Forum Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

www.zkm.elblag.com.pl | zkm@elblag.com.pl | marketingzkm@zkm.elblag.com.pl
Dzisiaj jest 21 lis 2017, 05:36

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość

Wątek został usunięty po ostatnim ataku botów przez @moderatorzkm. Z tego co kojarzę, to było obiecane, żeby przywrócić ten wątek, ale minęło już tyle czasu, że chyba już nikt w to nie wierzy...

Dzisiaj miałem okazję pierwszy raz jechać zmodernizowanym Duewagiem M8C. Jedzie się bardzo przyjemnie, wewnątrz jest cicho, nie dostają się do środka żadne niepożądane hałasy. Trochę czasami buja na wszystkie strony, ale jest to wina starych torów, na nowych sunie jak po maśle ;) Jedyną rzeczą, która wkurzała mnie i kilku innych pasażerów to zbyt głośny dźwięk przy zamykaniu drzwi. Czasami to aż czułem jak młoteczek, kowadełko i strzemiączko pracują w moich uszach :evil:

...

Ostatnio zmieniony 07 gru 2014, 20:55 przez Nick_KM_Elblag, łącznie zmieniany 1 raz

sebek pisze:
Dzisiaj miałem okazję pierwszy raz jechać zmodernizowanym Duewagiem M8C. Jedzie się bardzo przyjemnie, wewnątrz jest cicho, nie dostają się do środka żadne niepożądane hałasy. Trochę czasami buja na wszystkie strony, ale jest to wina starych torów, na nowych sunie jak po maśle ;) Jedyną rzeczą, która wkurzała mnie i kilku innych pasażerów to zbyt głośny dźwięk przy zamykaniu drzwi. Czasami to aż czułem jak młoteczek, kowadełko i strzemiączko pracują w moich uszach :evil:

@sebek - jesteś szczęściarz :D. Nosiłem się z zamiarem pojechania tym nowym Duewagiem, ale się dotąd nie udało. Problem polega na tym, że kursy Duewaga nie są oznaczone w rozkładzie literką "n" (choć wiem, że Duewag jest tylko niskowejściowy {nie całkiem niskopodłogowy jak np. PESA Tramicus 121}, to w Gdańsku podobny tramwaj {N8C} jest ozanczony jako niskopodłogowy).

Awatar użytkownika

O ja nie mogę.... 9:48 odjazd z pętli Ogólnej...

Powiem tak wam rozpisze wam kursy z pętli Druskiej i pętli Ogólnej tego nowego Duewag Nie wiem czy dobrze napisałem :D

Kursy od 9:48 zacznę bo wcześniej nie obliczyłem rozkładu :D ale wiem że o 7:00 na Grunwaldzka Sadowa w kierunku Druskiej jedzie bo widziałem

Odjazdy z pętli Ogólna: 9:48, 11:12, 12:36, 14:00, 15:24, 16:45z (kurs zjazdowy)
Odjazdy z pętli Druska: 10:33, 11:57, 13:21, 14:45, 16:11,

Pozdrawiam dziś ten mnie tramwaj zdziwił że nie wiedziałem że ma na zewnątrz głośnik z zapowiedzią następnego przystanku :D

Awatar użytkownika

No właśnie, raz byłem na Ogólnej i usłyszałem zapowiedź. :D

Po ostatnim wypadku tramwajowym w Warszawie, GDZIE TRAMWAJ ZAMIAST JECHAĆ PROSTO, na zwrotnicy skręcił w lewo w nadjeżdżający z przeciwka skład, interesuje mnie czy są jakieś procedury w Elblągu które obowiązują motorniczych odnośnie mijania się na zwrotnicach.Z własnej obserwacji widziałem na skrzyżowaniu (Robotnicza-Królewiecka) jak motorniczy się nie przejmował wyjeżdżającym wagonem, bo jego zwrotnica była skierowana w prawo a sygnalizator już poziomy (w Konstalach nie ma kamer a czy ktoś to przegląda?).

Odkop roku, ale... :P

Teoretycznie powinno się czekać przed lewoskrętami, ale jak motorniczy widzi że iglica jest dobrze ustawiona to jedzie, szkoda czasu. Tamten wypadek, spowodowany był tym że po prostu iglica się przestawiła na chwilę przed wjazdem tramwaju a motorniczy tego nie zauważył.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.