wersja tekstowa




|             „Jeździmy dla Was!” – druga odsłona kampanii skierowanej do pasażerów elbląskiej komunikacji miejskiej            |             Komunikacją miejską pod Górę Chrobrego            |             WOŚP-owe Elbląskie Karty Miejskie oraz przejażdżki zabytkowym tramwajem 11 stycznia 2015!


Archiwum komunikatów

„Jeździmy dla Was!” - nagrania prezentujące trasy elbląskiej komunikacji miejskiej
Dzięki ujęciom z dwóch kamer zamontowanych w elbląskich autobusach i tramwajach, każdy będzie miał możliwość zapoznać się z przebiegiem tras 25 linii komunikacji miejskiej w naszym mieście i nie tylko... »
Linią nr 9 do Elbląskiego Parku Technologicznego
Od 2 marca 2015 – zmiana w rozkładzie jazdy linii nr 9 oraz wydłużony do EPT wariant trasy na wybranych kursach w dni robocze »
Aplikacja myBus online rozszerzona o planer podróży i komunikaty ZKM!
MyBus online to aplikacja na smartfony zapewniająca dostęp do aktualnych rozkładów jazdy wszystkich linii i dla wszystkich przystanków komunikacji miejskiej w Elblągu. Aplikacja została rozbudowana o planer podróży oraz możliwość przekazywania naszych komunikatów, dotyczących funkcjonowania komunikacji miejskiej. »
Kursy pod Górę Chrobrego jeszcze tylko do 8 lutego 2015 (niedziela)
Od poniedziałku linia nr 17 wraca do rozkładu sprzed ferii »
„Jeździmy dla Was!” – druga odsłona kampanii skierowanej do pasażerów elbląskiej komunikacji miejskiej
W drugiej odsłonie, poruszony został temat bezpiecznego korzystania z komunikacji miejskiej. Nowe plakaty obrazują kolejną najczęściej spotykaną sytuację, która wśród wielu pasażerów wywołuje wzburzenie. Zdarza się bowiem że prowadzący autobus lub tramwaj, uczestnicząc w ruchu drogowym jest zmuszony do wykonania gwałtownego manewru np. hamowania. Oskarżając prowadzącego pojazd komunikacji miejskiej o brak profesjonalizmu, brak szacunku dla pasażerów, a nawet złośliwość, pasażerowie najczęściej nie zdają sobie sprawy z przyczyn zdarzenia, niezależnych przecież od kierowcy czy motorniczego. »
WOŚP-owe Elbląskie Karty Miejskie oraz przejażdżki zabytkowym tramwajem 11 stycznia 2015!
Na XXIII Finał WOŚP takie atrakcje przygotował Zarząd Komunikacji Miejskiej i Tramwaje Elbląskie! Sprawdź, co będzie się działo! »
Zmiana lokalizacji przystanku dla linii nr 6 i 19
Od dnia 5 grudnia 2014, przystanek Zagonowa (gazownia) nr 104 (kierunek do ul. Łódzkiej), zostanie na stałe przeniesiony przed skrzyżowanie ul. Sopockiej z ul. Panieńską. »
Od 25 listopada 2014 - korekty w rozkładzie linii nr 11 i 14 na wybranych kursach
»
ZKM Spółka z o.o. w Elblągu zatrudni na umowę zlecenie osoby do pomocniczej kontroli biletów w środkach komunikacji miejskiej w Elblągu
Sam decydujesz o godzinach pracy, wynagrodzenie dwuskładnikowe - prowizja od nałożonych opłat plus za ilość przeprowadzonych kontroli. NOWE, WYŻSZE STAWKI! »
Jeździmy dla Was! – pierwsza taka kampania w elbląskiej komunikacji miejskiej
Głównym celem tych działań jest wskazanie na pewne sytuacje, które mogą być źródłem nieporozumień w relacjach pasażer - kierowca. Pierwszym i najczęściej spotykanym przykładem są tu sytuacje w których, zadaniem pasażerów, prowadzący pojazd zbyt szybko odjechał z przystanku, nie czekając na dobiegające osoby.Poprzez specjalne plakaty umieszczone w elbląskich autobusach i tramwajach, a także na niektórych przystankach, pragniemy pokazać, że w tego typu sytuacjach nie należy doszukiwać się złej woli kierowców i motorniczych. »
Korekta w rozkładzie linii nr 4 na dni robocze - dodatkowy kurs w godzinach porannych
Informujemy , że od 15 października 2014 wprowadzona zostanie niewielka zmiana w rozkładzie jazdy linii nr 4 na dni robocze. »
Polemika do artykułu na temat komunikacji miejskiej w Elblągu
Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Z pewnością znajdziecie tu odpowiedź na wiele poruszonych w artykule tematów »
Przystanek Odrodzenia/ przedszkole (kierunek do pętli autobusowej) - od 8.10.2014 wrócił na stałe miejsce
»
Przypominamy o zmianach w funkcjonowaniu linii nr 30
