wersja tekstowa
           |             Zmiana w funkcjonowaniu linii nr 30            |             Od 10.10.2017 - kilkuminutowe korekty w rozkładzie linii nr 22            |             Komunikacja zastępcza - ODWOŁANA. Tramwaje będą kursować zgodnie z rozkładem jazdy            |             OD 2.10.2017 (PONIEDZIAŁEK) DO ODWOŁANIA AUTOBUSOWA KOMUNIKACJA ZASTĘPCZA ZA LINIE TRAMWAJOWE            |             Od 28.09.2017 dla linii nr 8, 17 (kierunek do Odrodzenia) i 22 (kierunek Sierpin) przystanek Grunwaldzka/McDonald’s wyłączon


Zmiana w funkcjonowaniu linii nr 30 Od 10.10.2017 - kilkuminutowe korekty w rozkładzie linii nr 22 Komunikacja zastępcza - ODWOŁANA. Tramwaje będą kursować zgodnie z rozkładem jazdy OD 2.10.2017 (PONIEDZIAŁEK) DO ODWOŁANIA AUTOBUSOWA KOMUNIKACJA ZASTĘPCZA ZA LINIE TRAMWAJOWE Od 28.09.2017 dla linii nr 8, 17 (kierunek do Odrodzenia) i 22 (kierunek Sierpin) przystanek Grunwaldzka/McDonald’s wyłączony z ruchu

Tramwaj nr 401 już od dziś pod nazwą patrona - Stanisław Wójcicki

Dziś o godz. 10.00 na terenie zajezdni tramwajowej przy ulicy Browarnej odbyła się szczególna uroczystość - tramwaj nr 401 otrzymał oficjalnie swojego patrona i będzie nosił nazwę \"Stanisław Wójcicki\". W odsłonięciu napisu udział wziął Pan Stanisław, Honorowy Obywatel Elbląga. Jeszcze przed południem tramwaj \"Stanisław Wójcicki\" wyruszył na trasę, na linii nr 400.

Poza napisami na burcie w środku tramwaju zostały zamieszczone specjalne ramki, gdzie każdy pasażer może  przeczytać podstawowe informacje o patronie.

Kolejne piątka tramwajów do końca czerwca otrzyma stosowne napisy i ramki z informacjami o patronach. A będa to: Gottlob Ferdynand Schichau, Włodzimierz Sierzputowski, Aleksandra Gabrysiak, Czesław Klimuszko, Józef Karpińsk.

Przypomnijmy krótki biogram Pana Stanisława Wójcickiego.

Urodził się w Starachowicach 13 maja 1916 roku. W 1930 roku podjął pracę w Państwowej Fabryce Broni w Radomiu. Jako żołnierz Marynarki Wojennej uczestniczył w obronie Wybrzeża, a następnie jako żołnierz armii generała Kleberga uczestniczył w bitwach pod Pińskiem i Milanowem, w październiku 1939 roku trafił do obozu jenieckiego 7A Mosburg w Bawarii. Po powrocie z niewoli nawiązuje współpracę z oddziałem Armii Krajowej /33 pułk piechoty Legionów AK/ jako członek specjalnej grupy dywersyjnej.
W 1945 roku wstępuje do Związku byłych Marynarzy i Pracowników Portowych, jako ochotnik zostaje włączony do grupy oddelegowanej do Elbląga w celu zabezpieczenia urządzeń portowych i 24 marca wraz Morską Grupą Operacyjną po dow. por. Antoniego Hellmanna przybywa do Elblaga. Członkowie grupy zostali zakwaterowani na Osiedlu Marynarzy, wyposażeni w broń zabezpieczają urządzenia nad rzeką Elbląg, pilnują zakładów Komnicka, stoczni Rybackiej i Rzecznej, elewatora zbożowego, elektrowni.
Po 1 sierpnia 1945 roku po przejęciu od władz rosyjskich zakładów F. Schichaua został komendantem Straży Przemysłowej, funkcję tę pełnił do 17 lipca 1949 r., 16 lipca w zakładach „Zamech” w hali nr 20 nastąpił pożar, następnego dnia Komendant Straży Przemysłowej Stanisław Wójcicki został aresztowany. W więzieniu bez wyroku przebywał dwa lata , w sierpniu 1951 r. wraca do Elbląga. Dzięki pomocy kolegów otrzymuje pracę w zakładach drzewnych /Zakłady Przemysłu Drzewnego im. Wielkiego Proletariatu/ i pracuje w nich do czasu przejścia na emeryturę w 1981.
Uchwałą Rady Miasta nadano Stanisławowi Wójcickiemu tytuł Honorowego Obywatela Miasta, wręczenie aktu nadania odbyło się 16 grudnia 1993 r.