przenoszę dyskusję na ten temat do odrębnego wątku, bo wątek "wagony tramwajowe" chyba średnio do niej pasuje. :P ;)

Od siebie to chciałem przede wszystkim powiedzieć tyle, że:
Cytuj:
od dnia 3 czerwca wycofane zostaną zastępcze linie autobusowe T3 i T4.

nie pamiętam, kiedy poprzednim razem w swoim życiu przeczytałem czy usłyszałem coś, co wywołało we mnie taką radość i ekscytację jak powyższe zdanie. Chociaż zanim linia T4 przestanie mi się śnić po nocach, to pewnie jeszcze dużo czasu minie.

A druga rzecz, która mnie bardzo interesuje, to taka:
Cytuj:
Rozpoczęcie od dnia 3 czerwca kolejnego etapu prac związanych z przebudową drogi wojewódzkiej nr 503 i wyłączenie z ruchu torowiska w ul. Królewieckiej (pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Robotniczą a ul. 12 Lutego), niestety uniemożliwi tramwajom dojazd do pętli Ogólna i pętli Marymoncka. Zgodnie z deklaracjami wykonawcy, komunikacja tramwajowa do pętli Ogólna i pętli Marymoncka zostanie przywrócona po ok. dwóch miesiącach, jednak nie później niż przed 1 września.

Czy ja dobrze rozumiem, że nie są planowane w zamian już żadne zastępcze autobusy? :shock:
Jak czasem rozmawiałem i gdybałem z różnymi osobami na temat tego, jak będzie wyglądała komunikacja, kiedy zamkną niebawem północną część trakcji tramwajowej, to tak półżartem się śmialiśmy, że znając pomysły naszego ZKM-u, to wcale byśmy się nie zdziwili, gdyby stwierdzili, że jest wystarczająco dużo autobusów, że nie ma konieczności organizowania już żadnych zastępczych połączeń za tramwaje. Tyle że nikt z nas nie brał takiej ewentualności tak do końca poważnie. :? A tu chyba jednak...

Ciekawe czy też wrócą linie: 6,14,21 to Armii Krajowej jak skończą remont

A co z mieszkańcami np. Zdroju? Linie 10 i 19 kursują tylko w dni robocze. Jak mieszkańcy tego rejonu mają dojechać np. do pracy do Alstomu? Z Zawady też się nie da w weekend. Jak ktoś mieszka dalej i pracuje w browarze i wypadnie mu zmiana w weekend ma pecha, nie dojedzie do pracy. Takie przykłady można wymieniać i wymieniać... W okolicy Browarnej jest chyba najwięcej zakładów pracy w mieście, dojazd w weekend będzie tam niemożliwy.

Na końcu komunikatu znajduje się jeszcze taka wzmianka:
Cytuj:
Pełny komunikat dotyczący czerwcowych zmian w komunikacji miejskiej zostanie podany na początku przyszłego tygodnia, po przeprowadzeniu pierwszych technicznych prób torowisk.

Więc sam nie wiem, może jednak pracują nad jakimiś zmianami w komunikacji na okres zamknięcia tych tramwajów i w tym następnym ("pełnym" :D) komunikacie zostanie to dopiero podane. No bo jednak nie chce się wierzyć, żeby nie planowano zupełnie niczego w zamian.

Więc może naiwnie zaproponujemy coś? :) Takie dwie rzeczy, które przyszły mi jako pierwsze do głowy, jakie można by wprowadzić w życie na czas "unieczynnienia" tramwajów:
1) wydłużyć linię 19 do Ogólnej, wydłużyć godziny kursowania i puścić ją również w weekendy
2) przywrócić stary (5-brygadowy) rozkład linii 7. Do siódemek ludzie teraz się nie mieszczą, a co dopiero wtedy.

Wiadomo już coś o rozkładach jazdy? Kiedy będą dostępne na stronie internetowej i wywieszone na przystankach?

nie widziałem ale chyba będą rozkłady w piątek lub sobotę ;)

http://phototrans.pl/14,625641,0,Solbus_B9_5_40001.html

czas powstawiać jakieś pamiątki :P

Awatar użytkownika

A ktoś tu zapomniał o planowanej budowie torowiska na ulicy grota roweckiego i 12-ego lutego. Co z tym !? Zkm zapomniał o tym napisac, kiedy zostanie torowisko zrobione !? W koncu na skrzyżowaniu ul. grota roweckiego i traugutta wystaja krótkie końcówki torów. Zawiedziony byłbym faktem, gdyby napisali, ze brak im kasy na tory. Czekam tu ns wasze opinie o tej sprawie.

Torowisko na 12 Lutego to bardzo odległa i bliżej nieokreślona przyszłość, o tym to już wiadomo od dawna. Na razie jakichkolwiek konkretnych planów w tym względzie brak.

Z tego co wiem, to miasto chce pozyskać środki na dofinansowanie torowiska na 12 Lutego z funduszy unijnych na lata 2014-2020, bo z obecnej puli na lata 2007-2013 nie dały rady, z wiadomych względów ;)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.