Autobus linii nr 30, zgdonie z wcześniejszymi zapowiedziami, od 29 września do 13 października br. będzie kursować w godzinach od 8:30 do 19:00. »
Od 1 października 2014 - na linii nr 22 wszystkie kursy do Sierpina
Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu informuje, że od 1 października 2014 wszystkie kursy linii nr 22 będą wykonywane do Sierpina. W związku z tym, w rozkładzie jazdy wprowadzone zostały niewielkie korekty - kursy z dworca o godzinie 12:25 i 13:28, zostały przesunięte odpowiednio na 12:20 i 13:31.Na wydłużonych kursach powrót z Sierpina o godzinie 12:58 i 17:55. »
Od 1 października 2014 - linie nr 6 i 19 wracają na trasę przez ul. Sopocką i Zagonową
»
Konkurs fotograficzny - rozstrzygnięty! Poznaj zwycięzców i zobacz nagrodzone prace!
W tym roku, w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu i Dnia bez Samochodu, Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu wraz z przewoźnikami komunikacji miejskiej - Arriva Sp. z o.o., Tramwajami Elbląskimi oraz Warbus Sp. z o.o., dzięki wsparciu Agencji Reklamowej CONTACT - ogłosił konkurs fotograficzny: „Elbląska komunikacja miejska w obiektywie elblążan”. »
22 września 2014 – Europejski Dzień bez Samochodu. Zamiast biletu komunikacji miejskiej – dowód rejestracyjny auta
Z tej okazji, w poniedziałek 22 września 2014, zapraszamy wszystkich, na co dzień zmotoryzowanych Elblążan, do skorzystania z komunikacji miejskiej. W tym dniu uprawnieniem do bezpłatnych przejazdów będzie ważny dowód rejestracyjny samochodu. Co ważne – bezpłatna jazda na dowód rejestracyjny dotyczy nie tylko kierowców, ale również ich rodzin. Serdecznie zachęcamy do pozostawienia swoich aut na parkingach i podróżowania komunikacją miejską! »
Siedem nagród w siedmiodniowym konkursie związanym z komunikacją miejską podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu
W tym roku, za sprawą jubileuszu 777 – lecia miasta Elbląg, niemal wszystko kręci się wokół siódemki. Kolejną okazją do podkreślenia tego wyjątkowego jubileuszu jest Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, którego finałem jest Europejski Dzień bez Samochodu. Z tej właśnie okazji Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu przygotował konkurs: „Tydzień z elbląską komunikacją miejską”. »
Od 8 września (poniedziałek) - linie tramwajowe nr 1 i 3 wracają na swoje stałe trasy
Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu informuje, że w związku z oddaniem do użytku torowiska w ciągu ul. Browarnej i Robotniczej, od 8 września 2014 (poniedziałek) linia tramwajowa nr 1 wraca na swoją stałą trasę, a funkcjonowanie linii nr 3 zostanie wznowione. »
Od 1 września 2014 na liniach nr 5, 8, 15, 17, 22 rozkład jazdy sprzed wakacji, wznowienie funkcjonowania linii nr 18 i 23, zmiany w trasie linii nr 16 i 18
Informujemy, że od 1 września 2014 na liniach nr 5, 8, 15, 17, 22 wracamy do rozkładu sprzed okresu wakacyjnego. Przypominamy również o wznowieniu funkcjonowania linii nr 18 i 23. Jednocześnie informujemy, że od 1 września wprowadzone zostaną zmiany w trasie linii nr 18 i 16. Autobusy linii nr 18 ( w kierunku ul. Rawskiej oraz w kierunku pętli Nad Jarem) będą kursowały ul. Nowowiejską i Traugutta, natomiast wszystkie kursy linii nr 16 będą wykonywane przez ul. 12 Lutego i ul. Generała Stefana Grota – Roweckiego. »
Od 27 sierpnia 2014 - częściowa zmiana trasy linii nr 31
Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu informuje, że od dnia 27 sierpnia 2014 częściowej zmianie ulegnie trasa linii nr 31. Autobusy tej linii od skrzyżowania al. Piłsudskiego – ul. Konopnickiej pojadą (jednokierunkowo) al. Piłsudskiego, Królewiecką, Fromborską do ul. Ogólnej i dalej po swojej dotychczasowej trasie. Tym samym przystanek autobusowy „Królewiecka (szpital)” będzie obsługiwał pasażerów udających się do szpitala oraz pasażerów wracających z tej placówki... »
Na przystanku tramwajowym Pl.Słowiański (w obu kierunkach) zostały zamontowane i włączone do systemu EKM dwie kolejne tablice elektroniczne.
