Forum Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

www.zkm.elblag.com.pl | zkm@elblag.com.pl | marketingzkm@zkm.elblag.com.pl
Dzisiaj jest 20 cze 2019, 04:04

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość

wątek wydzielony przez moderatora z viewtopic.php?f=10&t=2295

Co to znaczy, że "kierowca może nie wiedzieć" gdzie ludzi wypuścić? Arriva wygrała przetarg to jej kierowcy powinni wiedzieć gdzie wypuszczać ludzi, że o nieznajomości tras nie wspomnę. Jak można nie znać tras linii których się obsługuje? Dla mnie jest to żenujące.

Może trochę odwrócę kota ogonem i niechcący rozwinę offtop (w razie czego wydzieli się nowy wątek :) ), ale nietutejszy kierowca ma również prawo sądzić, że ludzi ma wysadzić w miejscu, które będzie prawidłowo oznakowane jako przystanek końcowy. Tymczasem w Elblągu spośród wszystkich pętli autobusowych jedna jedyna pętla na dworcu ma oznakowany przystanek dla wysiadających. Na wszystkich pozostałych (również w Krasnym) obowiązuje jedynie "siła tradycji", a de facto każdy kierowca teoretycznie może to robić według własnego uznania. To również jest żenujące, a przede wszystkim niezgodne przepisami.

Awatar użytkownika

Np. taka pętla Odrodzenia. Skoro wysadza się ludzi na samej pętli, to dlaczego jest jeszcze przystanek Al. Odrodzenia Przedszkole?

Z Odrodzenia to ja bym zrobił raczej na odwrót, tzn. "przedszkole" jako przystanek końcowy. Zresztą o tym była już mowa na forum. A na samej pętli nie ma żadnego ustalonego miejsca, w którym należy wysadzać pasażerów, jest za to całkiem realne zagrożenie, że ci wysiadający mogą wpaść pod inny jadący tam autobus.

Kiedyś przystankiem końcowym był "Odrodzenia - przedszkole", jednak na wniosek mieszkańców (którzy podążali za odjeżdżającym autobusem w kierunku ulicy Mazurskiej) został utworzony przystanek "Odrodzenia - pętla". Uważam jednak, że przystanek dla wysiadających powinien zostać wyznaczony, zaraz po wjeździe na pętlę (wzdłuż wiaty parkingu strzeżonego) co zapobiegłoby wędrówce ludów między parkującymi autobusami.

Czy aby na pewno "przedszkole" było kiedykolwiek przystankiem końcowym czy po prostu pamiętasz czasy, jak połowa kierowców tak to traktowała i wyrzucała tam ludzi, chociaż nie mieli takiego prawa? ;) Bo zdarzało się to wcale nierzadko jeszcze kilka lat temu, a za czasów PKA/ZKA było normą, pomimo że faktyczny przystanek końcowy był na dole na pętli. Ale o tym, żeby oficjalnie końcowy był kiedykolwiek na "przedszkolu", to pierwsze słyszę (choć oczywiście mogłem o tym po prostu nie wiedzieć).
Świadek pisze:
Uważam jednak, że przystanek dla wysiadających powinien zostać wyznaczony, zaraz po wjeździe na pętlę (wzdłuż wiaty parkingu strzeżonego) co zapobiegłoby wędrówce ludów między parkującymi autobusami.

Oczywiście że of course. Zgadzam się.

Awatar użytkownika

scorpio44 pisze:
Świadek pisze:
Uważam jednak, że przystanek dla wysiadających powinien zostać wyznaczony, zaraz po wjeździe na pętlę (wzdłuż wiaty parkingu strzeżonego) co zapobiegłoby wędrówce ludów między parkującymi autobusami.

Oczywiście że of course. Zgadzam się.

No to Panowie! :mrgreen: Bierzcie słupki i do dzieła! :D

Czy ten nowozałożony przeze mnie nieświadomie wątek dotyczy tylko oznakowania przystanków końcowych, jako miejsc, gdzie można wypuszczać ludzi na pętlach, czy w ogóle uwag odnośnie pętli, ich lokalizacji, infrastruktury, itp.? ;)

Ostatnio zmieniony 18 sty 2014, 16:21 przez sebek, łącznie zmieniany 1 raz

No na razie w założeniu chodziło mi o to pierwsze. Zobaczymy, w jakim kierunku pójdzie ewentualna dyskusja.

scorpio44 pisze:
Czy aby na pewno "przedszkole" było kiedykolwiek przystankiem końcowym czy po prostu pamiętasz czasy, jak połowa kierowców tak to traktowała i wyrzucała tam ludzi, chociaż nie mieli takiego prawa? ;) Bo zdarzało się to wcale nierzadko jeszcze kilka lat temu, a za czasów PKA/ZKA było normą, pomimo że faktyczny przystanek końcowy był na dole na pętli. Ale o tym, żeby oficjalnie końcowy był kiedykolwiek na "przedszkolu", to pierwsze słyszę (choć oczywiście mogłem o tym po prostu nie wiedzieć).

Napisałem "na wniosek mieszkańców" :D Prawdopodobnie masz rację, iż kiedyś kierowca krzycząc końcowy "wypraszał" kulturalnie pasażerów z autobusu a ja nie wiedziałem, że mogą jechać dalej. Każdego dnia roboczego, od więcej jak kilkunastu lat codziennie jestem dwukrotnie na tym przystanku i odbierałem to tak jak napisałem wcześniej. Jeżeli się mylę to przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.