Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
wersja tekstowa
           |             Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu i Dzień bez Samochodu w elbląskiej komunikacji miejskiej - 16 - 22 września 2            |             Od 14.09.2020 - korekty w rozkładach linii nr 12 i 15 na dni robocze            |             Bilety okresowe bez kolejek – przez sklep internetowy i w biletomatach            |             Od 1.09.2020 - zmiany w rozkładach jazdy linii nr 8, 13, 14, 15, 17 i 22            |             ZKM w Elblągu przypomina, że 15 sierpnia (sobota) 2020 obowiązuje niedzielny rozkład jazdy


Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu i Dzień bez Samochodu w elbląskiej komunikacji miejskiej - 16 - 22 września 2020 Od 14.09.2020 - korekty w rozkładach linii nr 12 i 15 na dni robocze Bilety okresowe bez kolejek – przez sklep internetowy i w biletomatach Od 1.09.2020 - zmiany w rozkładach jazdy linii nr 8, 13,14, 15, 17 i 22 ZKM w Elblągu przypomina, że 15 sierpnia (sobota) 2020 obowiązuje niedzielny rozkład jazdy

OD 3 CZERWCA (PONIEDZIAŁEK) - ZMIANY W FUNKCJONOWANIU KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Informujemy, że w związku z zaplanowanym na 3 czerwca (poniedziałek) terminem oddania do eksploatacji torowiska w ciągu ul. Pocztowej i na Placu Słowiańskim, od dnia 27 maja przeprowadzane będą  próby techniczne torowisk w ciągu ul. Bema i al. Grunwaldzkiej.

W związku z tym, od dnia 27 maja konieczne jest całkowite odblokowanie torowiska w ul. Bema, a co za tym idzie, usunięcie dwóch tymczasowych przystanków autobusowych dla linii T3 (zlokalizowanych przy Urzędzie Skarbowym i przy Zespole Szkół Ekonomicznych).

Po oddaniu do eksploatacji torowiska w ul. Pocztowej i na Placu Słowiańskim, od 3 czerwca zostanie wznowione, po skróconej trasie, funkcjonowanie linii tramwajowych nr 1 i 3.

Trasa linii nr 1

Zajezdnia TE – Browarna –  Robotnicza - Pocztowa – Plac Słowiański – 1 Maja – 3  Maja – Grunwaldzka – pętla Druska

Trasa linii nr 3

Zajezdnia TE – Browarna – Robotnicza – Pocztowa – Plac Słowiański – 1 Maja – Grobla św. Jerzego – Bema – pętla Saperów

Tym samym, od dnia 3 czerwca wycofane zostaną zastępcze linie autobusowe T3 i T4.

 

Rozpoczęcie od dnia 3 czerwca kolejnego etapu prac związanych z przebudową drogi wojewódzkiej nr 503 i wyłączenie z ruchu torowiska w ul. Królewieckiej (pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Robotniczą a ul. 12 Lutego), niestety uniemożliwi tramwajom dojazd do pętli Ogólna i pętli Marymoncka. Zgodnie z deklaracjami wykonawcy, komunikacja tramwajowa do pętli Ogólna i pętli Marymoncka zostanie przywrócona po ok. dwóch miesiącach, jednak nie później niż przed 1 września.

Zgodnie z harmonogramami które otrzymał ZKM w Elblągu, jeszcze przed początkiem nowego roku szkolnego, tramwaje powinny wrócić również na ul. Browarną i Obrońców Pokoju.

Pełny komunikat dotyczący czerwcowych zmian w komunikacji miejskiej zostanie podany na początku przyszłego tygodnia, po przeprowadzeniu pierwszych technicznych prób torowisk.