Następna, w najbliższych dniach, będzie montowana na przystanku autobusowym przy ul.12 Lutego (kierunek do skrzyżowania z ul. Nowowiejską). »
Od 4 sierpnia 2014 - korekty w rozkładzie jazdy linii nr 12
Informujemy, że od 4 sierpnia 2014 w rozkładzie jazdy linii nr 12 zostaną wprowadzone kilku minutowe korekty. Najważniejsza zmiana dotyczy odjazdów z ul. Warszawskiej, w dzień roboczy. Poprawione rozkłady jazdy zostaną umieszczone na przystankach 1 sierpnia 2014. Zmiany zostały wprowadzone na wniosek pasażerów. »
ZKM Spółka z o.o. w Elblągu zatrudni na umowę zlecenie osoby do pomocniczej kontroli biletów w środkach komunikacji miejskiej w Elblągu
Sam decydujesz o godzinach pracy, wynagrodzenie dwuskładnikowe - prowizja od nałożonych opłat plus za ilość przeprowadzonych kontroli. »
Limitowana edycja Elbląskich Kart Miejskich na 777 - lecie Elbląga
Specjalnie z okazji jubileuszu 777-lecia miasta, Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu przygotował limitowaną edycję imiennych Elbląskich Kart Miejskich. Kart Miejskie z motywami towarzyszącymi obchodom jubileuszu są już dostępne w Centrum Obsługi Klienta przy ul. Czerwonego Krzyża 2. »
Wiaty przystankowe w nowych miejscach
Całkowicie nowe wiaty zostaną ustawione w ramach trwających remontów m.in. drogi wojewódzkiej nr 503 (Robotnicza, Browarna), przy al. Armii Krajowej. Dodatkowo, nowe wiaty zostały już ustawione na przystanku tramwajowym przy ul. Królewieckiej (Światowid), na przystanku autobusowych przy ul. Dąbka (przy skrzyżowaniu z ul. Obrońców Pokoju) oraz przy al. Piłsudskiego (przy skrzyżowaniu z ul. Dąbka). Na nowe zostaną także wymienione konstrukcje znajdujące się ... »
10 nowych autobusów w elbląskiej komunikacji miejskiej
Kolejne fabrycznie nowe autobusy zadebiutowały już na elbląskich liniach komunikacji miejskiej. Mowa o Iveco Crossway LE 10,8M. 9 autobusów sprowadzonych zostało przez Arrivę, która obsługuje linie nr: 7, 9, 12, 16, 21, 22, 23, 100. Dzięki ostatnim zakupom, praktycznie wszystkie autobusy tego przewoźnika to pojazdy, które bezpośrednio z fabryki przybyły do Elbląga... »
Rodzinne bilety weekendowe - to co warto wiedzieć na ich temat
Zapraszamy do korzystania z rodzinnych, weekendowych biletów jednorazowych. Przypomnijmy, że bilety te dostępne są jedynie u prowadzących pojazdy komunikacji miejskiej. Atrakcyjna cena – 1,60 zł za jeden bilet, dotyczy wszystkich osób uprawnionych do korzystania z tego rodzaju biletu... »
Zmiany w rozkładzie linii nr 12
Wszystkie kursy wydłużone do Próchnika »
Odświeżanie i modernizacja przystanków komunikacji miejskiej – czas na wiosenne porządki
»
