Forum Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

www.zkm.elblag.com.pl | zkm@elblag.com.pl | marketingzkm@zkm.elblag.com.pl
Dzisiaj jest 17 paź 2019, 09:59

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość

Wątek zbiorczy który ma na celu informować ZKM o niekulturalnych kierowców i motorniczych pojazdów komunikacji miejskiej.

Oczywiście wymieniając kierowcę chcemy by pozostał anonimowy ale wpisujemy kierowców według szablonu:

Numer boczny autobusu:
Linia:
Kierunek:
Data i godzina:
Opis zdarzenia:

Żadnych komentarzy i innych obraźliwych wyrazów.

#223 taki stary motorniczy nie zatrzymał się na przystanku na 12 lutego o godz 19:17 normalnie skandal i w tramwaju nikogo nie było linia nr 200

Może nie jest to zastrzeżenie do uprzejmości kierowcy, ale gdy np. dwa lub trzy autobusy wjeżdżają na raz na przystanek to jak ktoś chce z tego drugiego lub trzeciego przejść do pierwszego to nie ma jak, bo kierowca pierwszego autobusy odjeżdża z przystanku. Powinno tak być, że to kierowca trzeciego autobusu daje znak, że np. pierwszy kierowca może odjechać.

Wczoraj godzina w okolicach 14:30 kierowca na Al. Odrodzenia Neoplan N4411 #045 ALP na linii 17 w kierunku Dworca palił papierosa. Co jak co ale regulamin korzystania z KM raczej dotyczy również pracowników.

uczeń pisze:
Może nie jest to zastrzeżenie do uprzejmości kierowcy, ale gdy np. dwa lub trzy autobusy wjeżdżają na raz na przystanek to jak ktoś chce z tego drugiego lub trzeciego przejść do pierwszego to nie ma jak, bo kierowca pierwszego autobusy odjeżdża z przystanku. Powinno tak być, że to kierowca trzeciego autobusu daje znak, że np. pierwszy kierowca może odjechać.

:shock:
Kolego, tzw. połączenia skomunikowane to na kolei są, a nie w komunikacji miejskiej. Nie bardzo zresztą mogę skumać, jak Ty byś sobie to w praktyce wyobrażał (z tym dawaniem znaku przez kierowcę z tyłu, że ten przed nim może odjechać itd.). Ten z przodu jedzie dajmy na to 5 minut opóźniony i jego kierowca miałby dodatkową minutę stać i czekać, bo może ktoś chce przeskoczyć do niego z tego autobusu z tyłu? Ogólnie to jak dla mnie pojechałeś po bandzie. :D

PS: Jeżeli ktoś odpowiednio wcześniej podchodzi do mnie z prośbą, żebym np. dogonił autobus jadący przed nami czy ogólnie zrobił co w mojej mocy, żeby zdążył do niego przeskoczyć itd., to nie widzę problemu. Tyle że za jakiekolwiek "dawanie znaków" (mruganie/trąbienie) teoretycznie mogę nawet mandat zapłacić.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.