Umowa na obsługę pakietu nr 1 podpisana z konsorcjum elbląskich spółek – PKS w Elblągu i PKA
»
Informacja na temat przetargu na obsługę linii nr 6, 8, 14, 15, 18, 19, 20
»
Od 1 lutego 2014 na liniach 10,11,13,17,30 i 31 - nowy przewoźnik
Warbus Sp. z o.o. zastąpi ALP Sp. z o.o. »
Karta Dużej Rodziny - bilet dla dzieci i młodzieży w sprzedaży już od 30 stycznia 2014
Dostępne w cenie 20 zł wyłącznie w Centrum Obsługi Klienta przy ul. Czerwonego Krzyża 2 »
Od 23 stycznia br - przystanek Browarna/Urząd gminy wyłączony z ruchu
W zastępstwie - tymczasowy przystanek »
Umowa z kolejnym, nowym przewoźnikiem w komunikacji miejskiej - podpisana
Od 1 lutego 2014 na liniach 10, 11, 13, 17, 30 i 31 - Warbus Sp. z o.o. »
Parking przy ul. Stoczniowej tymczasowo wyłączony z SPP
Od 20 stycznia 2014 do odwołania »
WOŚP-owe Elbląskie Karty Miejskie! Zapraszamy - już wkrótce na licytacjach elbląskiego Sztabu Orkiestry
»
Informacja na temat nowych umów na obsługę linii autobusowych komunikacji miejskiej w Elblągu
»
27 grudnia (piątek) - rozkłady jak w sobotę. Od 1 stycznia zmiany na liniach 9 i 17 i nowa linia nr 23
»
Informacja na temat przetargu na obsługę linii autobusowych komunikacji miejskiej w Elblągu
Umowy na pakiet nr 1 i 2 - podpisane »
Zmiana godzin otwarcia COK przy ul. Czerwonego Krzyża 2
Od poniedziałku do piątku czynne od 7:30 do 17:00 »
Przystanek autobusowy przy trasie Unii Europejskiej - przywrócony do ruchu
Likwidacji ulega tymczasowy przystanek autobusowy dla linii usytuowany przy ul. Brzeskiej »
Od 16 grudnia - zmiany dla przystanków tramwajowych przy ul. Browarnej
»
Przystanek autobusowy przy ul. Nowowiejskiej - zmiana lokalizacji
Przystanek w kierunku ronda Ronda Compiegne »
Informacja na temat przetargu na obsługę linii autobusowych komunikacji miejskiej w Elblągu
W pakiecie nr 2 - wybór oferty Warbus Sp. z o.o., w pakiecie nr 1 - zamówienie w trybie z wolnej ręki »
Nowy punkt doładowania EKM
W pobliżu przystanków tramwajowych przy skrzyżowaniu ul. Królewieckiej i Teatralnej »
Nowy przystanek na trasie linii nr 22
»
Umowa z nowym przewoźnikiem w komunikacji miejskiej - podpisana
Od 1 stycznia 2014 roku Arriva będzie obsługiwała pasażerów na liniach nr 7, 9, 12, 16, 21, 22, 23 i 100. »
Informacja na temat przetargu na obsługę linii autobusowych komunikacji miejskiej w Elblągu
»
Informacja związana z prowadzonym postępowaniem pn „Świadczenie usług publicznego transportu zbiorowego w zakresie komunikacji miejskiej na terenie Gminy Miasto Elbląg i gmin sąsiadujących”
»
Punkt sprzedaży przy ul. Ogólnej – zamknięty od 8 listopada 2013
»
Informacja na temat przetargu na obsługę linii autobusowych komunikacji miejskiej w Elblągu
»
UWAGA NA TRAMWAJE!
Przypominamy o wznowieniu funkcjonowania linii tramwajowych 2, 4 i 5 oraz pozostałych zmianach »
Nowe bilety jednorazowe trafiają już do kolejnych punktów sprzedaży
»
OD 28 września 2013 - NOWY CENNIK BILETÓW KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ
»
Strefa Płatnego Parkowania – od 20 sierpnia 2013 nowa, progresywna stawka za parkowanie
»
Sprostowanie nieprawdziwych informacji
w sprawie przetargu na obsługę linii autobusowych w latach 2014-2020 »
Nowa firma kontrolująca bilety w komunikacji miejskiej w Elblągu
»
Ulgi w komunikacji miejskiej w Elblągu
Masz pytania - zadzwoń do nas! »
Doładuj swoją imienną EKM przez Internet
Internetowa Obsługa EKM to nowa usługa »
UWAGA! Od 14 lutego nowy numer do dyspozytora ZKM w Elblągu
55 235 55 00 - pod tym numerem uzyskasz informacje o funkcjonowaniu komunikacji miejskiej i nie tylko... »
Bezpieczny senior w komunikacji miejskiej
»
Zakończenie konkursu fotograficznego - poznaj zwycięzców
»
Dodatkowy, tymczasowy przystanek autobusowy przy ul. Bema (kierunek do ul. Łęczyckiej)
»
Zmiany w kursowaniu linii T3
Autobusy T3 nie będą kursowały ul. Obrońców Pokoju i Wiejską »
Od 8 listopada (czwartek) linie nr 16 i 18 wracają na swoje stałe trasy
»
Konkurs fotograficzny - za nami pierwszy etap
Nadesłanych blisko 100 fotografii... »
Skorzystaj z karty płatniczej w Centrum Obsługi Klienta ZKM w Elblągu
»
Przystanki autobusowe wyłączone z ruchu
Przystanek linii nr 14 przy Trasie Unii Europejskiej, w kierunku do dworca, a także przystanek linii 10 i 19 przy ul. Browarnej/Krakusa »
Kampania Bezpieczny Senior - zobacz ulotkę, plakat, materiał informacyjny!
Wszystkich elbląskich seniorów, a także pozostałe osoby zainteresowane zachęcamy do zapoznania się z materiałami informacyjnymi »
Od 20 września (czwartek) autobusy linii nr 6 i 13 wracają na pętlę przy ul. Łódzkiej
»
Zmiany w rozkładzie linii nr 18 i 16
Ułatwienie dojazdu w godzinach porannych do miasteczka szkolnego i Gronowa Górnego »
Tramwaj z patronem - WŁODZIMIERZ SIERZPUTOWSKI
»
Gdzie można zakupić bilety semestralne?
Oszczędzaj - korzystne bilety semestralne »
Od 1 września zmiany w rozkładach linii nr 8, 15, 17, 22, 300 i 400
»
Uwaga na oszustów sprzedających bilety wolnej jazdy
»
Nowy autobus w komunikacji miejskiej w Elblągu
»
Józef Karpiński – tramwaj nr 406 wyrusza dziś na trasę
»
Tramwaj \"Czesław Klimuszko\" już od wtorku
»
Aleksandra Gabrysiak - trzeci tramwaj z patronem
»
W miasto wyruszy kolejny tramwaj z patronem - Ferdynand Schichau
»
Zabytkowy tramwaj przed Bramą Targową
»
Wyniki czerwcowej edycji plebiscytu
Głosami pasażerów i czytelników wygrali Henryk Wojtaszek – kierowca o numerze 215 (PKS) oraz Damian Padalis – motorniczy o numerze 146. »
Tramwaj nr 401 już od dziś pod nazwą patrona - Stanisław Wójcicki
»
Zmiany w godzinach otwarcia punktu sprzedaży przy ul. Ogólnej (Carrefour)
»
Dojazd do Elbląskiej Strefy Kibica.
»
Specjalna edycja EKM na Elbląską Strefę Kibica
Do zdobycia tylko w Elbląskiej Strefie Kibica i w Centrum Obsługi Klienta »
Trzy nowe punkty doładowania Elbląskiej Karty Miejskiej
»
Elbląska Karta Miejska w Strefie Płatnego Parkowania
»
Kto będzie patronem elbląskich tramwajów, tzw. ogórków - głosowanie rozpoczęte
»
Kolejne trzy punkty doładowania Elbląskich Kart Miejskich
»
Nowy przystanek w Dąbrowie
»
Zasłużeni elblążanie patronami elbląskich tramwajów
»
Nowe wzory EKM dostępne od 8 sierpnia 2011 r.
EKM w dwóch nowych odsłonach, pochodzących z projektów konkursowych »
WOŚP-owe Elbląskie Karty Miejskie zlicytowane
»
Pierwszy i zarazem końcowy przystanek na ul. Warszawskiej dla linii nr 12
»
Podpisanie umowy na dostawę i wdrożenie Systemu Elbląskiej Karty Miejskiej
8 czerwca została podpisana umowa pomiędzy Zarządem Komunikacji Miejskiej w Elblągu, a R&G Plus Sp. z o.o. z siedzibą w Mielcu. »
Strefa Płatnego Parkowania i moBILET
Od maja ZKM przejmuje nadzór nad Strefą Płatnego Parkowania i wprowadza moBILET - bilety komunikacji miejskiej i bilety za parkowanie w komórce »